Nowe Nabytki

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Panie Zap
miej Pan litość nad tymi wspaniałymi ptakami. Nie powinne siedzieć na tak wspaniale okorowanych żerdziach. Szorstka powierzchnia, "sztuczna trawa". korek, wycieraczka z włokna kokosowego ale nie gładkie, twarde powierzchnie-szkoda ich łap. Nie mieszał bym się do Pana hodowli , ale szkoda ptaków.
MN
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

@Nowogrodzki - Drogi Panie, dziekuje za uwagi, tak dokladnie bedzie sztuczna trawa na zerdziach - ptaki przyjechaly w niedziele a woliery są w trakcie ostatecznego wykończania.
Pozdrawiam
ZaP
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

jesli chodzi o tę samicę zapa to jesli nie bedzie polowac to troche szkoda ptaka:/
a jesli chodzi o te rarogi to srednio przypominaja mi altaje ktore widzialem...
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

nie chce sie czepiac to tylko moje spostrzerzenie:P
pozdrawiam!
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

@przemek - ptaki z udokumentowanym pochodzeniem - przywiezione z hodowli Petra Myslina (samce) i Mildy (samice). Niestety rodzice są jescze wiekszymi ptakami, cóż moze i moje przybiorą ciałka - choć samica doszła juz do 1500g a druga 1430.
Pozdrawiam
piotrek
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

przyznam że mi również nie przypominają altai które dotąd widziałem (głownie na zdjęciach). Ale jak juz Dumbar pisał w górach Altaju występuje kilka podgatunków raroga więc mozliwe że którys z nich wygląda właśnie tak. wizualnie przypominają raczej milvipes ale widac że są naprawde duże. mi osobiscie na tych zdjeciach bardziej spodobały sie samczyki:)
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

A u mojego diabła problemy zdrowotne krzyżują nam plany. :cry:
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

@birkut - 3mam kciuki - u mnie w tym roku też straty :( padła mi najlepsza płomykówka, dobrze chociaż ze pozosałe mają sie dobrze...
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Dzięki
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Mi też bardziej do gusty przypadly samce, Altai'ow ponoc w Europie czystych nie ma nikt. Ja nie podejmuje sie oceniac, nie jestem kompetentny. Milvipes z gor altaju to tez ALtay wiec who knows :). Niemniej upierzenie jednej samicy jak i proporcje wyglada podejrzanie (troche jak Haggarda 3/4) ale tak jak mowie... nie wypowiadam sie w tej kwestii ;)
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

dziadki - udokumentowane dzikie ptaki :) poprosze o papiery to wkleje niedowiarkom :)
To moje pierwsze ałtaje i wierze w to co napisane na papierze - i tylko na tej podstawie piszę, poza tym wiem od kogo kupuje i widzę rodziców.
Pozdrawiam
piotrek
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nie kwestonuje tego ;).
Wiekszosc ptakow okreslanych marketingowo jako "Altai" to F3 / F4 po przodkach sprowadzanych od szejkow Z UEA, Quataru, Arabii Saudyjskiej. Ptaki te jak wszyscy wiedza byly sprowadzane bo zezwalalo na to przed laty prawo miedzynarodowe. Ogromne ''kolekcje'' szejkow pochodzily od legalnych czy nielegalnych łapaczy i nastepnie po kilku latach ''sluzby'' odsprzedawane hodowcom europejskim. Obecnie nie mozna hodowac dziczkow w UE czy USA. W Azji czy na Bliskim Wschdzie niewiele sie zmienilo, ba... obecnie lapanie ptakow jest sankcjonowane prawnie (Pakistan). Istnieja legalne firmy zajmujace sie tym procederem odprowadza sie za to nawet podatki!!! To wielki mechanizm z ktorego sobie nawet nie zdajemy sprawy, a wszystko podparte tradycja ;). Co do Altai'ow to najczesciej lapane sa ptaki podczas wedrowki a wiec zarowno te z Rosji, Chin, Mongolii, Kazachstanu, Pakistanu, Uzbekistanu itd itp. Z racji, ze we wszystkich tych krajach zasieg terytorialny podgatunkow pokrywa sie, a Arabowie patrza bardziej na rodzaj upierzenia niz na taksonomie nie da sie precyzyjnie okreslic co jest altay a co nie ;). Tak na prawde jedyny altai to F.Ch. Altaicus bo zyje tylko w tym rejonie i nie migruje...a wiec nikt go praktycznie nie posiada.
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

kilka słów na temat rarogow ałtajskich od hodowców z czech bo się zdziwili na to co piszecie :) - wklejam text oryginalny - chyba nie bedzieci emieli problemow ze zrozumiem - jesli jednak chcecie to przetlumacze.
----------------------------------------------

Ahoj,
četl jsem nějaké texty na foru - web sokolnictvo.pl .
Musím Mildovi říci,že má doma 3/4 (John Dumbar) . Možná o tom ani neví :-D . Mildova linija je po ptácích dovezených v polovině 80. roků
z Altaje pro vojenská letiště - bird control . 20 km od nás bydlí člověk,který má dnes firmu na plašení ptáků na lotniskach (Pardubice, Ostrava)..
On má druhou část linije - ptáci mají stejné barvy - kolory.
Moji ptáci -samice coatsi dovoz Uzbekistan , samec (rodiče - matka import Kanada , otec Německo).

Musím říci,že jsi kolegům zamotal hlavu. NIKDO z nich nepověděl,že ptaky jsou špatní :-) ...
Rusové tvrdí ,že altaj je samostatný gatunek , oficiálně je to pták - přírodní hybrid z hor,kde začínají rarogi a končí bialozory .Bialozory mají mnoho kolorů - jako myszaky , altaje také.
Fotky z Osetia - sokolník tam žijící je má doma a dal na web - na fotkách mladí ptáci , staří jsou světlá forma - z barev by nebyl zadowolený hagard i Dumbar :-D .

Napewno nejsou z hodowli od Arabů !!! Arabi mají hybridy a rarogi od nich jsou z Pakistánu.

Podívej : www.karlfalcons-int.at/ www.savethesaker.com/index.asp?id=5
Załączniki
Altai falcon.jpg
Altai falcon.jpg (45.97 KiB) Przejrzano 5902 razy
Altai z Kentish falconry.jpg
Altai z Kentish falconry_2.jpg
Altai z Kentish falconry_3.jpg
altaj - jedna s forem(Austria).jpg
Falco cherrug milvipes.jpg
Falco cherrug milvipes.jpg (70.58 KiB) Przejrzano 5903 razy
světlý altai Severní Osetie.jpg
tmavý altai Severní Osetie.jpg
Awatar użytkownika
kris_stg
stażysta
Posty: 107
Rejestracja: sob lut 02, 2008 4:56 pm
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: kris_stg »

jasne Zap może i masz ałtaje może są prawdziwe tylko jak dlamnie to one sie troche różnia od tych które widziałem i raczej bym ich od ciebie nie kupił bóg wie za jakie pieniądze poprostu za duże ryzyko wolał bym sobie kupić czystego raroga lub gyrsaker i tez było by pięknie!
taka jest moja opinia ale kto wie może masz racje.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ