Fałszywa Kondycja

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Fałszywa Kondycja

Post autor: Pudlak Waldemar »

Zakładam nowy -trochę przewrotny temat .
Myślę o kondycji ,, wolierowej'' -ptak reaguje na wejście opiekuna jak by tydzień nie jadł , a puszczony na drzewo ogląda ptaszki motylki i podziwia listki poruszane wiatrem . :lol:
Czy kiedykolwiek i wam się coś takiego się przytrafiło?
Ostatnio zmieniony ndz sty 09, 2011 3:00 am przez Pudlak Waldemar, łącznie zmieniany 1 raz.
janek369369
sympatyk
Posty: 24
Rejestracja: pt paź 29, 2010 7:34 pm

Post autor: janek369369 »

tak mnie ptak miał dobrą wagę łowczą i jak podchodziłem do niego by go podebrać wykazywał chęci do jedzenia. poszedłem z nim latać na wolne pęta poleciał na świerka i siedział nie pomogło chowanie sie pod drzewem ni wołanie go. latały koło niego dzięcioły jakieś wróbelki a on miał wylane w to. jedyne co pomaga to wabidło albo złaź ty #$%#$%
:) nie zbyt przyjemne ;(
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Fałszywa Kondycja

Post autor: garbus2 »

Pudlak Waldemar pisze:Zakładam nowy -trochę przewrotny temat .
Myślę o kondycji ,, wolierowej'' -ptak reaguje na wejście opiekuna jak by tydzień nie jadł , a puszczony na drzewo ogląda ptaszki motylki i podziwia listki poruszane wiatrem . :lol:
Czy kiedykolwiek i wam się coś takiego się przytrafiło?
a o wadze to sie nie slyszalo? Podstawy sie klaniaja - reakcja reakcja to jedynie element kondycji. Waga jest rownie wazna podobnie jak pogoda i rodzaj podanej karmy dzien wczesniej.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

No właśnie wystarczy ,że temperatura przez noc się podniesie ,a w między czasie rutyna karmienia powoduje u ptaka taką reakcję jak by był bardzo głodny .Puszczony wolno zapomina o jedzeniu gdy tyle ciekawych rzeczy w koło !A lenistwo powoduje to iż nie chce się posadzić na wagę i sprawdzić ile faktycznie waży - i mamy później kłopoty!Często efektem tego jest zagubienie ptaka nawet przez doświadczonych sokolników .
Ps
Adam ja , aż takich problemów nie miałem ,ale poczytać o tym nie zaszkodzi ku przestrodze zwłaszcza ,że i ,,starych wyjadaczy ''
czasami rutyna doprowadza do takich sytuacji . :lol:
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

To się nazywa Garden Kondition :mrgreen:
W ogródku ptak rwie się do sokolnika, mało nóg sobie nie wyrwie, ale w polu to już inna bajka. Tutaj kłania się znajomość wagi, kondycji i apelu.
janek369369
sympatyk
Posty: 24
Rejestracja: pt paź 29, 2010 7:34 pm

Post autor: janek369369 »

samiec jastrzębia wage miał 650g wiec dobrą i na wage wszedł bez problemu! potem przeleciał kawałek, wzleciał na wysokiego świerka i podziwiał okolice. to mnie ciekawiło trochę po tem dzień później normalnie z nim pionówki robiłem a pogoda ma duży wpływ na zachowanie ptaka???
Awatar użytkownika
Jastrząb
młodszy sokolnik
Posty: 303
Rejestracja: śr cze 25, 2008 8:06 pm
Lokalizacja: Północ

Post autor: Jastrząb »

polikarp pisze:Tutaj kłania się znajomość wagi, kondycji i apelu
+ ptak musi byc ukrócony/unoszony.
janek369369 pisze:samiec jastrzębia wage miał 650g wiec dobrą
skąd wiesz ze dobrą? latałes/polowałes z nim sezon wczesniej w tej wadze? miałem podobny problem, na dłuzcu torpeda, zaraz po odstawieniu ptaka na pałąk musiałem lecieć sprintem ile sie dało, na wolne poszedł szybko ale pierwsze drzewo i chwile musiałem poczekac, 40g w doł i zero problemow.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Pierwszy najistotniejszy czynnik to temperatura, jesli puszczasz go przy -4 i lata super, potem jest odwilz i puszczasz go w tej samej wadze to moga wystapic komplikacje. Bo jesli ptak byl trzymany w gornej granicy swojej wagi to teraz mozliwe ze w stosunku do temperatury ta granica zostala przekroczona.

Dwa ptak inaczej sie zachowuje jesli ma czysty uklad pokarmowy tzn. nic nie zalega w jelitach. Rozpoznasz to po zielonych malych odchodach. Taki ptak nawet w teoretycznie wyzszej wadze bedzie mial dobry apel.
janek369369
sympatyk
Posty: 24
Rejestracja: pt paź 29, 2010 7:34 pm

Post autor: janek369369 »

tak rok temu latał przy tej samej wadze.
dzięki nisus za tą pogode.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Ale tutaj pogoda naprawdę dużo robi więc po prostu trzeba uważać, mnie uczyli że waga to raz drugie to obserwować ptaka :) to też dużo daje :wink:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kuba z tej ,,obserwacji'' właśnie wynika ,że nas ptaki w ,,konia'' robią! :lol:
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

I właśnie w tym rzecz żeby robiły jak najrzadziej :)
ODPOWIEDZ