Poszukuje sokolnika z okolic Kraków-Skawina

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

To prawda Co kolega Adam pisze naprawdę warto zobaczyć Leśny Park Niespodzianek byłem 2 czy 3 razy i powiem szczerze że można popatrzeć na loty drapoli, A przy okazji odpocząć sobie. :razz: Oczywiście można pomęczyć panów sokolników z Parku :razz: :razz:
ancyk
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 26, 2011 8:44 pm
Lokalizacja: kraków

Post autor: ancyk »

garbus2 dziękuje za informacje bardzo piękne miejsce:) może się udam tam, na wakacje z dzieciakami :)narazie czytam gdzie i co sie da na temat sokolnictwa moze kiedy dołacze do elity :wink:
Grzegorz, zacznę od meczenia panów sokolników z Krakowa :oops:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

W Ustroniu ciekawiej jest na Czantorii Park Niespodzianek to komercja przeciez, bez reweli...
jajagrzmota
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 15, 2011 6:23 pm

Re: Poszukuje sokolnika z okolic Kraków-Skawina

Post autor: jajagrzmota »

haggard pisze:
jajagrzmota pisze:
encyklita pisze:
PS. jak macie pisać: żal mi ci, kup se książke itp. to nie piszcie. WOLE UCZYĆ SIE NA ŻYWO!


tutaj to ci nawet nie powiedzą gdzie koguciki dostać jeśli książki nie przeczytasz.

ps nie używaj CapsLock'a bo to kijowo wygląda i umniejsza wiarygodność.
najlepiej nie wiedząc jeszcze nic zadawać pytania w stylu- skad wziąć ptaka, za ile, skąd kogutki itp. Dlaczego tak mało osób pyta o dobre źródła na początek, jak powinna wyglądać zbilansowana i zdrowa dieta itp.). moim zdaniem nie mając żadnych podstaw teoretycznych i nie czytajac wcześniej książek zwyczajnie nie wypada jechać do sokolnika i zawracac mu gitarę. idz do Hołowczyca i powiedz że nie masz jeszcze prawka i nie znasz przepisów ale tatuś ma dużo pieniędzy i kupi ci Subaru Imprezę i chcesz sie ścigac ale nie wiesz gdzie jest gaz, gdzie sprzęgło a gdzie hamulec i nie wiesz którędy i jakie paliwo lać.
ej no luzuj poślady, nie chciałem tych kogucików dla ptaka którego nie mam tylko dla swojego węża, bo hoduję, z resztą napisałem to wcześniej na forum.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Tylko żeby na czantorii zobaczy jakiś pokaz to chyba trzeba mieć szczęście, no chyba ze kogoś interesują widok ptaków na berłach i pałąkach, fakt faktem może nie udawało mi się zobaczyć pokazów na czantorii ze względu na pogode bo zawsze troszkę mgiełka była. A w tam gdzie komercjia jak to mówisz bez żadnych próśb są pokazy choćby z berła na rękawice czy z rękawicy na rękawice :razz: i moim zdanie super alternatywa do wypoczynku, dzień wśród zwierząt.
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 3:59 pm przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

jajagrzmota, wrzuc na luz bo Kube zawolam!
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

JoHn DuMbaR pisze:[ wrzuc na luz bo Kube zawolam!

Masz zamiar moją osoba ludzi straszyc? jak tak to nie słownie - tylko zdjecie wyslij :lol:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

nie wiem czy jestes wystarczajaco ''wiarygodny'' haha :P
encyklita
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 26, 2011 5:18 pm

Post autor: encyklita »

MACIE JAKIEŚ ALE TO NIE PISZCIE NIE PO TO PISAŁEM TEMAT ŻEBYŚCIE SIE CZEPIALI ... BOŻE!!
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

encyklita pisze:MACIE JAKIEŚ ALE TO NIE PISZCIE NIE PO TO PISAŁEM TEMAT ŻEBYŚCIE SIE CZEPIALI ... BOŻE!!
to juz sobie nie popiszesz, moze jak ochloniesz i poczytasz to ci przejdzie
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

JoHn DuMbaR pisze:W Ustroniu ciekawiej jest na Czantorii Park Niespodzianek to komercja przeciez, bez reweli...
Widze ze, dawno w parku nie byles. Przyjdz jak bedzie halny, aguja krazy nad placem na sporym polapie, czasem bardzo dlugo. Jak jest dobre noszenie, to bielik i stepowy wychodza na wysokosci do 300 metrow. Kropeczka na niebie, po czym pikuja na rekawice. Skontaktujcie sie z chlopakami i wpadnijcie kiedys.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

masz racje Adrian nie bylem, ale jesli mam pojechac to na pewno nie w sezonie...bo letnikow nie zniese...
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

JoHn DuMbaR pisze:ale jesli mam pojechac to na pewno nie w sezonie...bo letnikow nie zniese...
Ja byłem w sezonie i po sezonie , tłumów nie widziałem nawet w długie weekendy. W leśnym parku chociaż można pogadać i czegoś się dowiedzieć , natomiast na czantorii kolega bardzo milczący jest :razz:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Grzegorz pisze:
JoHn DuMbaR pisze:ale jesli mam pojechac to na pewno nie w sezonie...bo letnikow nie zniese...
Ja byłem w sezonie i po sezonie , tłumów nie widziałem nawet w długie weekendy. W leśnym parku chociaż można pogadać i czegoś się dowiedzieć , natomiast na czantorii kolega bardzo milczący jest :razz:
E tam wytwornica mowy mu się skończyła , a do sklepu daleko :lol:
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

Ja to byłam i w Leśnym Parku Niespodzianek i na Czantorii- w tym pierwszym są organizowane pokazy, a w tym drugim miejscu ptaki siedziały. Na mnie największe wrażenie zrobił pikujący lanner na wabidło.
Sami sokolnicy są raczej rozmowni, a jeśli chodzi o ludzi no to jest raczej tłoczno- mam na myśli Leśny Park Niespodzianek.

Do Encyklita Lepiej zacząć od książek, a potem od czegoś na "żywo". Lepiej, żeby sokolnik wiedział, że nie na darmo marnuje czas na taką osobę, a po drugie tłumaczenie wszystkiego od podstaw zajęłoby trochę czasu.
ODPOWIEDZ