Filmy z youtube
Ludzie mają różne pomysły- polowanie z treestandu z myszakiem rdzawosternym
http://www.youtube.com/watch?v=TrCh4cLk1eI
Atak na wrony z perspektywy sokoła
(może już to było...)
http://www.youtube.com/watch?v=S2YLeQkPr0s
http://www.youtube.com/watch?v=TrCh4cLk1eI
Atak na wrony z perspektywy sokoła
http://www.youtube.com/watch?v=S2YLeQkPr0s
- Paweł Buchowski
- żółtodziób
- Posty: 52
- Rejestracja: wt lis 01, 2011 11:17 am
- Lokalizacja: sejny
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2013 4:49 pm przez Irys, łącznie zmieniany 1 raz.
tez nie znam ale nie do konca sie zgodze z opinia ze nic sie nie stalo - tu chodzi bardziej o kwestie doboru ptaka do wykonywanej pracy tzn do ploszenia w srodku miasta nie uzylbym agresywnej samicy (bo wyglada na samice) harrisa a w szczegolnosci polujacej bo wlasnie tego typu historia moze sie zdarzyc. Nie bez znaczenia do tego typu prac uzywa sie samcow ktore jednak agresje maja na nieco nizszym poziomie. Tego typu historie pozniej rzucaja jednak nieco negatywny oddzwiek na obraz sokolnictwa w szczegolnosci jesli trafi sie na kogos kto chce zrobic z tego uzytek...mirek pisze:z czego masz się śmiać ?
nie znam gościa co był na tym filmie ale chyba to był pracownik jak właściciel firmy jakiejś sokolniczej
a co do ataku na tego psa to raczej wypadek który może się zdarzyć bardzo często gdy ptak poluje
Jak najbardziej rozumiem że to mogło być spowodowane złym doborem ptaka
ja raczej wypowiedziałem się co do jak by to powiedzieć wyśmiania się z człowieka który teraz jest mądrzejszy o nowe doświadczenie i pewnie zastanowi się dwa razy zanim puści ptaka
Jak wiadomo hh jest bardzo wygodny do tego typu zajęć i wybranie samca było by może lepszym pomysłem
Ale myślę ze to już jest czepianie bo wystaczy sobie wyobrazic jakąś hrabinę z ratlerkiem i samca hh
masz taką sama sytuacje tyle ze ofiarą jest inny pies
Rozumiem obawy i tez nie chciał bym aby to w jakiś sposób nie świadczyło zle o sokolnikach
ale aby nie doświadczać takich sytuacji nie można by było puszczać ptaków chyba ze jakieś małe gatunki jak pustułka i tym podobne
ja raczej wypowiedziałem się co do jak by to powiedzieć wyśmiania się z człowieka który teraz jest mądrzejszy o nowe doświadczenie i pewnie zastanowi się dwa razy zanim puści ptaka
Jak wiadomo hh jest bardzo wygodny do tego typu zajęć i wybranie samca było by może lepszym pomysłem
Ale myślę ze to już jest czepianie bo wystaczy sobie wyobrazic jakąś hrabinę z ratlerkiem i samca hh
masz taką sama sytuacje tyle ze ofiarą jest inny pies
Rozumiem obawy i tez nie chciał bym aby to w jakiś sposób nie świadczyło zle o sokolnikach
ale aby nie doświadczać takich sytuacji nie można by było puszczać ptaków chyba ze jakieś małe gatunki jak pustułka i tym podobne
http://youtu.be/UZhVr3Hg4_I czyj to ptak? 
dobór ptaka nie ma tu żadnego znaczenia bo jak już wspomniałem na teren stadionu psów wprowadzać NIE WOLNO. Samica ma swoje zalety i wady przy płoszeniu gołębi. Wadą samców jest to że są zbyt skuteczne i ich ataki się regularnie udają co bardzo utrudnia pracę. Samica bardziej płoszy niż poluje ale z kolei wadą jest to że jeśli już coś złapie to w takich miejscach bez problemu jest w stanie zanieść w miejsce gdzie nie ma jak sie dostać. Także gwoli ścisłości prosiłbym żeby teoretycy nie pouczali praktyków i głupich komentarzy nie pisali. Dziękuje dobranoc