WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Szablon rekawicy
Autor Wiadomość
Raven_Corvus 
sokolnik
ACC.G

Wysłany: Nie Sty 27, 2008 1:48 pm   Szablon rekawicy

Mam sprawe czy ktos zorientowany mogl by mi przeslac szablon do wykonania rekawicy, bo mam kilka pomyslow na modyfikacje ale moze najpierw wam je zdradze bo moga wogule nie byc potrzebne.

1. Swego rodzaju zaszewki, pomarszczenie nie wiem jak to nazwac ktore maja isc od czubka palca wskazujacego, kolo kciuka i do konca rekawicy, to samo na ksciuki i palcy FU, cos w rodzaju fald ktore mialy by na celu leprze utrzymanie sie ptaka na rekawicy.

2. Koniec w rekawicy jest rozszerzany a ja mysle nad dolnym koncem, tym, ktory zwisa przedluzyc go dac od srodka rzep i zawijac na gore.

3. Metalowe te kolo, zaczep chcial bym wszysc do okola rekawicy zeby bylo solidniej

4. Mogla bybyc tez troche dluzsza.
ps. Moze to by bylo bez sensu,

rekawica2.JPG
Plik ściągnięto 5375 raz(y) 16,67 KB

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Nie Sty 27, 2008 3:19 pm   rękawica

nie wiem czy takie modyfikacje maja jakis sens. wygląd rekawicy sokolniczej nie zmienił sie od setek lat. dodatkowe szwy tylko usztywnią rękawice i sprawia że będzie mniej wygodna. dobre trzymanie pet przy rozpętanym ptaku gwarantuje miękka rękawica. i nie kumam jaką role miałby spełnic ten przedłużony rękaw z rzepem?

Raven_Corvus 
sokolnik
ACC.G

Wysłany: Nie Sty 27, 2008 3:26 pm   

Chodzi o to, ze nie zsuwala by sie z reki, to byly tylko luzne propozycje. Jak te rekawice ze sklepiki od Adama, jakies recenzje?

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Nie Sty 27, 2008 3:41 pm   

nie zsunie się. nie słyszałem o takim przypadku.rękawice od Adama są generalnie ok. ale raczej do sokołów niż jastrzębi bo są dośc krókie. widzę że ty Raven jestes miłosnikiem jastrzębi więc radziłbym sprawic sobie dłuższą :wink:

Raven_Corvus 
sokolnik
ACC.G

Wysłany: Nie Sty 27, 2008 11:15 pm   

Lepiej chyba dluzsza niz krutsza :P ja jestem mnilosnikiem ptakow drapieznych :] jastrzebie sa wybitne :] ale i sokoly mi sie podobaja wedrusie to od kiedy pamietam :]

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 9:35 am   rękawica

nieduży sokół jak np. samczyk wędrownego lub lanneret dziwnie wygląda na wielkiej długiej rekawicy. W praktyce nie ma to zadnego znaczenia. to raczej kwestia mojego subiektywnego poczucia estetyki.
Cytat:
jastrzebie sa wybitne :] ale i sokoly mi sie podobaja wedrusie to od kiedy pamietam :]

Stachu 
sokolnik

Wysłany: Pon Lut 04, 2008 8:50 pm   

haggard napisał/a:
nieduży sokół jak np. samczyk wędrownego lub lanneret dziwnie wygląda na wielkiej długiej rekawicy. W praktyce nie ma to zadnego znaczenia.

Rzeczywiście, rękawica musi być dopasowana do wielkości ptaka. Nie będziesz nosił lannera na rękawicy orlej i na odwrót. Funkconalność wprawdzie bez znaczenia, bo taka sama, ale estetyka..... :neutral:

Raven_Corvus 
sokolnik
ACC.G

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 5:13 pm   

Sluchajcie Panowie nie wiecie kto sprzedaje rekawice? zainteresowany bym byl jastrzebia. za odp z gory dziekuje.

ps. Jak wiecie to dajcie kontakt na priv.

lagger 
młodszy sokolnik

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 12:53 pm   

O ile mi wiadomo, to rękawice sprzedaje pan Darek Banaś tel. 5000096522.
Można dzwonić i zamawiać.

Birkut06 
młodszy sokolnik
Birkut

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 1:25 pm   

cos za duzo cyferek w tym numerze na moje oko:-)

Raven_Corvus 
sokolnik
ACC.G

Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 7:25 am   

Spoko Huberto juz zalatwione :D Dawid mi pomogl ale narazie nie kupowalem, Nisus dobrze doradzil i zrobilem tak jak napisal, jeszcze nie testowane ale podejrzewam, ze bedzie ok. Mianowicie kupilem na pierwsza spawalnicza z nie wyprawionej skory, rozcielem na dole po dlugosci dalem do rymarza zeby obszyl ciemniejszym kawalekim skory koncowke i dzis odbiram zrobilem tez na wysokosci nadgarstka blizej dloni troche, 2 dziorki zalozylem nity oczkowe i przelozylem kulko z grobego drutu, ktore zespawalem dalem karabinczyk zakrecany i cacy :D . Prawdziwy sokolnik musi sam robic rzeczy, ktore sa mu potrzebne :D heheh swiruje, na poczarek wystarczy, a jak do karmienia mysle bedzie ok. z wytrzymalosci jest niezle mysle, ze nie powinna sie rozpasc :P

ps. Jak sie plecie penta? czy jest jakis wzor? ale to pewnie bedzie trzeba na zywo zobaczyc.

pozdrawiam Przeme Łapiński

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:00 am   

dla jastrzebia idealne będa klasyczne pęta a nie aylmeri. Przemek wyslij mi adres na priv to ci wykroję i wyślę dwie pary z kangura :) na samczyka jeśli dobrze pamiętam

Odpowiedz do tematu