Latawce i kamizelki sokolnicze

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Latawce i kamizelki sokolnicze

Post autor: ZaP »

http://drapole.pl/galeria/2008_08_30_ka ... sokolnicze

KOntakt jest na stronie glównej - ceny kamizelek oraz latawców po kontakcie mailowym z producentem - sk-adam@o2.pl

Pozdrawiam
piotrek
Awatar użytkownika
Marcin
młodszy sokolnik
Posty: 256
Rejestracja: śr mar 09, 2005 10:58 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marcin »

Kraków i śląsk od lat używa tych latawców. Są bardzo dobre. Ten model kamizelki uzuwam od dwóch sesonów i też jestem zadowolony. Polecam zwłaszcza że polskie.
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Piotrek, czy ta dziewczyna na zdjęciach 2,3 i 4 to Twoja córka :???: :wink:
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

tak, córka..
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Oj Kubus Kubus :P
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Raven_Corvus pisze:Oj Kubus Kubus
Co Kubus ??? :evil: :evil: :evil:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

mam pytanie odnosnie szostakowych latawców. Jak sprawują się na mocnym wietrze? mam latawiec Drachpola ale o ile w słabym wietrze sprwuje sie dobrze o tyle w silnym porywistym ma tendencje do odwracania sie i nurkowania nosem w dół. zauważyłem że latawce na mocny wiatr są mniejsze i mają kształt nie klasycznej delty tylko jakby lekko romboidalny podobnie jak latawce Szostaka. czekam na opinie bo pilnie potrzebuje latawca który umożliwi mi trenowanie ptaków w silnym nadmorskim wietrze. będę wdzięczny za wszelkie opinie
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

mam w sumie kilkanasicie latwacow (ot stare chobby) i latawce te z ogloszenia całkiem dobrze sie trzymają - może jednopunktowe mocowanie (bez uzdy) jest dla mnie troche dziwne bo sportowe delty do akrobacji mają zwykle 4 punktowe lub 2 punktowe mocowania - ale to inna sprawa - tamte mają nurkować.
Ostatnio puszczalem latawiec Pana Adama Sz. na wietrze 7,9 m/s - czyli całkiem pokaźny - tylko gwizdał :) i co ciekawe one stroją pionowo nad głową a nie pod kontem 60% jak latawce komorowe i 48-85% delty aktobacyjne.
Moja opinia jest tylko na temat latawca - niestety jescze ptaków do latawca nie puszczam... wole wabidło - poza tym nie polują wiec nie muszą bujać w chmurach...
ZaP
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

latałem do latawca Szostaka jest dosc ciezki poniewaz ma aluminiowe rurki ale jak zap wspomniał juz wczesniej dobrze stoi, na silny wiatr jak najbardziej ale jak juz troche osłabnie to niestety sie kładzie... wiec oddałem go kolegom ze smietnika gdzie dobrze wieje i latawiec moze spełniac swoje zadanie...Tak wiec reasumujac dobry latawiec na dobry wiatr....
ODPOWIEDZ