Filmy z youtube

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

http://vimeo.com/63248995
czy ma ktoś lub wie gdzie jest ten film ?
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

Ludzie mają różne pomysły- polowanie z treestandu z myszakiem rdzawosternym

http://www.youtube.com/watch?v=TrCh4cLk1eI

Atak na wrony z perspektywy sokoła :grin: (może już to było...)

http://www.youtube.com/watch?v=S2YLeQkPr0s
Awatar użytkownika
Paweł Buchowski
żółtodziób
Posty: 52
Rejestracja: wt lis 01, 2011 11:17 am
Lokalizacja: sejny

Post autor: Paweł Buchowski »

Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Achmed
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 13, 2013 9:44 am
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Achmed »

BBC - Natural World - Return Of The Eagle Owl - PUCHACZ

http://www.youtube.com/watch?v=2Z3AlMatF8Y
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

http://vimeo.com/54301924
ma ptaszyna siłe :)
Awatar użytkownika
Irys
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 28, 2010 1:19 pm
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Irys »

Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2013 4:49 pm przez Irys, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

z czego masz się śmiać ?
nie znam gościa co był na tym filmie ale chyba to był pracownik jak właściciel firmy jakiejś sokolniczej
a co do ataku na tego psa to raczej wypadek który może się zdarzyć bardzo często gdy ptak poluje
Awatar użytkownika
Irys
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 28, 2010 1:19 pm
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Irys »

Racja, przepraszam. Mój komentarz jest do tego filmu całkowicie zbędny.

PS. Ironia jest Ci obca mirku? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

Nie jest mi obca a moze sie nie znam nie wiem wiem ze ustosunkowalem sie wypowiedzia do twojego juz usunietego posta i to chyba tyle
garbus2
Site Admin
Posty: 2095
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

mirek pisze:z czego masz się śmiać ?
nie znam gościa co był na tym filmie ale chyba to był pracownik jak właściciel firmy jakiejś sokolniczej
a co do ataku na tego psa to raczej wypadek który może się zdarzyć bardzo często gdy ptak poluje
tez nie znam ale nie do konca sie zgodze z opinia ze nic sie nie stalo - tu chodzi bardziej o kwestie doboru ptaka do wykonywanej pracy tzn do ploszenia w srodku miasta nie uzylbym agresywnej samicy (bo wyglada na samice) harrisa a w szczegolnosci polujacej bo wlasnie tego typu historia moze sie zdarzyc. Nie bez znaczenia do tego typu prac uzywa sie samcow ktore jednak agresje maja na nieco nizszym poziomie. Tego typu historie pozniej rzucaja jednak nieco negatywny oddzwiek na obraz sokolnictwa w szczegolnosci jesli trafi sie na kogos kto chce zrobic z tego uzytek...
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

Jak najbardziej rozumiem że to mogło być spowodowane złym doborem ptaka
ja raczej wypowiedziałem się co do jak by to powiedzieć wyśmiania się z człowieka który teraz jest mądrzejszy o nowe doświadczenie i pewnie zastanowi się dwa razy zanim puści ptaka
Jak wiadomo hh jest bardzo wygodny do tego typu zajęć i wybranie samca było by może lepszym pomysłem
Ale myślę ze to już jest czepianie bo wystaczy sobie wyobrazic jakąś hrabinę z ratlerkiem i samca hh
masz taką sama sytuacje tyle ze ofiarą jest inny pies
Rozumiem obawy i tez nie chciał bym aby to w jakiś sposób nie świadczyło zle o sokolnikach
ale aby nie doświadczać takich sytuacji nie można by było puszczać ptaków chyba ze jakieś małe gatunki jak pustułka i tym podobne
kapral
stażysta
Posty: 104
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 9:41 am
Lokalizacja: Opole

Post autor: kapral »

haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Krzysiu dobrze wiesz czyj :) uprzedzając pytania- ptakowi nic sie nie stało a ci ludzie złamali obowiązujący na całym terenie stadionu zakaz wprowadzania psów
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

dobór ptaka nie ma tu żadnego znaczenia bo jak już wspomniałem na teren stadionu psów wprowadzać NIE WOLNO. Samica ma swoje zalety i wady przy płoszeniu gołębi. Wadą samców jest to że są zbyt skuteczne i ich ataki się regularnie udają co bardzo utrudnia pracę. Samica bardziej płoszy niż poluje ale z kolei wadą jest to że jeśli już coś złapie to w takich miejscach bez problemu jest w stanie zanieść w miejsce gdzie nie ma jak sie dostać. Także gwoli ścisłości prosiłbym żeby teoretycy nie pouczali praktyków i głupich komentarzy nie pisali. Dziękuje dobranoc
ODPOWIEDZ