HYBRYDY
-
K. Knitter
- początkujący
- Posty: 75
- Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
- Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA
Moj jest bardzo spokojny choc przyznam ze miałem mało czasu dla niego wiec ukrócenie było mocno skrócone (dla usprawiedliwienia powiem ze latam obecnie z 7 ptakami wiec czasu braknie nawet na czułosci dla ukochanej) mimo to poszło ładnie szybko i bez wiekszych problemów, mimo ze ojciec był czystym białozorem to charakter odziedziczył po matce 1/2 rarog-białozór -- czesto sie odzywa i ma swoje humory...zobaczymy co bedzie na wiosne.....!!!
-
Tomasz Szok
- początkujący
- Posty: 85
- Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 1:27 pm przez Tomasz Szok, łącznie zmieniany 1 raz.
-
JoHn DuMbaR
- sokolnik
- Posty: 1867
- Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
- Lokalizacja: South Dakota
- Nowogrodzki
- sokolnik
- Posty: 662
- Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
- Lokalizacja: Tuchola
- Kontakt:
-
JoHn DuMbaR
- sokolnik
- Posty: 1867
- Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
- Lokalizacja: South Dakota
Czemu psucie?
Przeciez nikt nie uzywa do tego samic Gyr'a?
Na jednym z forow rozmaiwalem z hodowca ktory upiera sie ze gyr/lanner to swietny ptak.
Znacznie wiekszy, szybszy i odwazniejszy od lannera a przy tym latwy do ulozenia i bardzo bystry.
Co do walorow estetycznych to tak lannery jak i ich krzyzowki sa jednymi z najladniejszych ptakow.
Nie odbierzcie mnie zle. Ja bym osobiscie lannera nigdy nie hybrydyzowal.
Przeciez nikt nie uzywa do tego samic Gyr'a?
Na jednym z forow rozmaiwalem z hodowca ktory upiera sie ze gyr/lanner to swietny ptak.
Znacznie wiekszy, szybszy i odwazniejszy od lannera a przy tym latwy do ulozenia i bardzo bystry.
Co do walorow estetycznych to tak lannery jak i ich krzyzowki sa jednymi z najladniejszych ptakow.
Nie odbierzcie mnie zle. Ja bym osobiscie lannera nigdy nie hybrydyzowal.
http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto45.jpg
http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto46.jpg
http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto48.jpg
Kilka zdjęć gyr x lanner z Kanady, samica wówczas czwarte pióro, inteligentna, zwinna w locie i dynamiczna. Moim zdaniem właściwie dobrani rodzice i odpowiednio ułożony potomek może być naprawdę wspaniałym ptakiem.
http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto46.jpg
http://www.sokolnik.republika.pl/kanada ... hoto48.jpg
Kilka zdjęć gyr x lanner z Kanady, samica wówczas czwarte pióro, inteligentna, zwinna w locie i dynamiczna. Moim zdaniem właściwie dobrani rodzice i odpowiednio ułożony potomek może być naprawdę wspaniałym ptakiem.
Chociaż właściwie powinienem napisać, żebyście zajrzeli na www.sokolnik.republika.pl do działu KANADA, bo tam są zdjęcia tej hybrydy i jeszcze paru innych, myślę że równie ciekawych.
poraz kolejny gyrsaker wykazał sie inteligencją po dwóch dniach od zgubienia w wietrzny dzien (ptak jest na wolnych petach od ok. półtora tygodnia i jeszcze nie jest wylatany) sygnał sugerował że ptak jest przynajmniej 30km od lotniska. ptaszek zrrobił duże koło i bezbłednie trafił spowrotem mimo że w miedzyczasie spadł śnieg i wygląd terenu totalnie sie zmienił. siedzi zadowolony w wolierze i dzis wracamy do latania 
-
sokolnik99
- pisklę
- Posty: 2
- Rejestracja: ndz mar 23, 2008 9:55 pm
Hybrydy sa doskonale.
Mozna ja "zaprojektowac" wedlog potrzeby. To samo co z psami lub konmi kiedys sie dzialo. Niewatpliwie jamnik jest lepszy na lisy niz czstej krwi wilk. Dingo nigdy nie zastopi wyzla. Strach przed "nowym" zawsze towazyszyl ludzkosci. To nazywa sie konserwatyzm. Niestety i moze dobrze postepu tak jak nauki nie da sie zatrzymac.
Przyslosc hybrydow jest oczywista. Stana sie ptakami sokolniczymi przyszlosci. Udomowione, zalegalizowane beda razen z nami ogladaly trojwymiarowa telewizje...
Mozna ja "zaprojektowac" wedlog potrzeby. To samo co z psami lub konmi kiedys sie dzialo. Niewatpliwie jamnik jest lepszy na lisy niz czstej krwi wilk. Dingo nigdy nie zastopi wyzla. Strach przed "nowym" zawsze towazyszyl ludzkosci. To nazywa sie konserwatyzm. Niestety i moze dobrze postepu tak jak nauki nie da sie zatrzymac.
Przyslosc hybrydow jest oczywista. Stana sie ptakami sokolniczymi przyszlosci. Udomowione, zalegalizowane beda razen z nami ogladaly trojwymiarowa telewizje...
-
JoHn DuMbaR
- sokolnik
- Posty: 1867
- Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
- Lokalizacja: South Dakota
W niektorych krajach na dobra sprawe od ladnych paru lat sa ptakami terazniejszosci, w innych natomiast powraca tendencja latania z czystymi... dodatkowo sankcjonowana prawnie, zobaczymy jak to dalej bedzie, gdyby nie potrzeby rynku ''arabskiego'' na dobra sprawe hybrydy z pewnoscia nie bylyby tak popularne a w kazdym razie popyt a co za tym idzie i ceny nikt by tak nie windowal, bo na dobra sprawe w Europie czy w Stanach kazdy moze spokojnie zadowolic sie samica wedrownego.
No chyba ze Haggard wnosi jakies obiekcje 
