Łowy z Sokołami 2008

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Postaram sie ale co to bedzie to czas pokaze :(
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Sluchajcie jak u was z przedplata? Ja wplacalem pieniadze w piatek dzis dzwonilem do hotelu i jeszcze nic nie maja... kurde moze sie machnalem gdzies w wydruku, niech to choinka...

ps. Kto bedzie, potwierdzac Panowie i Panie!
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

Jutro mogę kogoś zabrać- jade z Ostrowi maz przez mińsk mazowiecki, grójec, nowe miasto nad pilicą - jeśli ktoś zainteresowany transportem czekam na tel.
Pozdrawiam
ZaP
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Dozobaczenia jutro Panowie i Panie!
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Już prawie po łowach, kilka zdjęć z łowów pod tym adresem http://zakonsokolnikow.com.pl/news.php
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Dziekuje wszystkim za udane Łowy. Mimo iz lowiska raczej srednie to atmosfera i ludzie rekompensowali to z naddatkiem. Pozostaje liczyc dni do przyszlych lowow :)
garbus2
Site Admin
Posty: 2095
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Nisus pisze:Dziekuje wszystkim za udane Łowy. Mimo iz lowiska raczej srednie to atmosfera i ludzie rekompensowali to z naddatkiem. Pozostaje liczyc dni do przyszlych lowow :)
to chyba mialem szczescie bo w trzy dni na brak bazantow grupy w ktorych bylem narzekac raczej nie mogly ale slyszalem ze byly grupy ktore co najmniej jeden dzien mialy chodów a nie łowów z sokołami (w dwa dni bylo nawet sporo tych z ogonami :) )
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Bylem na lowach w tym roku i musze powiedziec, ze poznalem bardzo wielu ciekawych ludzi, spotkalem znajomych i uwazam, te spotkania za udane. Jesli chodzi o sama forumle lowow twierdze, ze tak zorganizowane sa odpowiednie, bo jesli ktos chce tylko polowac, to mozna sie umowic w pare osob i oddac sie pasji, Lowy nazwal bym raczej spotkaniem towarzyskim z elementami polowania. Widzialem bardzo fajne ptaki, kilka fantastycznych atakow, co dziwnego w tym roku bylo wiecej sokolow niz jastrzebi...(zastanawiajace) Pokot z lowow to 15 bazantow i 3 zajace (zlapane przez orla przedniego, ktory nalezy do kolegi z czech) Mozna powiedziec, ze najlepiej spisujacymi sie ptakami byly wedrowne i tak jak rozmawialismy z Nisusem, a wlasciwie to on wysnul ta teorie, nalezy sie spodziewac, ze w przyszlym roku tych ptakow bedzie najwiecej. Co do organizacji, wydaje mi sie, ze ciezko taka impreze zorganizowac i pewnie wiekszosc sie ze mna zgodzi ale znjada sie takie osoby, dla ktorych cos nie bedzie pasowalo, to byly moje pierwsze lowy i mam nadzieje, ze kolejne beda chocby troche podobne do tych. (No moze tylko poza tym 5 godzinnym uganianiem sie za sokolem ktory zwial, i wstawania o 4 rano, zeby go na wabidlo sciagnac, do dzis mam odciski od krecenia)

Chwal Ćwik
Przemek Łapiński

ps. Jak bede mial chwile czasu to wrzuce zdjecia.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

coś Ci sie z pokotem pokrecilo...
nie dodaleś tego co upolowały jastrzębie o ile pamiętam :)
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

W sumie bylo z tego co pamietam 25 bazantow z czego wiekszosc walnely sokoly. Było by wiecej o jeszcze kilka, tylko ze niektorzy zasiedzieli sie na herbatce w drodze z lowiska i ominol ich pokot.

Co do ilosci jastrzebi na łowach to widac ogolno swiatowa tendencje i bedzie tak dalej bo coraz mniej ludzi bedzie mialo czas i nerwy na jastrzebia, a sokol nie wymaga tyle czasu choc do rozpolowania napewno wiekszych umiejetnosci. Jestem ciekaw kiedy doczekamy sie pelnego trawnika harrisow :) pewnie przelom nastapi jak ktos bedzie w koncu mial w Polsce dobrze polujacego harrisa i okarze sie, ze wcale takie lewe nie sa.
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 11:51 am przez Nisus, łącznie zmieniany 2 razy.
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Witam i tu śę niezgadzam z kolegą niema lepszego łowcy od samicy jastrzębia charakter też jest w pożądku zależy kto ptaka prowadzi.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Z czym sie niezgodzisz bo nie lapie? Czy ja napisalem cos o ulomnosci jastrzebi? Przeczytaj jeszcze raz co napisalem i potem swojego posta i zastanow sie co ma jeden do drugiego?
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Jakie nerwy do jastrzębia czasu też aż tak nie trzeba czasami lepiej dać spokój niż na siłe go nośić , sokoły to moda minie i znów jastrząb wróci do łask .Trochę mnie poniosło że jastrzębie to nerwósy ponoś sokoła jak jastrzębia bez kaptura nie wielka różnica.Haris to ptak społeczny sokolnikowi daje jakiś tam komfort tylko tyle pozatym z naszym jastrzębiem porównywać go niemożna bo sokolnictwo z harisami to leniwy spokojny sport zależy kto co lubi zle by było jak by jastrzebia z sokolnictwa zaczął wypierać haris ,byś się zdziwił jak byś zobaczył samice gołebiarza na oblocie w drugim pjórze ito 3 mjesiące ,tak nie nadarmo jesteś Nisus nerwós
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Nisus pisze:coraz mniej ludzi bedzie mialo czas i nerwy na jastrzebia
POst dotyczył tego i niczego więcej .
ODPOWIEDZ