Łowy z Sokołami 2008
- Raven_Corvus
- sokolnik
- Posty: 747
- Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
- Lokalizacja: Białystok
- Raven_Corvus
- sokolnik
- Posty: 747
- Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
- Lokalizacja: Białystok
- Raven_Corvus
- sokolnik
- Posty: 747
- Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
- Lokalizacja: Białystok
- Nowogrodzki
- sokolnik
- Posty: 662
- Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
- Lokalizacja: Tuchola
- Kontakt:
Już prawie po łowach, kilka zdjęć z łowów pod tym adresem http://zakonsokolnikow.com.pl/news.php
-
ZaP
- sokolnik
- Posty: 832
- Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
- Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
- Kontakt:
tu na bieżąco były wrzucane 
http://drapole.pl/galeria/2008_11_13_lo ... n_pierwszy
http://drapole.pl/galeria/2008_11_14_lowy_dzien_kolejny
Pozdrawiam
http://drapole.pl/galeria/2008_11_13_lo ... n_pierwszy
http://drapole.pl/galeria/2008_11_14_lowy_dzien_kolejny
Pozdrawiam
to chyba mialem szczescie bo w trzy dni na brak bazantow grupy w ktorych bylem narzekac raczej nie mogly ale slyszalem ze byly grupy ktore co najmniej jeden dzien mialy chodów a nie łowów z sokołami (w dwa dni bylo nawet sporo tych z ogonamiNisus pisze:Dziekuje wszystkim za udane Łowy. Mimo iz lowiska raczej srednie to atmosfera i ludzie rekompensowali to z naddatkiem. Pozostaje liczyc dni do przyszlych lowow
- Raven_Corvus
- sokolnik
- Posty: 747
- Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
- Lokalizacja: Białystok
Bylem na lowach w tym roku i musze powiedziec, ze poznalem bardzo wielu ciekawych ludzi, spotkalem znajomych i uwazam, te spotkania za udane. Jesli chodzi o sama forumle lowow twierdze, ze tak zorganizowane sa odpowiednie, bo jesli ktos chce tylko polowac, to mozna sie umowic w pare osob i oddac sie pasji, Lowy nazwal bym raczej spotkaniem towarzyskim z elementami polowania. Widzialem bardzo fajne ptaki, kilka fantastycznych atakow, co dziwnego w tym roku bylo wiecej sokolow niz jastrzebi...(zastanawiajace) Pokot z lowow to 15 bazantow i 3 zajace (zlapane przez orla przedniego, ktory nalezy do kolegi z czech) Mozna powiedziec, ze najlepiej spisujacymi sie ptakami byly wedrowne i tak jak rozmawialismy z Nisusem, a wlasciwie to on wysnul ta teorie, nalezy sie spodziewac, ze w przyszlym roku tych ptakow bedzie najwiecej. Co do organizacji, wydaje mi sie, ze ciezko taka impreze zorganizowac i pewnie wiekszosc sie ze mna zgodzi ale znjada sie takie osoby, dla ktorych cos nie bedzie pasowalo, to byly moje pierwsze lowy i mam nadzieje, ze kolejne beda chocby troche podobne do tych. (No moze tylko poza tym 5 godzinnym uganianiem sie za sokolem ktory zwial, i wstawania o 4 rano, zeby go na wabidlo sciagnac, do dzis mam odciski od krecenia)
Chwal Ćwik
Przemek Łapiński
ps. Jak bede mial chwile czasu to wrzuce zdjecia.
Chwal Ćwik
Przemek Łapiński
ps. Jak bede mial chwile czasu to wrzuce zdjecia.
W sumie bylo z tego co pamietam 25 bazantow z czego wiekszosc walnely sokoly. Było by wiecej o jeszcze kilka, tylko ze niektorzy zasiedzieli sie na herbatce w drodze z lowiska i ominol ich pokot.
Co do ilosci jastrzebi na łowach to widac ogolno swiatowa tendencje i bedzie tak dalej bo coraz mniej ludzi bedzie mialo czas i nerwy na jastrzebia, a sokol nie wymaga tyle czasu choc do rozpolowania napewno wiekszych umiejetnosci. Jestem ciekaw kiedy doczekamy sie pelnego trawnika harrisow
pewnie przelom nastapi jak ktos bedzie w koncu mial w Polsce dobrze polujacego harrisa i okarze sie, ze wcale takie lewe nie sa.
Co do ilosci jastrzebi na łowach to widac ogolno swiatowa tendencje i bedzie tak dalej bo coraz mniej ludzi bedzie mialo czas i nerwy na jastrzebia, a sokol nie wymaga tyle czasu choc do rozpolowania napewno wiekszych umiejetnosci. Jestem ciekaw kiedy doczekamy sie pelnego trawnika harrisow
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 11:51 am przez Nisus, łącznie zmieniany 2 razy.
Jakie nerwy do jastrzębia czasu też aż tak nie trzeba czasami lepiej dać spokój niż na siłe go nośić , sokoły to moda minie i znów jastrząb wróci do łask .Trochę mnie poniosło że jastrzębie to nerwósy ponoś sokoła jak jastrzębia bez kaptura nie wielka różnica.Haris to ptak społeczny sokolnikowi daje jakiś tam komfort tylko tyle pozatym z naszym jastrzębiem porównywać go niemożna bo sokolnictwo z harisami to leniwy spokojny sport zależy kto co lubi zle by było jak by jastrzebia z sokolnictwa zaczął wypierać haris ,byś się zdziwił jak byś zobaczył samice gołebiarza na oblocie w drugim pjórze ito 3 mjesiące ,tak nie nadarmo jesteś Nisus nerwós