WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroby
Autor Wiadomość
haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 6:22 am   

może z tą jodyną to jakis nowy sposob na to żeby ptak mial ładny, żółty kolor łap :wink:

Vega 
młodszy sokolnik
Szponiaste<3

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 7:48 am   :/

Tak mi poradziła osoba która to zauważyła a ma duże BARDZO duże doświadczenie w sokolnctwie.
Ptak na łapach zrobił sobie delikatnie odciski są to na chwilę obecną tylko przebarwienia nie kładę jodyny na czystą żywą raną...! ! !
Ptak siada na siedziskach dobrze nie zrywa sie trzyma łapami przy jedzeniu na rękawice przylatuje z impetem. To wszystko miało być zapobiegawczo " U ptaka gdy są objawy choroby najszczęsciej jest już ZA POŹNO "
Mam nadzieję że wszystko skonczy się na strachu

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 10:24 am   

bardzo duże doświadvczenie? :D nie rozśmieszaj mnie kolego. ktos kto Ci to powiedział nie ma zielonego pojęcia ani o profilaktyce ani o o leczeniu grubych łap a najlepszym dowodem sa jego rady. A jeśli rzeczywiscie jest takim fachowcem i ma na poparcie swoich teorii jakies argumenty to dlaczego nie napiszesz jasno kto to taki? Ty tez odciski na swoich nogach smarowa lbys jodyną? wytłumacz w jaki sposób Twój ptak je nie przydeptujac łapami. bo na bank to robi a w takim wypadku jedzenie musi miec kontakt jodyną. Wybacz ale takie rzeczy mozesz wmawiać ludziom ktorzy są laikami a nie na formum na którym masz przynajmniej kilkanascie osób z doświadczenie grubo ponad 10 lat praktyki.

Vega 
młodszy sokolnik
Szponiaste<3

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 9:14 pm   -.-

Powiem tak. Ten ktoś ma 29 lat praktyki a nie ponad 10. ;] i tyle Pozdrawiam mam nadzieję że ptak wyjdzie z tego bez rada forum. Żegnam:)

Venator Magnus 
żółtodziób

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 9:27 pm   

Oj Vega Vega - "konspiratorze"

Pisząc "29 lat praktyki (sokolniczej)" - to tak jakbyś napisał już nazwisko tego sokolnika. Bo z takim stażem jest tylko jeden.... ;)

Pozdrowienia dla tego sokolnika

Chwal Ćwik

richie 
sympatyk

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 5:40 pm   

Nisus napisał/a:
W Bielsko-Bialej jest swietny chirurg. Gosciu jest wybitnym specjalista. Trafil do niego kurchannik ze zlamanym skrzydlem, wykonal operacje, na srubach skrecil skrzydlo. Ptak wrócił do pełnej sprawnosci lotnej.

możesz podać namiary na tego chirurga
dzięki

Vega 
młodszy sokolnik
Szponiaste<3

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 6:53 pm   ;]

napisz na PW :] To ci powiem czy ten o którym mówisz;]

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 6:54 pm   

jodyna to bzdura na kółkach. bez względu na to kto Ci to powiedział. i jakiego stażu by ten ktos nie mial to pozostanie to bzdurą i tyle.

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 6:59 pm   

jodyna miala by sens gdyby ptak mial juz zranienia na łapach. ty twierdzisz ze ma tylko odciski. wiec moze jednak nie tylko odciski... bo jesli zranienia sa to rada tej osoby nie jest taka zła niemniej oznacza to ze ty sie mijasz z prawdą...

Vega 
młodszy sokolnik
Szponiaste<3

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 7:11 pm   ;/

Ptak ma odciski, grube łapy powstają w wyniku dostania się bakterii beztlenowych tak? Chodziło nam o dezynfekcje... w koncu ptak może miec tak male ranki których jeszcze nie widać tzreba zapobiegać a nie leczyć.
Chciałem tylko usłyszeć porady a nie krytykę ...
Znam tego człowieka widuję sie codziennie więc najgorsza głupota z jego ust jest dla mnie proroctwem. Jak dla mnie ten człowiek jest magikiem w tej dziedzinie. Forum jest dyskusyjne wiec dyskusję przeprowadzilismy i tyle.
Najważnejsze jest to że ptak ma się lepiej.

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 7:38 pm   

ja Ci moge polecic multimastit lub preparaty do wymion krowich na bazie zawiesiny enzymatycznej. Enzymy trawią martwą tkankę pozostawiając zdrową. W kilku przypadkach różnych zranien które sie źle goiły okazało sie to znacznie skuteczniejsze niz leczenie antybiotykami.

tercel 
stażysta

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 8:16 pm   

Kolego-Vega-może wklej poprostu zdjecia łap swojego jastrzębia żeby sprawa była oczywista-bo jak widzę narazie wszyscy wróżymy z fusów.

Vega 
młodszy sokolnik
Szponiaste<3

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 9:59 pm   włansie;/

właśnie nie mam jak wstawić porty USB siadły mi w kompie ;/ ani muzyki nagrać ani zdjęć zgrać. wrzucę nie tylko zdjęcia łap ale i całego ptaka;)
Muszę się pochwalić w koncu mój pierwszy:)
Pozdrawiam.. Ptak dziś już dużo lepszy miał stan zobaczymy co jutro będzie i dziękuje za polecenie maści słyszałem już o tym i teraz się potwierdza;)

janek369369
sympatyk
uczeń&sokolnik

Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 2:56 pm   

Dołączę się do tematu i zadam pytanie. Czy kiedykolwiek spotkaliście się by ptak wydalił żółte odchody? w książkach wyczytałem o zielonych brązowych czerwonych tego przypadku nie opisują prosił bym o pomoc w miarę jak najszybciej.

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 3:50 pm   

jak karmiles kurczakiem a ta zolta czesc jest taka dosc zbita to po prostu niestrawiony puch przelecial druga strona zamiast w wyplowce

Odpowiedz do tematu