woliera

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

woliera

Post autor: kozak »

witam.
mam takie pytanie teoretyczne.czy pomieszczenie gospodarsze<szopa>z oswietleniem można przerobić na woliere?pomieszczenie ma około120m2, wysokosci 2,30m?i 6 okien
jest sporo swietła i ptak miał by gdzie latać.pytam bo gdybym mial sie tak na powarznie zajać sokolnictwem to czy musze budować od nowa.z gory dzieki za odpowiedzi ;d. :mrgreen:
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Ciężko będzie Ci to zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi i jeśli chodzi o higienę to pewnie też będzie problematyczne. Chodź to zależy jaka to szopa :P
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Nie ma zbyt dużej woliery dla ptaka ,ale wyobraź sobie co się stanie jeżeli ptak będzie miał gdzie się rozpędzić /im większa odległość do przelecenia to i prędkość większa/ i z całym impetem uderzy w okno ?Widziałeś co dzieje się z owadami gdy zderzą się z szybą samochodu?
Tu masz link do takiego tematu http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... ht=woliera
Po za tym ten temat już wielokrotnie był opisywany .
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

wiem ze moze uderzyć w okno i sie połamać ale okna sa okratowane specjalna siatka .przedtam byla w niej chodowla królików mięsnych.teraz stoi pusta .
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

W szopie po królikach ptaka chcesz trzymać?;/
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

to nie bedzie woliera tylko przerobiona szopa, nie lepiej zrobic to poprawnie? W szopie hoduj sobie kroliki to bedziesz mial na co polowac:)
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

dobry pomysł z tym polowaniem.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

to byl zart. lapanie z ptakiem wyhodowanych w klatce krolikow nie za bardzo mozna nazwac polowaniem....
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

kozak pisze:wiem ze moze uderzyć w okno i sie połamać ale okna sa okratowane specjalna siatka
Po pierwszym przelocie będziesz miał frytkowanego ptaka :neutral:
kozak pisze:pomieszczenie ma około120m2, wysokosci 2,30m?i 6 okien
jest sporo swietła i ptak miał by gdzie latać
A gdzie dostęp do świeżego powietrza i światła? Chyba nie powiesz, że 6 okien wystarczy do oświetlenia tego "przybytku"? Poza tym okna musiałyby być bez szyb, bo szkło zatrzymuje część promieniowania świetlnego potrzebnego każdemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Już nie wspomnę nawet o możliwych czynnikach chorobotwórczych czających się w zakamarkach, jako pozostałości po tak chwalebnej funkcji owej nieruchomości.
kozak pisze:pytam bo gdybym mial sie tak na powarznie zajać sokolnictwem to czy musze budować od nowa
Jeśli zajmiesz się na poważnie sokolnictwem (czytając Twoje wywody, śmiem powiedzieć "Nie daj Bóg") to będziesz wiedział, co możesz, a co nie. Na razie skup się na teorii sokolniczej. Polecam również zakup słownika ortograficznego-przyda się w szkole.
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

i tak nie kozacz.... :wink:
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

kurcze.
prawie każdy z was musi komuś pocisnąć.ludzie ,osoby takie jak ja przychodzą po rade i wiedzę a nie po gadanie: o nieumiesz poprawnie pisac<od sprawdzania mojego pisania jest nauczycielka od polaka,wolny kraj i moge pisać jak chce>i tekst poczytaj ksiażki,jak bym chcial koniecznie kupić ksiazke to po co wchodzić na forum i zadawać pytania?prawie wszyscy sie wywyższacie bo coś wiecie na temat sokolnictwa lecz takim zachowaniem odstraszacie ,a nie interesujecie ludzi!mówicie jak by sokolnictwo to było coś naprawdę tak trudnego że rzadko kto daje rade.w tej chwili mam 16 lat od 2 lat prowadze gospadarstwo i choduje krowy mleczne z moja babcia która ma 73 lata .gdy umarli moji rodzice też wszyscy mówili ze niedam rady ze to trude ,lecz ja sie nigdy niepoddaje i zawsze dopinam swego od nastepnego roku gdzieś w marcu zaczne zakładać chodowle szynszyli i wiem że dam rade.do tego wszystkiego dochodzi jeszcze szkoła.a i jeszcze jedno jestem bardziej odpowiedzialny niż nie jeden dorosły człowiek.kurde ale mi ciśnienie skoczyło.
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

:razz:
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Stanisławie, Stasiu, Staszku - popieram w 100%. Tyle tylko,że to na nic. Koleś pewnie właśnie szuka w googlach jak wygląda frytkowy ptak i co da się z nim zrobić...
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Spokojnie- słowo pisane nie oddaje intonacji głosu ,a większość to żarty które zbyt poważnie bierzesz do siebie .Wątpię by ktokolwiek w 100% myślał ,że Ci się nie uda -co nie zmienia postaci rzeczy ,iż wiedza teoretyczna to podstawa którą powinieneś nabyć by przejść do praktyki .
Po za tym jest to swoisty test na Twoją determinacje -Jeżeli będziesz się zrażał tylko dla tego ,że ktoś Ci ,,dogadał '' to czy Ci starczy determinacji by zająć się sokolnictwem ? Tu na forum jest naprawdę wszystko ,jak zbudować wolierę ,jaki ptak na początek ,czym karmić ,a przede wszystkim są ludzie którzy się tym zajmują .A jak ich poznasz i się do nich nie zrazisz to na pewno Ci pomogą - pod warunkiem iż Ty nie zrazisz ich do siebie .Cierpliwości ,cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości !!!!!!! :wink:
kozak
sympatyk
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 22, 2010 6:56 pm
Lokalizacja: kanzas

Post autor: kozak »

ok luuz; d
ODPOWIEDZ