Choroby

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

może z tą jodyną to jakis nowy sposob na to żeby ptak mial ładny, żółty kolor łap :wink:
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:/

Post autor: Vega »

Tak mi poradziła osoba która to zauważyła a ma duże BARDZO duże doświadczenie w sokolnctwie.
Ptak na łapach zrobił sobie delikatnie odciski są to na chwilę obecną tylko przebarwienia nie kładę jodyny na czystą żywą raną...! ! !
Ptak siada na siedziskach dobrze nie zrywa sie trzyma łapami przy jedzeniu na rękawice przylatuje z impetem. To wszystko miało być zapobiegawczo " U ptaka gdy są objawy choroby najszczęsciej jest już ZA POŹNO "
Mam nadzieję że wszystko skonczy się na strachu
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

bardzo duże doświadvczenie? :D nie rozśmieszaj mnie kolego. ktos kto Ci to powiedział nie ma zielonego pojęcia ani o profilaktyce ani o o leczeniu grubych łap a najlepszym dowodem sa jego rady. A jeśli rzeczywiscie jest takim fachowcem i ma na poparcie swoich teorii jakies argumenty to dlaczego nie napiszesz jasno kto to taki? Ty tez odciski na swoich nogach smarowa lbys jodyną? wytłumacz w jaki sposób Twój ptak je nie przydeptujac łapami. bo na bank to robi a w takim wypadku jedzenie musi miec kontakt jodyną. Wybacz ale takie rzeczy mozesz wmawiać ludziom ktorzy są laikami a nie na formum na którym masz przynajmniej kilkanascie osób z doświadczenie grubo ponad 10 lat praktyki.
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

-.-

Post autor: Vega »

Powiem tak. Ten ktoś ma 29 lat praktyki a nie ponad 10. ;] i tyle Pozdrawiam mam nadzieję że ptak wyjdzie z tego bez rada forum. Żegnam:)
Venator Magnus
żółtodziób
Posty: 53
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 3:47 pm
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Post autor: Venator Magnus »

Oj Vega Vega - "konspiratorze"

Pisząc "29 lat praktyki (sokolniczej)" - to tak jakbyś napisał już nazwisko tego sokolnika. Bo z takim stażem jest tylko jeden.... ;)

Pozdrowienia dla tego sokolnika

Chwal Ćwik
richie
sympatyk
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 1:56 pm
Lokalizacja: Lubin

Post autor: richie »

Nisus pisze:W Bielsko-Bialej jest swietny chirurg. Gosciu jest wybitnym specjalista. Trafil do niego kurchannik ze zlamanym skrzydlem, wykonal operacje, na srubach skrecil skrzydlo. Ptak wrócił do pełnej sprawnosci lotnej.
możesz podać namiary na tego chirurga
dzięki
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

;]

Post autor: Vega »

napisz na PW :] To ci powiem czy ten o którym mówisz;]
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jodyna to bzdura na kółkach. bez względu na to kto Ci to powiedział. i jakiego stażu by ten ktos nie mial to pozostanie to bzdurą i tyle.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jodyna miala by sens gdyby ptak mial juz zranienia na łapach. ty twierdzisz ze ma tylko odciski. wiec moze jednak nie tylko odciski... bo jesli zranienia sa to rada tej osoby nie jest taka zła niemniej oznacza to ze ty sie mijasz z prawdą...
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

;/

Post autor: Vega »

Ptak ma odciski, grube łapy powstają w wyniku dostania się bakterii beztlenowych tak? Chodziło nam o dezynfekcje... w koncu ptak może miec tak male ranki których jeszcze nie widać tzreba zapobiegać a nie leczyć.
Chciałem tylko usłyszeć porady a nie krytykę ...
Znam tego człowieka widuję sie codziennie więc najgorsza głupota z jego ust jest dla mnie proroctwem. Jak dla mnie ten człowiek jest magikiem w tej dziedzinie. Forum jest dyskusyjne wiec dyskusję przeprowadzilismy i tyle.
Najważnejsze jest to że ptak ma się lepiej.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ja Ci moge polecic multimastit lub preparaty do wymion krowich na bazie zawiesiny enzymatycznej. Enzymy trawią martwą tkankę pozostawiając zdrową. W kilku przypadkach różnych zranien które sie źle goiły okazało sie to znacznie skuteczniejsze niz leczenie antybiotykami.
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Kolego-Vega-może wklej poprostu zdjecia łap swojego jastrzębia żeby sprawa była oczywista-bo jak widzę narazie wszyscy wróżymy z fusów.
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

włansie;/

Post autor: Vega »

właśnie nie mam jak wstawić porty USB siadły mi w kompie ;/ ani muzyki nagrać ani zdjęć zgrać. wrzucę nie tylko zdjęcia łap ale i całego ptaka;)
Muszę się pochwalić w koncu mój pierwszy:)
Pozdrawiam.. Ptak dziś już dużo lepszy miał stan zobaczymy co jutro będzie i dziękuje za polecenie maści słyszałem już o tym i teraz się potwierdza;)
janek369369
sympatyk
Posty: 24
Rejestracja: pt paź 29, 2010 7:34 pm

Post autor: janek369369 »

Dołączę się do tematu i zadam pytanie. Czy kiedykolwiek spotkaliście się by ptak wydalił żółte odchody? w książkach wyczytałem o zielonych brązowych czerwonych tego przypadku nie opisują prosił bym o pomoc w miarę jak najszybciej.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

jak karmiles kurczakiem a ta zolta czesc jest taka dosc zbita to po prostu niestrawiony puch przelecial druga strona zamiast w wyplowce
ODPOWIEDZ