Film do refleksji.

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Sokoleoko witaj na forum.
I na tym konczy sie moja przyzwoistosc :).
Po jaka chole** zamieszczasz na forum liki ktore wczesniej kazdy mial okazje ogladac.
A z tym wilkiem wybacz..zniesmaczylem sie.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Sokoleoko, usun link z odnosnikiem do orla i wilka.

Jest to bestjalska scena, wyciagnieta zywcem ze sredniowiecza. Filmy tego typu inicjuja niezdrowa niechec do sokolnikow, tworzac bledne pojmowanie naszej pasji. W niektorych krajach nadal sa stosowane kary obcinania czlonkow jaka intrument prawny, mimo to nikt filmow o tej tresci nie zamieszcza na forach prawniczych.

Na powaznie, wyedytuj posta i usun to.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

SOKOLEOKO pisze:
Atak orła na samolot RC
http://pl.youtube.com/watch?v=rx1ksnYiR ... re=related
to jedna z metod treningu ptakow drapieznych - niektorzy podczepiaja zrzucane wabidlo. Znajomi probowali ale sobie odpuscili bo sterowanie tym cholerstwem jest dosc trudne...
Awatar użytkownika
SOKOLEOKO
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:44 pm
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: SOKOLEOKO »

Czy coś jest jeszcze do wycięcia? Rozumiem jak kogoś to razi nie ma problemu zastosuje sie do próśb. Mam nadzieję, że jeszcze nie mam opinii "Czyngis-Chana".Odnośnie polowania na wilki. Nie wiem na co jeszcze te orły są wstanie się rzucić. Przecież wilk poradzi sobie bez problemu z dużym psem, owcą. Tymi ptaszyskami można przecież polować na ludzi(czegoś takiego nigdy bym nie chciał zobaczyć na oczy). Można w sumie je nazwać skrzydlatymi rottweilerami czy pittbullami.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

SOKOLEOKO pisze:Czy coś jest jeszcze do wycięcia? Rozumiem jak kogoś to razi nie ma problemu zastosuje sie do próśb. Mam nadzieję, że jeszcze nie mam opinii "Czyngis-Chana".Odnośnie polowania na wilki. Nie wiem na co jeszcze te orły są wstanie się rzucić. Przecież wilk poradzi sobie bez problemu z dużym psem, owcą. Tymi ptaszyskami można przecież polować na ludzi(czegoś takiego nigdy bym nie chciał zobaczyć na oczy). Można w sumie je nazwać skrzydlatymi rottweilerami czy pittbullami.
tylko ze to zupelnie nie o to chodzi w sokolnictwie. niestety przejawiasz jakze standardowe lamerskie zainteresowanie wielkoscia, drapieznoscia i sila ptakow co jest dalece nieprawdziwe.... do pewnych spraw trzeba dojrzec
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Dziekuje za usuniecie linka, a na przyszlosc poczytaj stare posty, zanim zniechecisz do siebie reszte forumowiczow. Kazdy ci chetnie pomoze, ale po co pisac cos co bylo omawiane 100 razy w najdrobniejszych detalach ?

To moze dla balansu wrzuce tez cos duzego, ale o wiele ciekawszego. http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6272435575
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Sokoleoko..jest tylko jeden problem odnosnie tych wilkow.
Zwierzeta te wystepujac na calym swiecie wyksztalcily wiele lokalnych podgatunkow, z ktorych czesc niestety z naszej reki wyginela doszczetnie. Wilki zamieszkujace srodkowa Azje sa wyjatkowo male, zdecydowanie mniejsze od np. wilkow z Kanady. W dodatku ten to jeszcze szczeniak...osaczony przez ludzi i ptaki... Moim zdaniem nie ma sie absolutnie czym podniecac.
ODPOWIEDZ