Kilka pytań

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Te "sokoły" to były zwykłe pustułki. Dałem się przekonać po tym jak po "hubertusie" zobaczyłem w gazecie lannera podpisanego "sokół wędrowny" :shock:
Michciak
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: pn lut 25, 2008 10:16 pm
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: Michciak »

Hehe a byles tak przekonany :wink:
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

a kiedy przychodzi ktos po odstrzal to prezesi sie az ciesza bo w koncu za nie odlowiona zwierzyne jest kara dla kola.

O czy Ty mówisz?. Koło ponosi karę za nie wykonanie planu odstrzału zwierzyny płowej cyt" : 3) szczegółowe zasady ustalania partycypacji, o której mowa w ust. 1, uwzględniając niezrealizowanie rocznego planu łowieckiego w zakresie pozyskania: łosi, jeleni, danieli i saren, przy czym nie może ona przekroczyć 10% wartości wpływów ze sprzedaży tusz tych gatunków w roku poprzednim.

Z tego wynika, że nie warto być czlonkiem koła.Można uprawiać "turystykę łowiecką" po warszawskich kołach łowieckich i sprawiać tym radość prezesom.
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Nowogrodzki pisze:Z tego wynika, że nie warto być czlonkiem koła.Można uprawiać "turystykę łowiecką" po warszawskich kołach łowieckich i sprawiać tym radość prezesom.
Nie o to mi chodziło. Po prostu jest to jakiś sposób, żeby zacząć. Oczywiście na dłuższą metę koło nie będzie tak chętne do wystawiania odstrzałów, jeśli nie pójdzie za tym składka członkowska. Ale dla początkujących sokolników jest to wg mnie dobra droga. Ewentualnie można także zapytać o staż i członkostwo w kole sokolników "Zys" we Włocławku. Tylko że z tym wiążą się dojazdy.
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

W mojej okolicy jest co najmniej jedno koło, które sprzedaje odstrzały na kaczki. Do tego za rozsądne pieniądze. Przynajmniej tak mówił mi jeden z członków tego koła. Jeśli chcę polować tylko na kaczki, to członkostwo w kole uważam za przeinwestowanie.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

u nas na Pomorzu zwierzyny drobnej jest tyle co kot napłakał. jeśli nie chcę polowac z bronią to co mi da członkostwo w takim kole? władze zaprzyjażnionego KŁ dla którego zrobiliśmy kiedyś pokaz na zbiorówce urzyczyły nam jeden obwód na którym możemy bez ograniczen puszczac i trenowac nasze ptaki i psy. więc niby z jakiej paki miałbym budowac ambony i płacic składki w kole które nie da mi nic w zamian. pewnie byłbym członkiem koła gdyby miało ono łowiska z bażantem i kuropatwą. ale dopuki stan zwierzyny drobnej u nas jest jaki jest to lepiej byc niestowarzyszonym a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyc na to żeby kilka razy w roku pojechac na południe i polowac w bogatych w zwierzynę drobną łowiskach.
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Więc nazywajmy rzeczy po imieniu. Może się zdarzyć zaprzyjaźnione koło, które zrobi nam prezent i wyda zgodę na pozyskanie zwierzyny. Na dłuższą metę niestowarzyszony członek PZŁ musi się liczyć z koniecznością wykupu takiej zgody na pozyskanie. Chociażby w OHZ. Oczywiście wybór należy do sokolnika. Zależy to także od lokalnych układów. Jednak nie należy proponować wszystkim nowowstępującym bez zapoznania ich z zaletami i wadami takiego rozwiązania.

nie używajmy słowa "odstrzał" to to może potoczna nazwa ale nie prawidłowa tym bardzej w przypadku sokolnictwa. Zgodnie z rozporządzeniem:
§ 22.1. Polowanie indywidualne jest wykonywane w celu wejścia w posiadanie zwierzyny, którą określa upoważnienie do wykonywania polowania indywidualnego, zwane dalej "upoważnieniem".
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

haggard pisze:u nas na Pomorzu zwierzyny drobnej jest tyle co kot napłakał.
Umnie wręcz przeciwnie :cool:
Awatar użytkownika
Młodzik
sympatyk
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Młodzik »

Mam pytanie czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co znaczy zwrot " Chwal Ćwik"?
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

rzeczywiście napisałem" czytaj forum" ale wejdź na stronę główna sokolnictwo i tam jest słowniczek sokolniczy i przeczytaj.
ODPOWIEDZ