Nikt tu nie powiedział że jastrzębie są do niczego a harisy są najlepsze.To normalne że nowy ptak wzbudza więcej emocji niż ten którego znamy.Sam latałem z samcem jastrzębia i bardzo sobie cenie te ptaki.Tylko poco chcesz zmieszać z błotem harisy?Jako sokolnik powinnieneś mieć szacunek do wszystkich ptaków drapieżnych.Stworzyła je natura tak jak jastrzębie więc poco to wszysko?bogdan67 pisze:Może inaczej temat łowy 2008 ale jakoś zeszliśmy, co mie denerwuje część kolegów na forum zachwyca się harisami żadko słysze wtej dysksji o naszym jastrzębju tak jak by niezasługiwał na naszą uwagie sami go znacie i wielu go pewno docenia ptak jest trudny ma swoje wady ale jego zalety niwelują wszystko możliwe że niektórzy lubją nowości .Ba nawet twierdzą że harris w jajkó ułożony ,ale czy łatwe znaczy dobre ,pokonywanie trudności ,satysfakcja , sukces ,porażka ,czy to niema wspólnego z pasją która nasz dotyka .Uważamy sokolnictwo za sztukie i takie jest ,poco malować obraz jak można go wydrukować na komputerze ale czy to jest sztuka .
Łowy z Sokołami 2008
Napewno niechcę mjeszać z błotem Harrisa bo mam szacunek do wszystkich ptaków drapieżnych ,myśle że tak samo zasługuje na uwage jak każdy inny ptak łowczy, tylko jaśli ileś osób ma jastrzębie legalne i oby było ich jak nawięcej zawsze można stwożyć ileś tam par i zaspokoić nasze potrzeby bo pozyskiwanie z natury jest praktycznie niemożliw.Wszystkie chodowle są nastawione na zbyt u nas to jest pasja i jakiś tam zwrot kosztów,wszystkie nowości fakt wypierją stare niektórzy twierdzą że przyszłość sokolnictwa należy do harrisów może itak tylko potem skąd jastrzębi itak to jest problem dostać dobro samice.Pozdrawiam
- Raven_Corvus
- sokolnik
- Posty: 747
- Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
- Lokalizacja: Białystok
Ja mam na laptopie, a laptopa u dziewczyny zostawilem jak tylko bede mial okazje to wrzuce, z lowow mam oko 450 zdjec wlacznie z atakiem dwoch hybrydow na bazanty, co do jastrzebi w polsce sa bodajrze 3 osoby, ktore rozmnazaja te ptaki a zlozenie ich w pary i dohowanie sie potomstwa to nie taka prosta rzecz jak by sie wydawalo. harrisy sa niezle ale nikt tu nie ulega jastrzebiom, troche zrozumienia i zimnej wody na glowe!
Tak wiem o dwóch do jednej mamy nie ,tak daleko złożenie pary z jastrzębi trudna sprawa przeważnie kończy śę posiłkiem naktóry składa się samiec,lub ptaki żyją koło siebie w wolierze i nic ztego niema .Sam jestem ciekaw tych zdjęć ,na drugi rok jade niema jak na własne oczy to zobaczyć .Raven_Corvus pisze:co do jastrzebi w polsce sa bodajrze 3 osoby, ktore rozmnazaja te ptaki a zlozenie ich w pary i dohowanie sie potomstwa to nie taka prosta rzecz jak by sie wydawalo.
Oczka jak dwa rubiny ,fajne fotki ,poza tematem zdjęcie pealsa to skrzydełko jest uszkodzone ,czy ktoś wie co jest powodem takich ułomności miałem samca wedrownego mjał to samo latanie nie bardzo mu wychodziło ,jest może sposób żeby to jakoś podleczyćtercel pisze:DSC01717.JPG
stary samiec-tak jak lubie
nie wydaje mi się żeby akurat ta samiczka miała problem ze skrzydełkiem-z tego co wiem to był ptaszek przywieziony z Litwy, a na naszych łowach trafił do nowego właściciela-wiec to były jej pierwsze dni na rekawicy, stad te zwieszone skrzydła. Przegladnełem pozostałe zdjecia na nich tez siedzi ze zwieszonymi-ale z balansem na rekawicy ptaki sie nie rodzą-myśle ze to jest przyczyna. Może któryś z kolegow zamieści jakieś inne zdjęcia tej samiczki-był to z cała pewnością piekny cukiereczek-Raven pomocy
Może kolega Zap-napisze coś wiecej o tej samiczce-moge się mylic ale ptaszek pochodzi z hodowli litewskiej, ktorą prowadzi Piotra kolega
Może kolega Zap-napisze coś wiecej o tej samiczce-moge się mylic ale ptaszek pochodzi z hodowli litewskiej, ktorą prowadzi Piotra kolega
bogdanie-poniżej okna w ktorym piszesz posty-masz okno Załącz plik, klikasz przegladaj-wyszukujesz wybrane przez Siebie zdjecie w swoim folderze-klikasz - Otworz - zdjecie jest dodane( mozesz jakiś komentarz do zdjecia wtrącic)-gdy klikniesz dodaj załacznik. No i wyślij oczywiście. Mam nadzieję ze Ci pomogłem-bo sam jestem bardzo ciekaw tych zdjec