Choroby

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

kowalkem
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 23, 2006 12:38 pm
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: kowalkem »

Masz może zdjęcie kału? Kiedy ostatni raz ptak dostał coś na kokcydiozę? Trzymany jest z innymi ptakami?
Awatar użytkownika
Paweł Buchowski
żółtodziób
Posty: 52
Rejestracja: wt lis 01, 2011 11:17 am
Lokalizacja: sejny

Post autor: Paweł Buchowski »

Z badania na posiew wyszło, że ptak ma nie wielkie ilości bakterii koli.
kowalkem
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 23, 2006 12:38 pm
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: kowalkem »

No cóż. Znaczy, że "gówno" wyszło, bo E. coli zawsze w jakiś ilościach jest obecna, a bez serotypizacji nie da się stwierdzić, czy jest to szczep, który jest mocno zjadliwy, czy tylko normalna flora jelitowa właśnie.
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

witam
leki osłonowe
dużo się pisze o antybiotykach i tym podobnych
co z lekami osłonowymi ma ktoś jakieś ciekawe pozycje
AdamGóra
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: sob sty 31, 2009 8:38 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: AdamGóra »

Witam mam problem z samcem AG ma prawdopodobnie grube łapy proszę o pomoc byłem u weterynarza smaruję mu maścią tą nogę ale widzę że nie przechodzi i ta narośl się powiększa .
https://imageshack.com/i/1f3mpfj
https://imageshack.com/i/m9rrbyj
masz
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 29, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Wielkopolska Mosina

Post autor: masz »

No niestety gruba łapa, na pierwszym zdjęciu widać od czego się zaczęło. wyciągnięta cholewka raniła cześć wewnętrzna nogi kostki ptaka teraz to smarowanie codzienne i najlepiej zdjąć cholewkę i wpuścić do woliery. Koniec latania na ten sezon aby obrzęk znikł gdy ptak nie będzie się szarpać na petach.
LEON
żółtodziób
Posty: 40
Rejestracja: pn lis 26, 2007 5:32 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: LEON »

tel 795576244 Piotr Wencel Avi Expert zadzwoń podeślij zdjęcia na pewno pomorze
flayer
żółtodziób
Posty: 47
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:32 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: flayer »

A propo grubych łap. Co polecacie kiedy ptak ma odciski? Pytam o konkretne specyfiki, wypróbowane.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Może byś był łaskaw poczytać ten temat ,a nie prosić by powtarzać po raz ,,enty '' to samo co już zostało napisane !
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Panie i panowie, Czy "Spartrix" to jest jeszcze dostepny? Bo wyczytalem w madrych internetach, ze nie produkuja juz od jakiegos czasu. A mam wrazenie, ze przydalby sie...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

pewnie jak zwykle produkowac produkuja tyle ze nie dystrybuuja w polsce jak kilka innych lekow chyba ze sie cos nowszego i skuteczniejszego pojawilo, moze warto podpytac na jakis forach golebiarskich
masz
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 29, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Wielkopolska Mosina

Post autor: masz »

Spatrix i Appertex jest nadal produkowany nasz Głownu Lekarz Weterynarii niestety od początku 2013 roku nie dopuścił go do użytku z jakiejś nieznanej przyczyny, dostępny jest w reszczanie państw siennych wokół Polski. Można je kupić bez problemu.
A szkoda bo łatwość podawani i przeliczania dawek tego leku dla naszych ptaków była bardzo prosta i skuteczność działania tez była bardzo dobra.
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

Post autor: Vega »

Metronidazol jest dostępny i skuteczny podobno ciut mniej od Sp. Ale jednak działa nie raz ratował u mnie sytuacje ;)
flayer
żółtodziób
Posty: 47
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:32 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: flayer »

Raróg wchodzący w 12 pióro gubi mokre pióra. Nie znam jego przeszłości. Weterynarze nie wiedzą co mu jest (byłem u znanych specjalistów). Czy ktoś ma jakieś pomysły co mu dolega? Wada genetyczna?...
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

flayer pisze:Raróg wchodzący w 12 pióro gubi mokre pióra. Nie znam jego przeszłości. Weterynarze nie wiedzą co mu jest (byłem u znanych specjalistów). Czy ktoś ma jakieś pomysły co mu dolega? Wada genetyczna?...
Wygląda na przemrożenie ......Często się tak dzieje po przemrożeniu /uszkodzenie miejsca w którym rosną pióra / spotkałem się już z tym parokrotnie - nawet mam 7 letnią samicę hh który jako 3 letnia uległa przemrożeniu końcówek skrzydeł -stare pióra wypadły ,a nowe są z początku upośledzone ,a następnie wypadają ....niekiedy ten proces się zatrzymuje na etapie nie w pełni wyrośniętych lotek i nie wypadają .
ODPOWIEDZ