Modern Training Method..czyli gdybym mieszkał na ropie...

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

Do zwykłych byków ortograficznych już się przyzwyczaiłem na forum, ale bywają posty, które muszę dwa razy czytać, bo nie chwytam od razu co poeta miał na myśli. Kubusia posty przy tym to małe piwo.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

bogdan67 pisze:Wrućmy do tematu ciekawsze będzie kolega hagard jast doświadczonym sokolnikem może coś ciekawego by nam opisał
doświadczony bede po 30 latach sokolniczenia :) na razie jest 13 wiec droga daleka. ale ten filmik dobrze obrazuje to do czego sa najlepsze białozory i ich hybrydy. do polowania z rekawicy. w tej kwestii sa o niebo lepsze od wedrownych za to wedrowny jest idealny w polowaniu z czatów. jego zywioł to nie daleka pogoń w poziomie z mnóstwem uników ale nokautujace uderzenie z pułapu.
antar1
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: pt lis 14, 2008 12:04 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: antar1 »

Kuba1997 pisze:
najlepszy!! "a ja riva, ja riva, ja riva" :lol:
a co do tego filmu?
to co to w ogóle jest?? chyba nie polowanie w tandemie?? bo jeden ptak goni czaplę a drugi kumplowi przeszkadza?
przy okazji nasuwa sie pytanie czy ptaki uczą się polować od siebie przez obserwację - wiem że w naturze tak. A z człowiekiem też?
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

antar1 pisze:czy ptaki uczą się polować od siebie przez obserwację - wiem że w naturze tak. A z człowiekiem też?
to bardzo nurtujące mnie również pytanie :neutral:
skoro w naturze tak jest i psów tak jest(wiem że nie można ptaków do nich porownywac ale cos w tym może być) Myślę, że tak jest i myślę że mogloby boć ciekawym zestawienie tandemu gdzie np:samica moda a samiec starszy, rozpolowany po rzynajmniej dwóch sezonach :shock:
co o tym myślicie? bo mnie te zagadnienia bardzo ciekawią :grin:
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

Co do filmu jakis wyga i uczen,jesli chodzi o tandem to podczas treningow w pierwszej kolejnosci puszczam doswiadczonego i chetniejszego ptaka,jezeli drugi poczuje sie niedoceniony i zalapie o co chodzi prubuje dominowac.Jezeli zaczna sobie pomagac to znaczy ze sie zgraly.Wtedy co do polowanie nastepuje odwrotnosc i masz tandem jaki sobie ulozyles.Piszac w skrocie.hh tez lubia wspolprace .Pozdrawiam
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

A co do bogdana hyba kaszdy wie ze sokul pisze sie pszes u otwarte do uslyszenia pany
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

antar1 pisze:jeden ptak goni czaplę a drugi kumplowi przeszkadza
no właśnie widzę :mad:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

w filmiku ten drugi ptak jak narazie to przeszkadza, ale cos musi w tym byc, nie wiem jak tojest ale mnie ciekawi jedna rzecz, chyba nie zawsze da sie tak to zlozyc co? to nie moze byc takie proste? Co do wypowiedzi Davida zgadzam sie w stu procentach ale nie wiem czy pamietas jak ogladalismy filmik chyba w tucholi jak z tego co dobrze pamietam to wedrus albo gyr pere z rekawicy doszedl kaczke? ale to chyba byl wedrus...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ten ptak to gyr/peregrine i z tego co pamietam po wygladzie to przynajmniej 3/4 białozora
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Z tym, ze filmy to filmy a zycie i tak wszystko zwetyfikuje, na tych filmach czesto zdobycz to zwykle podpuszczenia...
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Panowie wy chyba slepi jestescie, na tym filmiku jest tylko jeden ptak sokolnika drugi to dzikus ktory chce go odpedzic i jak widac marnie mu to wychodzi.

90% filmow z ptakami drapieznymi to ukladane ptaki i podpuszczana zdobycz, zreszta tak samo jest w wypadku np krecenia filmu o orkach polujacych na foki. Jaka dzika foka wlezie do wody jak wie ze, przy brzegu plywa orka? Z pierwszej reki slyszalem ze, te foki sa wrzucane do wody przez obsluge. Na nakrecenie jednego udanego ujecia dzikiego sokola w skutecznym ataku zeszlo by kilku osoba cale zycie. Kadr, swiatlo i do tego obiekt sie porusza, wszystkie filmy w komercyjnych stacjach o ptakach drapieznych sa na dobra sprawe filmami z sokolniczymi ptakami na podpuszczana zdobycz.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nie wiem skąd masz info o orkach i uchatkach ale jak dla mnie to totalny bullshit...
Jaka stacja by się zgodziła podrzucać młode zwierzęta pod pysk orkom... Chyba Ci się pomyliło z kręceniem ataków żarłacza białego...
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Rozmawialem z kolesiem co kreci filmy tego typu... a stacje maja to w d...e. Skoro puszczaja materialy z podpuszczanymi ptakami dla drapolo to, zabicie foki dla filmu nie jest problemem. A moze wartosc zycia foki jest wieksza od ptaka? Np. w Kanadzie czesc fok jest poprostu zwierzyna lowna i mozesz je walic z paly, z olowiu albo poszczuc je psami lub jaka kolwiek wariacja dostepnych srodkow. Podpuszczania tez sa legalne, a wiesz ze, jesli cos jest w zgodzie z prawe nikogo nie interesuje reszta i nikt nie pyta sie o szczegoly. Hiszpanie tez kreca takie filmy przyrodnicze ze, malo ktora telewizja w Polsce by to wyemitowala.
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Nisus pisze:Np. w Kanadzie czesc fok jest poprostu zwierzyna lowna i mozesz je walic z paly, z olowiu albo poszczuc je psami lub jaka kolwiek wariacja dostepnych srodkow.
Niestety wiem :cry:
Co do filmów z drapolami, to mam "dziobem i pazurem" Krystiana Matyska.
To jest totalny kit!!! Puszczają przedniego, puszczają jenota, ale w końcu orzeł atakuje futro z jenota z kawałkiem mięsa!!!
albo pokazują jak przedni łapie drozda :lol: ale samego chwycenia niewidać!!!
i bielika nazywają "orłem" bielikiem!!!
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

wracając do treningu z użyciem helikoptera to poprostu kolejny wymysł arabskich krezusów którzy nie wiedzą co zrobic z pieniędzmi.zwłaszcza że wyraźnie widac że białozór jest wylatany. nie lepiej poprostu puścic go na dziką houbarę? polowanie to najlepszy trening.
ODPOWIEDZ