POINTER

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
SHAHEEN
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:21 am
Lokalizacja: POLSKA

POINTER

Post autor: SHAHEEN »

Prosiłbym o opinie kolegów na temat "pointer jako pies podsokoli" i kto waszym zdaniem wśród sokolników posiada dobre pointery?
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

najlepszym pointerem w gnieździe jest Abel Pawła Muzyki. tyle ze pies jest juz niepłodny bo z powodu raka usunięto mu jądra.
psa należy dobrac odpowiednio do łowiska. pointer i seter jest idealny psem na dużym otwartym terenie np. polowanie na pardwy lub kuropatwy.przy bażanciej robocie jest zbyt szybki przez co traci na dokładności. jeśli chcesz polowac na bażanty które siedzą w zaroślach lepszy będzie któryś z wyżłów niemieckich, mały munsterlander, lub breton. psem który jest idealnym kompromisem i chyba najbardziej wszechstronnym jest wyżeł niemiecki gładki.
SHAHEEN
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:21 am
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: SHAHEEN »

ZGADZAM SIE,ŻE ABEL JEST Z JEDNYM Z NAJLEPSZYCH POINTERÓW "GS"BO SLYSZAŁEM O JEGO PRACY W POLU,ALE WIDZAŁEM PRACE INNYCH PSÓW PODSOKOLICH TAKICH JAK ALII I KRETA TOMKA WYKNERA,BURIA I CARLOS SYLWKA T. ALBO ALGE I SONIE ROBERTA Z I MOIM ZDANIEM TO CZOŁOWKA POINTERÓW JAKO PSÓW PODSOKOLICH NIEUJMUJAC NIC ABLOWI MUZYKA
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

muszę sie zgodzic. jeśli chodzi o pointery wymieniłes czołówke z gniazda :)
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Słyszałem że psy Sylwka Tułodzieckiego są na prawdę dobre. Carlos zdobywa zacne wyróżnienia.
SHAHEEN
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:21 am
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: SHAHEEN »

CARLOS SYLWKA WYGRYWAŁ WIELOSTRONNE KONKURSY KRAJOWE I ZAJMOWAŁ CZOŁOWE LOKATY NA KRAJOWYCH I MIEDZYNARODOWYCH FIELD-TRIALSACH WYŻŁÓW BRYTYJSKICH. NATOMIAST KRETA TOMKA WYKNERA WYGRAŁA RANKING PSOW MYSLIWSKICH W 2006 r.ALGA I SONIA KOL. ROBERTA ZAJMOWAŁY 1-LOKATY NA PRÓBACH WYŻŁÓW W SEZONIE 1998-1999.PAMIĘTAM PRÓBY TORUŃSKIE W 99r GDZIE ALGA BYŁA 1 A NASTEPNE 3 MIEJSCA ZAJEŁO JEJ RODZENSTWO.JAKO CIEKAWOSTKE POWIEM,ŻE ALGA POCHODZI Z HODOWLII SYLWKA("OD RAROGA")A WSZYSTKIE PSY TOMKA(OPRÓCZ KRETY),SYLWKA I ROBERTA POCHODZĄ Z LINI HODOWLANEJ M.PINKOWSKIEGO,TAK JAK ABEL MUZIKA.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

warto byłoby sprowadzic jakąs świerzą krew z Hiszpanii lub Włoch.
Balcerek
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 23, 2007 11:17 am
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Balcerek »

ad. SHAHEEN. KARLOS nie wygrał nigdy krajówki (nic nie ujmując temu psu - w końcu to "rodzina") tego CPC brakuje mu do chmpionatu pracy. KRETA to też linia powiedzmy Pinkowskiego. A tak naprawdę to von Kurhessen nieżyjacego prezesa niemieckiego pointer clubu Karla Wolfa.
ad.haggard. Włoskich psów w Polsce jest dość sporo. Trzeba tylko poszukać. To u nas w kraju rodzą suki w jednej z czołowych włoskich hodowli. Trzeba zadać sobie tylko pytanie po co i dla kogo? Sam wiesz jak wygląda polowanie z anglikiem i sam szukasz szorstka. Pozdrawiam Tomek W.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ano wiem i prawdę mówiąc uwazam że nie ma piękniejszego widoku niż pointer w polu lub angol ze swoją miękką płynną pracą. chcę szorska lub fouska ze względów praktycznych. zbyt mało mam otwartej przestrzeni żeby pointer mógł sie wykazac z właściwej strony.potrzebuję dokładniejczego szperacza do krzakowej,bażanciej roboty. decydują względy praktyczne.w tym sezonie raczej zabraknie mi czasu na psa bo dojdą mi trzy ptaki ale w kolejnym na 100%
ODPOWIEDZ