Kolejny "nowy", po prostu proszę o rady

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

Pudlak Waldemar pisze:Tadziu -a ładnie tak z równolatka sobie żartować ?Bo Ci przypomnę Twoje początki . :razz:
Toć to ja jestem idealnym przykładem metamorfozy :mrgreen:
radek222
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 28, 2010 4:45 pm

Post autor: radek222 »

no dobra zrozumiałem, najpierw zacznę od książki a reszta później.

A teraz tak z czystej ciekawości, czy wszystko co napisałem w 1 poście jest jedną wielką bzdurą ? wszystko przedstawia się całkowicie inaczej?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

radek222 pisze: A teraz tak z czystej ciekawości, czy wszystko co napisałem w 1 poście jest jedną wielką bzdurą ? wszystko przedstawia się całkowicie inaczej?
jak przeczytasz ksiazke to bedziesz sam sobie w stanie na to odpowiedziec i kto wie moze nawet posta przeedytujesz?
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

radek222 pisze:no dobra zrozumiałem, najpierw zacznę od książki a reszta później.

A teraz tak z czystej ciekawości, czy wszystko co napisałem w 1 poście jest jedną wielką bzdurą ? wszystko przedstawia się całkowicie inaczej?
Twój pierwszy post -przypomina opis paru zdjęć którym nie dokładnie się przyjrzałeś ,a do tego nie specjalnie wiesz co na nich jest uwidocznione- stąd sugestia byś wpierw łykną trochę teorii
Nikt Ci na tacy nie poda wszystkich dla Ciebie ważnych informacji gdyż trzeba by to było powtarzać parę razy w miesiącu gdyż takich ,,świerzaków ''jak ty jest wielu i nie sposób ciągle pisać to samo dla każdego ! :cool:
Ostatnio zmieniony czw gru 30, 2010 12:43 am przez Pudlak Waldemar, łącznie zmieniany 2 razy.
radek222
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 28, 2010 4:45 pm

Post autor: radek222 »

http://allegro.pl/sokolnictwo-gatunki-u ... 67497.html
ta książka będzie na pierwszą dobra bo mam okazje kupić używaną?
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Jest to jedna z książek które niosą jakąś tam informacje ale nie pełną -na dobry początek może być .
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

To już można używane kupić?? Książka sama w sobie może być. Rozjaśni Ci nieco w głowie, a jak ktoś już wcześniej napisał, każda książka może być dobra na pierwszą, bo w każdej są jakieś informacje na temat sokolnictwa, których Tobie brakuje.
radek222
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 28, 2010 4:45 pm

Post autor: radek222 »

Stachu pisze:To już można używane kupić?? Książka sama w sobie może być. Rozjaśni Ci nieco w głowie, a jak ktoś już wcześniej napisał, każda książka może być dobra na pierwszą, bo w każdej są jakieś informacje na temat sokolnictwa, których Tobie brakuje.
używane, inaczej mówiąc trochę uszkodzona ale tylko okładka i na rogu.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Nie o to chodzi -jest to świeże wydanie -ktoś kupił zaglądną do środka i odsprzedaje ! :lol:
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

Ja mam książkę Cieślikowskiego i muszę przyznać, że mnie wiele spraw rozjaśniło. Znacznie wcześniej kupiłam książkę Parry-Jones i wcale nie żałuje obu zakupów. Najbardziej przynajmniej dla mnie rzuciło się w oczy to, że w książce polskiego sokolnika było dużo o jastrzębiach i ich układaniu, a u Parry- Jones jest wszystko po trochu: jastrzębie, sokoły, orły, myszołowy i sowy.
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

Z tego powodu uważam, że Jemima to dobra pozycja na ostatnią książkę do biblioteki sokolnika. Na początek najlepsza jest Emma Ford.
radek222
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 28, 2010 4:45 pm

Post autor: radek222 »

Więc tak, zrozumiałem swój błąd, obiecuję poprawę, mam już na oku książkę, teraz wiem że najpierw wiedza potem cała reszta, kiedy już zapoznam się z książką poszukam jakiegoś sokolnika z okolicy, może weźmie mnie pod swoje skrzydła i wychowa na ludzi...
(jest ktoś z woj. Lubelskiego?)
Wielkie podziękowanie dla użytkownika TB który nakierował mnie na dobrą drogę.

Jeszcze raz sorry na taki głupi post od razu z wejścia.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

troche przesadzasz sie z tym kajaniem sie (pewnie zasluga Tadzia) ale przynajmniej jestes na dobrej drodze
Fallen
żółtodziób
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 2:19 pm
Lokalizacja: Czerna

Post autor: Fallen »

Hmm.. Co robić z drapolem kiedy na zewnątrz są -20 stopniowe mrozy??
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a co robia ptaki dzikie?
ODPOWIEDZ