Weterynarz w Warszwie

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Renata
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 23, 2007 5:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Weterynarz w Warszwie

Post autor: Renata »

Wlasnie przeprowadzam sobie ptaka do Warszawy, wiec chcialam Was poprosic o pomoc... Nie znacie jakiegos dobrego weterynarza w Warszwie, ktory nza sie na ptakach, i w razie czego pomoze?
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

A Kruszewicz, ptasi azyl przy zoo - lepiej nie trafisz
ZaP
Renata
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 23, 2007 5:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Renata »

Ale czy tam moge przyjsc, jakies badania by jej mogli zrobic? Na pasozyty itp...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

do badań na pasożyty wew. potrzebna będzie próbka kału.
Halcon
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 17, 2008 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Halcon »

Witam.
Pan doktor Kruszewicz przyjmuje ptaki w poniedziałki w lecznicy przy Ratuszowej w godzinach 16.00-18.00. Ewentualnie możesz zadzwonić i zapytać się czy jest możliwość przyjęcia ptaka drapieżnego, tel. 670 20 42.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Dobrze, że chociaż jeden taki się znalazł. Ja generalnie mam uczulenie na weterynarzy. Chyba po Tucholi mi tak zostało....
Renata
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 23, 2007 5:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Renata »

No wlasnie mnie chodzilo glownie o probki kalu... Czy ewentualnie pan doktor Kruszewicz robi takie badania, albo gdzies wysyla te probki? Bo ja na Slowacji zawsze wysylalam probki do pewenego weterynarza i nie wiem jak jest to w polsce...
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Renata, masz przecież weterynarię na sggw na ursynowie.
Może to nie są super specjaliści od ptaków, ale takie rzeczy jak badanie kału zrobią bez problemu i napewno taniej Cię to wyniesie niż w ptasim azylu.
W zasadzie prawie kazdy szanujący się weterynarz zrobi takie badania, kwestia tego że skoro masz weta na miejscu to po co sie tłuc po całej warszawie.
Renata
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 23, 2007 5:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Renata »

no prawde mowiac na to nie wpadlam! nie bo teraz jestem tu na Slowacji i z szefem tak rozmawialam na temat weterynarza i tak wiec chcialam wiedziec.... a naprawde nie pomyslalam ze na SGGW sa weterynarze... dziekuje :)
Weteryna
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 27, 2007 5:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Weteryna »

Myślę, że tak jak na początku koledzy podpowiedzieli - Andrzej Kruszewicz.
To Kruszewicz prowadzi szkolenia i kursy więc faktycznie lepiej trafić nie możesz. Jeśli chodzi o badania to co pamiętam jak nas szkolił to wspominał o jakiś laboratorium w Monachium oraz na Słowacji. Ale badania na endopasożyty to raczej we własnym laboratorium może zrobić.
Pozdrawiam :lol:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Kruszewicz to zdecydowanie najbardziej kompetentna osoba w Polsce.
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Nie kwestionuję jego kompetencji tylko stwierdzam że nie ma potrzeby jechać na drugi koniec warszawy tylko po to aby zrobić badanie które może wykonać każdy szanujący się weterynarz z dostępem do laboratorium.
Nie sądzicie? :mrgreen:

Co do Pana Kruszewicza to jestem zdania że warto pojechać do niego z ptakiem w razie jakichś kłopotów zdrowotnych.

A teraz trochę taki offtopic:
Słyszałam że jest świetna pani weterynarz od ptaków i gryzoni w Lublinie.
Słyszeliście o niej może?
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

proste badanie jak analiza kału i ewentualny antybiogram wykona właściwie każde laboratorium. jeśli chodzi o weterynarzy to zanim oddasz próbkę zapytaj ile poczeksz na wyniki bo najczęściej sami nie robią analizy tylko wysyłają do jakiegoś laboratorium co wydłuża okres oczekiwania.czasem lepiej samemu wysłac próbkę niż powierzyc to weterynarzowi bo liczy sie każda godzina. w przypadku niektórych chorób u ptaków czasu na reakcje jest bardzo niewiele.czasem widac pierwsze symptomy kilka dni przed zejściem.jeśli jest podejzenie że ptak coś podłapał dobrze jest od razu oddając próbkę zamówic antybiogram. przynajmniej będzie wiadomo czym go leczyc zamiast katowac go nieopdpowiednim lekiem.
ODPOWIEDZ