Breton szcenię,suka, szuka domu

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
gość
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:20 pm

Breton szcenię,suka, szuka domu

Post autor: gość »

ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

warto bo fajny pies
ZaP
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

piesek szuka nowego domu na stałe, czy tyczasowo :?:
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Podstawowe pytanie to czy pies polowa, lub chociaz jest z lini polujacej. Jakie zna komendy itd. z tego co widac to raczej kanapowiec. Jak ktos mysli powarznie o sokolnictwie to niech kupi sobie szczeniaka ze sprawdzonych hodowli, bo jeden pies przezyje kilka ptakow, a od nieposlusznego wyzla bedzie lepszy nawet york.
Balcerek
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 23, 2007 11:17 am
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Balcerek »

Nisus - pies w poście to jeszcze szczeniak, dopiero budzi się w nim instynkt. Wygląda na włoską produkcję więc po psach które dobrze pracują. Nieposłuszeństwo wyżła to wynik złego szkolenia. Gorzej jak się trafi na takiego który nie wystawia. Wtedy zaczyna się problem :grin: . W którymś z postów pod zamieszczonym linkiem jest telefon. Można zadzwonić i o wszystko się wypytać.
A york to chyba na bałwanka się nadaje :lol:
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

No to moze rzeczywiscie warto sie pieskowi przyjrzec, bo naprawde ciekawie wyglada. Swoja droga moze orientujesz sie jaka jest sytuacja z polskimi bretonami? Jak sie maja hodowle pod wzgledem uzytkowym?
Balcerek
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 23, 2007 11:17 am
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Balcerek »

No, to zadałeś mi trudne pytanie z jednego powodu - jest takich hodowli może ze trzy ??? Jest to w Polsce cały czas (a szkoda) mało popularna rasa. A zasługuje na uwagę - szybkie chody, pewna stójka i podstawowa zaleta - nie duży wzrost. Jeśli chciałbym bretona to zwrócił bym uwagę w stronę włoskich psów. To na dzień dzisiejszy po seterach angielskich i pointerach ich ulubiona "sportowa" fiel trialsowa specjalność. Cena za szczenię europejska - ok. 500 - 600 euro. Wiem odezwą się głosy, że można taniej i gdzie indziej. Jednak patrząc na włoskie psy można nacieszyć sobie oko. Są doskonałe w polu jak i pod względem eksterieru.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Dobrze wiedziec gdzie szukac dobrych bretonow, dzieki za info. Nazie moj Edward jest krzepki i jeszcze dlugo go nic nie zastapi. Chociaz mysle o 2 psie, plochaczu do krzakow, niestety tereny mam generalnie porosniete gesto ostrezyna. Wtedy w gre wchodzi tylko clumber z polujacej lini, na cale szczescie anglicy pracuja zeby przywrocic tej rasie dawna jakosc. Byly niestety jedna z ofiar kokardkowych dewotek.
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

Nisus pisze:Chociaz mysle o 2 psie, plochaczu do krzakow, niestety tereny mam generalnie porosniete gesto ostrezyna.
w gęstych krzaczorach płochacze są rewelacyjne, moja suka(cocker spaniel) wchodzi wszędzie , krzaki dzikiej róży, czy tarniny przeczesuje bardzo dokładnie.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Bretomu ma allegro

Post autor: Raven_Corvus »

ODPOWIEDZ