Golden Eagles

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Skrajny
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 10, 2011 6:36 pm
Lokalizacja: Siedlce

Golden Eagles

Post autor: Skrajny »

Witam, to znowu ja ;)
Mam pytanie czy ktos zapoznal sie z ta pozycja Martin Hollinshead "Hawking with Golden Eagles" jesli tak co o niej mysli?, czy jest jej tlumaczenie? Czy sa osoby na forum, ktore maja jakies doswiadczenie z orlami ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Bardzo dobra ksiazka jednak nie dla poczatkujacych. Jesli interesujesz sie przednimi to napewno ci sie spodoba. Mialem okazje trenowac, sa bardzo inteligetne i bardzo drapiezne.

Spis tresci:

1. The Golden Eagle
2. Choice of Bird
3. Equipment, Housing and Transport
4. Training
5. Practical Hawking Roe Deer and Fox
6. Hare Hawking
7. Hare Hawking in Group Situation
8. Rabbit Hawking
9. Cast Flights
10. Taking up off Quarry
11. Other Eagles
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

sam autor zdaje sie specjalizować w polowaniu na zdobycz naziemna z czym u nas jest problem
Skrajny
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 10, 2011 6:36 pm
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Skrajny »

Mam ta pozycje w biblioteczce, chodzi mi bardziej o ocene wartosci merytorycznej tej pozycji. Mam pewne problemy z typowo sokolniczymi sformuowaniami, domyslam sie z kontekstu o co moze chodzic, wygodniejsze byloby tlumaczenie Pana Adama :)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

w sumie nie bardzo jest puki co dla kogo tłumaczyć. choć z drugiej strony dostep do literatury moglby zwiekszyc zainteresowanie orlarstwem. co do problemów z polowaniem na sierść. problem jest z zającem i królikiem. Lisa mamy zatrzęsienie no i sarny też nie brakuje choć nasze są wieksze od tych ze słowacji i czech.
ODPOWIEDZ