HYBRYDY

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

A co Wy na to podobno wiekszosc hybryd nie moze sie rozmnazac, jak myslicie czy to jest piskle tej samicy czy tylko podlozony kurczak?
garbus2
Site Admin
Posty: 2095
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Raven_Corvus pisze:A co Wy na to podobno wiekszosc hybryd nie moze sie rozmnazac, jak myslicie czy to jest piskle tej samicy czy tylko podlozony kurczak?
precyzując : większość samic jest niepłodna, samce w większości wypadków (przynajmniej u hybryd sokołów) są płodne przy czym oczywiście udatność niektórych kombinacji jest ograniczona
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

łowy

Post autor: haggard »

dziękuję za zaproszenie Marcinie. Jeśli nie będę miał dużo roboty na lotnisku to chętnie przyjadę :lol:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

Na zywo prezentuje sie znacznie lepiej....!
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

One czasami przepierzaja sie na bialozora :)
Jeden slowak mi opowiadal, ze mieli samca co w 1 piorze jak rarog, a w 2gim juz jak stalowy bialozor.

Gratuluje ptaka.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

rodzice i starsze rodzeństwo też tak wyglądały w pierwszym piórze.teraz wyglądają tak
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38d ... bb034.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f4 ... 0a408.html
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Z jakich ona jest bialozorow?
Nie wyglada na czysto biale ale kto wie ( nawet jak biale to z biaozorami nigdy nie wiadomo, srebrne przenosza czesto geny szarych i bialych, 'czarne' szarych, biale srebrnych i szarych itd :roll: ). Piekny ptak swoja droga.
Wiec moje pytanie zostalo uprzedzone, czyli bedzie srebrna :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2007 11:23 am przez JoHn DuMbaR, łącznie zmieniany 1 raz.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

korneliusz ja w czwartek jadę do Kundery więc jeśli chcesz te kaptury to zadzwoń do mnie
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

mam nadzieję bo moim zdaniem srebrne są najładniejsze :lol: z tego co ja wiem o rodzicach to matka jest 3/4 silver gyr/saker a ojciec 3/4 white gyr/saker
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

A tak ogólnie to zachęcam koleżanki i kolegów do zamieszczania fotek swoich ptaków na forum. Będzie ciekawie i więcej tematów do dyskusji się pojawi! :idea: :shock: :grin:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Z tego co slyszalem to z rozmanzaniem hybryd roznie moze byc.
Zwlaszcza 1/2 moge tworzyc istny misz masz, zaleznie od tego jakie geny sa dziedziczone.
W praktyce potomstwo moze byc zarowny gyrlike jak i bardziej sakerlike.
Z 3/4 na pewno jest lepiej po porcja bialozora jest duzo wieksza.
Jakie potomstwo wychodzilo z tej pary? Zroznicowane czy mniej wiecej podobne do rodzicow(jestem bardzo ciekaw :mrgreen: )?
Pzdr.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Widzialem 4 hybrydy gyr x laner.
2 z nich, wygladaly jak poprostu laner z bialozorem :) specyficzny wyglad.
Jak by ktos lanera posypal pudrem.

Reszta wygladala jak biale bialozory.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

JoHn DuMbaR pisze:Z tego co slyszalem to z rozmanzaniem hybryd roznie moze byc.
Zwlaszcza 1/2 moge tworzyc istny misz masz, zaleznie od tego jakie geny sa dziedziczone.
W praktyce potomstwo moze byc zarowny gyrlike jak i bardziej sakerlike.
Z 3/4 na pewno jest lepiej po porcja bialozora jest duzo wieksza.
Jakie potomstwo wychodzilo z tej pary? Zroznicowane czy mniej wiecej podobne do rodzicow(jestem bardzo ciekaw :mrgreen: )?
Pzdr.

potomstwo zdecydowanie wyrównane jasne w typie białozora. Ale w Czechach widziałem z jedej jasnej pary lęg 4 totalnie różnych ptaków. wizualnie w typie od dużego raroga po srebrnego białozora.u piskląt częściej ujawniają sie cechy dziadków niż rodziców.stąd taki misz masz
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

jedziesz 20 w poniedziałek jade na lotnisko to do Ciebie wpadne........
ODPOWIEDZ