HYBRYDY

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

O umaszczeniu już trochę napisano. Teraz może trochę o innych "parametrach"?
Charakter, podatność na układanie itp.
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

Moj jest bardzo spokojny choc przyznam ze miałem mało czasu dla niego wiec ukrócenie było mocno skrócone (dla usprawiedliwienia powiem ze latam obecnie z 7 ptakami wiec czasu braknie nawet na czułosci dla ukochanej) mimo to poszło ładnie szybko i bez wiekszych problemów, mimo ze ojciec był czystym białozorem to charakter odziedziczył po matce 1/2 rarog-białozór -- czesto sie odzywa i ma swoje humory...zobaczymy co bedzie na wiosne.....!!!
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

A wracając do gyr x lannera, to wyglada to tak.


Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 1:27 pm przez Tomasz Szok, łącznie zmieniany 1 raz.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Jak jasny lanner :)
Piekny
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

I po co psuć lannery-też są piękne.
MN
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

tu się zgodzę. Lannery są moim zdaniem najladniejszymi sokołami. zresztą krzyżówka gyr lanner jest bez sensu.psucie białozora.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Czemu psucie?
Przeciez nikt nie uzywa do tego samic Gyr'a?
Na jednym z forow rozmaiwalem z hodowca ktory upiera sie ze gyr/lanner to swietny ptak.
Znacznie wiekszy, szybszy i odwazniejszy od lannera a przy tym latwy do ulozenia i bardzo bystry.
Co do walorow estetycznych to tak lannery jak i ich krzyzowki sa jednymi z najladniejszych ptakow.
Nie odbierzcie mnie zle. Ja bym osobiscie lannera nigdy nie hybrydyzowal.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

biję sie w piersi.właśnie przeczytałem artykulik o gyr lannerach i zmieniam zdanie. :shock: są naprawdę spoko.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto45.jpg
http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto46.jpg
http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto48.jpg

Kilka zdjęć gyr x lanner z Kanady, samica wówczas czwarte pióro, inteligentna, zwinna w locie i dynamiczna. Moim zdaniem właściwie dobrani rodzice i odpowiednio ułożony potomek może być naprawdę wspaniałym ptakiem.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Fotki sa małego formatu, więc niewiele widać. Mam kilka zdjęć tego ptaka w moim archiwum, na życzenie mogę przesłać na maila. Jedynym ogranioczeniem jest wielkość zdjęcia, gdyż każde ma przeciętnie 2,5 mB, więc w jednym mailu mieszczą się max 4 fotki.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Chociaż właściwie powinienem napisać, żebyście zajrzeli na www.sokolnik.republika.pl do działu KANADA, bo tam są zdjęcia tej hybrydy i jeszcze paru innych, myślę że równie ciekawych.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

poraz kolejny gyrsaker wykazał sie inteligencją po dwóch dniach od zgubienia w wietrzny dzien (ptak jest na wolnych petach od ok. półtora tygodnia i jeszcze nie jest wylatany) sygnał sugerował że ptak jest przynajmniej 30km od lotniska. ptaszek zrrobił duże koło i bezbłednie trafił spowrotem mimo że w miedzyczasie spadł śnieg i wygląd terenu totalnie sie zmienił. siedzi zadowolony w wolierze i dzis wracamy do latania :wink:
sokolnik99
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 9:55 pm

Post autor: sokolnik99 »

Hybrydy sa doskonale.

Mozna ja "zaprojektowac" wedlog potrzeby. To samo co z psami lub konmi kiedys sie dzialo. Niewatpliwie jamnik jest lepszy na lisy niz czstej krwi wilk. Dingo nigdy nie zastopi wyzla. Strach przed "nowym" zawsze towazyszyl ludzkosci. To nazywa sie konserwatyzm. Niestety i moze dobrze postepu tak jak nauki nie da sie zatrzymac.

Przyslosc hybrydow jest oczywista. Stana sie ptakami sokolniczymi przyszlosci. Udomowione, zalegalizowane beda razen z nami ogladaly trojwymiarowa telewizje...
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Mam nadzieję,że się mylisz.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

W niektorych krajach na dobra sprawe od ladnych paru lat sa ptakami terazniejszosci, w innych natomiast powraca tendencja latania z czystymi... dodatkowo sankcjonowana prawnie, zobaczymy jak to dalej bedzie, gdyby nie potrzeby rynku ''arabskiego'' na dobra sprawe hybrydy z pewnoscia nie bylyby tak popularne a w kazdym razie popyt a co za tym idzie i ceny nikt by tak nie windowal, bo na dobra sprawe w Europie czy w Stanach kazdy moze spokojnie zadowolic sie samica wedrownego. ;) No chyba ze Haggard wnosi jakies obiekcje ;)
ODPOWIEDZ