SOKÓŁ ZŁAMANA NOG NNIELATA POMOCCY

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
RULEK
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 02, 2012 6:19 pm
Lokalizacja: EGIPT

SOKÓŁ ZŁAMANA NOG NNIELATA POMOCCY

Post autor: RULEK »

WITAM!
Mieszkam w egipcie i w pobliskim sklepie zoologicznym maja sokoła ze złamaną noga ktoś go znlazł i tam przyniusł. Ptak nie lata i jest zupełnie spokojny daje sie dotykac i karmić. Noge ma uszkodzoną w biodrze nie jestem pewny czy jest złamana czy tylko ukręcona, porusza nią ale nie staje na nogi w ogóle cały czas siedzi. Chciałbym zabrać go do domu i mu jakoś pomóc żeby zaczął latać i żebym mógł go wypuścić na wolność, pomoc weterynarza odpada zupełnie ( nie do zrobienia w tym, kraju). mam doświadczenie z ptakami jedynie z papugami.
jestem wstanie zbudować sokołowi woliere i się nim zająć gdyż mam dużo czasu wolnego. prosił bym o jakieś rady instrukcje podpowiedzi co zrobić jak sie im zająć itp.
w sklepie trzymają go w klatce w której nie morze nawet skrzydeł rozprostować jestem pewny ze jeśli tam zostanie to albo zdechnie albo będzie miał marny żywot proszę o pomoc
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

duzo zalezy od tego czy jest to zlamanie czy wybicie czy tez inne uszkodzenie. Bez przeswietlenia to wrozenie z fusow. Moze nawet to byc postrzal. Jezeli jedynym objawem jest nieruszajaca sie noga to powodow moze byc kilka. To ze ptak nie staje na nogach moze powodować zarówno zatrucie ołowiem jak i salmonelloza stawów.
Karmienie oczywiscie swiezym i surowym miesem. Warto sprawdzić kondycje ptaka i jesli jest slaba to odkarmic odpowiednio czyli powoli po trochu łatwo strawialnym mięsem.
RULEK
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 02, 2012 6:19 pm
Lokalizacja: EGIPT

Post autor: RULEK »

czy surowy kurczak i ryby sa okej? w jakiej ilości jak i jak często go karmić. czy jesty mozłiwość żeby ptak potem wrócił do środowiska naturalnego? ja go karmić zeby potem mógł sam polować. postrzał to na pewno nie jest.
- wyglada jakby miał coś z biodrem, jak poruszam noga nie walczy, wiec chyba go nieboli
- palce zaciska jak mu sie cos podłoży pod stopę
- najbardziej dziwi mnie to ze zupełni nie jest agresywny daje sie dotykac bezproblemowo
- siedząc wyciąga noge przed siebie do góry i caly czas próbuje coś trzymać. postaram się zamieścić jakieś zdjęcia moze coś to pomoże
RULEK
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 02, 2012 6:19 pm
Lokalizacja: EGIPT

Post autor: RULEK »

po obejrzeniu zdjęć w internecie myślę że jest to sokół wędrowny
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Masz możliwość zrobienia zdjęć i wysłania na forum? Na pewno znajdzie się ktoś, kto na ich podstawie coś doradzi.
RULEK
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 02, 2012 6:19 pm
Lokalizacja: EGIPT

Post autor: RULEK »

ok zaraz skocze do tego skepu i cykne kilka fotek, obecnie próbuje wymyślić jak tu na szybko zrobić mu jakieś miejsce wdomu bo problem takie ze mam sporo zwierzaków które oin mógł by skrzywdzić i sporo tych które mogły by go skrzywdzić niedługo wrzucę
kilka fotek
RULEK
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 02, 2012 6:19 pm
Lokalizacja: EGIPT

Post autor: RULEK »

już po sprawIe udało mi się znaleźć kontaKT DO OSOBY KTÓRA SIĘ NA TY7M ZNA I ZABRAŁA PTAKA I SIE NIM ZAJMIE:) DZIEKI ZA SZYBKIE ODPOWIEDZI, TEMAT MOŻNA ZMAKNĄĆ
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

RULEK pisze:czy surowy kurczak i ryby sa okej? w jakiej ilości jak i jak często go karmić. czy jesty mozłiwość żeby ptak potem wrócił do środowiska naturalnego? ja go karmić zeby potem mógł sam polować. postrzał to na pewno nie jest.
- wyglada jakby miał coś z biodrem, jak poruszam noga nie walczy, wiec chyba go nieboli
- palce zaciska jak mu sie cos podłoży pod stopę
- najbardziej dziwi mnie to ze zupełni nie jest agresywny daje sie dotykac bezproblemowo
- siedząc wyciąga noge przed siebie do góry i caly czas próbuje coś trzymać. postaram się zamieścić jakieś zdjęcia moze coś to pomoże
ryby???? :O skad taki pomysl ?? Surowe mięso pisałem. Ale skoro nieaktualne to nie bede sie rozpisywal.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

He he -a może w tym sklepie siedzi już tak długo ,że mu ,,lotto'' kto koło niego łazi i go dotyka ,a noga w górze z zaciśniętymi palcami to objaw relaksu ......
ODPOWIEDZ