nawiąże kontakt z sokolnikami z Śląska

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
tomlos
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 24, 2010 9:50 pm
Lokalizacja: k.Gliwic

nawiąże kontakt z sokolnikami z Śląska

Post autor: tomlos »

witam, szukam sokolnika z Śląska,najlepiej z okolic Gliwic,Rybnika który weźmie pod skrzydła i wytłumaczy co z czy i jak się to je :)

pozdrawiam
biba7
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 15, 2010 10:01 pm

zagubiony

Post autor: biba7 »

witam . Trochę z innej beczki . Jestem z okolic Rydułtów koło Rybnikai kolega mi mówił że koło niego zamieszkał chyba sokół ( nie znam się) , co dziwne ma na nogach jakieś wstążki a co dziwne pasie się z bażantami, więc pomyślałem że może komuś uciekł . przepraszam że zaśmiecam ale może znajdzie się właściciel
pozdrawiam
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

od kiedy jest obserwowany?
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Re: zagubiony

Post autor: Mbartnik »

biba7 pisze:...pasie się z bażantami, ...
:?: :?: :?:
Tak z ciekawości - co to znaczy ?pasie?
Awatar użytkownika
PRO333
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 08, 2010 4:41 pm

Post autor: PRO333 »

Kolega pewnie miał na mysli, że sokół dziobie razem z bażantami ziemie. :mrgreen: Wydaje mi się to jednak mało realne, z tego co wiem sokoły odżywiają się mięsem. Jest też druga opcja-kolega niechcący dodał "z" i dwie spacje, bez tego wyszłoby "sokół pasie się bażantami" i wg. mojej opinii byłoby bardziej prawdopodobne. :lol:
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

PRO333 pisze:Kolega pewnie miał na mysli, że sokół dziobie razem z bażantami ziemie. :mrgreen: Wydaje mi się to jednak mało realne, z tego co wiem sokoły odżywiają się mięsem. Jest też druga opcja-kolega niechcący dodał "z" i dwie spacje, bez tego wyszłoby "sokół pasie się bażantami" i wg. mojej opinii byłoby bardziej prawdopodobne. :lol:
Trochę offtop,ale Twoja siła dedukcji poraża mnie swoją przenikliwością...
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Nie pasie się na bażantach,ani z bażantami -tylko na psiej krzywdzie ....wyjadając mu mięso z miski .Nie jest to sokół, ani Jastrząb tylko Myszołów ....Normalnie wyszło z tego radio ,,Erewań '' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jutro postaram się napisać coś więcej ! :wink:
Fallen
żółtodziób
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 2:19 pm
Lokalizacja: Czerna

Post autor: Fallen »

Tak to juz jest na forach ze szukasz kogoś ze sląska a dowiesz się ze sokół moze juz nawet pasie bazanty...? :roll:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Obiecałem coś napisać na temat tego ptaka i okazało się ,iż jastrząb z Radlina i sokół z Rydułtów to ten sam myszołów plątający się po okolicy i widywany to tu to tam. Teraz to i ja go widziałem i nawet przyglądnąłem mu się przez lornetkę .Niestety po ostatniej strzelaninie /było polowanie na kaczki na niezamarzniętej rzeczce w miejscu gdzie przebywał lub wygnany przez innego myszołowa który również tam bytuje/ gdzieś się przeniósł .Jeżeli znów się pokaże być morze się o tym dowiem .
ODPOWIEDZ