Nowy odbiornik R-300

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jutro odbieram scouta i kolejnego RT+ będzie okazja do porównania z powermaxem
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

haggard pisze: wybacz Adam ale o wymiernych ocenach będzie można mówic gdy odbiorniki porówna ktoś , kto uzywał jednego i drugiego. ja mam Luxandera w wersji 10 kanałowej i nie jestem specjalnie zadowolony. może wersja na trzech kryształach jest lepsza i dokładniejsza ale Muzyk ma taki odbiornik i tez zamawia Marshalla. gadałem z uzytkownikami Marshalla i nie nie usłyszałem ani nie przeczytałem zadnej złej opini.to co usłyszałem od użytkowników odbiorników Marshalla w zupełności mi wystarczy.
tylko na jakiej podstawie ty wydajesz opinie - tak jak napisałes to na podstawie zasłyszanych opinii innych uzytkownikow. Sam nie uzywałeś jednego i drugiego więc również twoja ocena nie jest wymierna. Nikt nie kaze ci byc zadowolonym tak samo jak nikt nie nakazuje kupowac mi marshalla. Po prostu stwierdzam ze marshall nie jest wart dwa razy takiej ceny co luksander wiec nie ma tu czego wybaczac... Skutecznosc i dokladnosc tropienia zalezy przeciez od wielu spraw.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jednym z owych użytkowników marshalla jest mój kolega i bardzo sobie chwali. luxandera ma wielu znajomych. ja również. ogólnie jest ok ale są problemy z dokładnością.wiem o tym bo wielokrotnie miałem okazję szukac swoich ptaków w krzakach lesie i w miescie.luxander jest przyzwoitym odbiornikiem za rozsądną cene. mam parę zastrzeżeń dlatego inwestuje w fielda. może jest drogi ale dobre ptaki są warte tego by w razie zgubienia je znalezc. jesli ten zakup zwiększy prawdopodobienstwo odnalezienia ptaka chocby o kilkanaście procent to warto...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Muzyk pięknie podsumował tą dyskusję- "czym są zaoszczędzone pieniądze jeśli wraca sie bez ptaka?"
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

haggard pisze:jednym z owych użytkowników marshalla jest mój kolega i bardzo sobie chwali. luxandera ma wielu znajomych. ja również. ogólnie jest ok ale są problemy z dokładnością.wiem o tym bo wielokrotnie miałem okazję szukac swoich ptaków w krzakach lesie i w miescie.luxander jest przyzwoitym odbiornikiem za rozsądną cene. mam parę zastrzeżeń dlatego inwestuje w fielda. może jest drogi ale dobre ptaki są warte tego by w razie zgubienia je znalezc. jesli ten zakup zwiększy prawdopodobienstwo odnalezienia ptaka chocby o kilkanaście procent to warto...
ja nie spotkalem sie z problemami z dokladnoscia ale kazdy ma prawo do swojego zdania. zrszta zawsze mozna powiedziec ze jestem teoretykiem :)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

haggard pisze:Muzyk pięknie podsumował tą dyskusję- "czym są zaoszczędzone pieniądze jeśli wraca sie bez ptaka?"
ja bym z kolei podsumowal to ze nie chodzi o zaoszczedzone pieniadze bo kazdy ptak jest bezcenny ale o umiejętności i sposób użwania telemetrii. Bo jesli ktokolwiek niema pojecia jak się zachowuje sygnał , jak może się odbijać od terenu/budynków i jak zanikać to nawet i najlepszy sprzet nic nie pomoze...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

nie mam problemów z obsługiwaniem odbiornika.przez dwa lata używania luxandera wielokrotnie szukałem ptaków przy jego użyciu i raczej nie zawodzi. problemem jest dokładne dostrojenie potencjometrem bo gdy już znalazłeś właściwe ustawienie za jakis czas okazuje sie że odbiornik jakby sie roztroił i sygnał jest najmocniejszy w nieco innym położeniu potencjometru. nie tlko ja to zauważyłem. Stwierdzilismy z Muzykiem że nie sprzedajemy naszych luxanderów gdy dojdą marshalle tylko potestujemy je na różnych nadajnikach i porównamy parametry.ja mam wersję dziesięciokanałową, Paweł trzykryształową dwudziestkę a jeden ze znajomych trzykanałową. będzie można zrobic jakieś porównanie i wtedy wyciągnąc wnioski. z pewnością podzielimy się tą wiedzą na forum :)
ODPOWIEDZ