Układanie

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Jastrząbek
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 27, 2011 4:58 pm
Lokalizacja: Przemyśl

Układanie

Post autor: Jastrząbek »

Witam wszystkich
mógł by mi ktoś opisać układanie ptaka krok po kroku ?
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Książki są od tego...
Jastrząbek
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 27, 2011 4:58 pm
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Jastrząbek »

A jakie możesz podać tytuły...
Chociaż lepszy by był film
kochelet
stażysta
Posty: 142
Rejestracja: pn paź 27, 2008 11:01 pm

Post autor: kochelet »

1. Ukracanie
2. Unoszenie
3. Uwabienie
4. Polowanie
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

http://sokolnictwo.pl/sklep tu masz parę pozycji i filmy też się znajdą.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Układanie

Post autor: garbus2 »

Jastrząbek pisze:Witam wszystkich
mógł by mi ktoś opisać układanie ptaka krok po kroku ?
zeby wyjasnic i zeby nie bylo ze tylko te ksiazki. Prosisz o opisanie czegos co jest opisywane w setkach książek i nie wyczerpuje to tematu. Nie da się opisać układania ptaka w poscie w 3 linijkach bo chocby samemu założeniu pet można poświęcić kilkanaście stron, a to nawet nie początek układania. Stąd jesteś odsyłany do książki która w prosty i przede wszystkim usystematyzowany sposób przedstawi ci podstawy tego procesu (jak nie lubisz czytać są tez filmy). I mając takie podstawy możesz dopytywać szczegółów tu - wówczas na pewno nie dostaniesz po twarzy tekstem w stylu zajrzyj do książki.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

skąd oni sie biorą...? jestem niemal pewien że to 90+ :] układanie krok po kroku.hahaha :) a nie chcesz skróconej instrukcji obsługi promu kosmicznego?
bolek
stażysta
Posty: 109
Rejestracja: czw mar 12, 2009 6:30 pm
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: bolek »

haggard napisał a nie chcesz skróconej instrukcji obsługi promu kosmicznego
to zobacz co napisał kochelet
2 unoszenie
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

robię sie sarkastyczny ostatnio ale powalaja mnie tacy ludzie. film byłby lepszy... już nawet czytać sie im nie chce. ja z ciekawością czytałem każdą książkę i oglądałem każdy film jaki wpadł mi w ręce. tłumaczyłem na własne potrzeby artykuły i książki obcojęzyczne... Adam i tak podał wam wiedzę niemal na talerzu. nasiedzial sie tłumacząc ksiązki angielskich autorów i dizęki temu można je nabyć w polskiej wersji językowej w sklepiku za śmieszne pieniądze a ci dalej swoje... nie chce mi sie czytać bo to wymaga myślenia... film musi byc. to mają być pasjonaci?! litości... Boże uchowaj ptaki od takich lamusów...
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

A wyobraź sobie jak załamany musi być taki koleś kiedy odpala film, a tam zamiast lektora napisy... Sokolniczy koszmar :grin:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

zapominacie ze to forum dla poczatkujacych i o ile pytanie jak zaczac jest ok to juz obwarowane warunkami "tylko nie odsylajcie mnie do ksiazek" i odpowiedziami o kółku wzajemnej adoracji ktore nic nie chce mowic tylko do ksiazek odsyla juz nie sa ok. Tu pytanie padlo konkretne i wydaje mi sie ze warto udzielic rownie konkretnej odpowiedzi
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Pytanie może i konkretne, ale baaaardzo rozległe jak na moje oko i takie trochę z kosmosu. Wejdź na forum samochodowe i poproś, żeby Ci powiedzieli krok po kroku jak jest zbudowany samochód i jak nim jeździć. Miłe powitanie wątpliwe.

A jeśli pytanie o takim stopniu ogólności jest ok, to adekwatna, trafna i zwięzła odpowiedź brzmi
kochelet pisze:1. Ukracanie
2. Unoszenie
3. Uwabienie
4. Polowanie
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

garbus2 pisze:pytanie padlo konkretne i wydaje mi sie ze warto udzielic rownie konkretnej odpowiedzi
Ja powiem tak: może i pytanie jest konkretne, ale zadane ni z gruchy, ni z pietruchy. A już stwierdzenie
Jastrząbek pisze:A jakie możesz podać tytuły...
Chociaż lepszy by był film
powala na łopatki. Całkiem jakby delikwent prosił o instrukcję wymiany żarówki. Lenistwo aż się wylewa. :neutral:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ja w tym pytaniu nic konkretnego nie widzę. w ogóle da się bardziej ogólnie? troche to dziwne. czytanie książek parzy a czytanie postów nie? nie ma czegoś takiego jak sokolnictwo w pigułce. jesli ktos tego nie rozumie to chyba powinien dać sobie z tym spokój. wydaje mi sie przy kazdej pasji jeśli chcesz zacząć i nie wyjsć na durnia trzeba sie najpierw wykazać chęcią nauki, głodem wiedzy iu zangażowaniem. jęsli dla kogoś czytanie ksiązek jest przeszkodą to ja już wymiekam.dla mnie to po prostu kolejny szukający drogi na skróty
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

po części sie zgodze choć ten póki co zadał sobie na tyle trudu żeby chociaż poznać słowo "układanie" :) a bardziej serio - to własnie dlatego jesli ktoś chce się tym zając to dzwoni, czyta ksiazki i po prostu zaczyna. Stad tez ze 100 neodzieci do konkretów dotrzymuje jeden lub dwóch i dobrze bo najpierw trzeba nauczyć się odpowiedzialnosci
ODPOWIEDZ