Sokolnictwo dla Obcokrajowców w Polsce

Czyli miejsce gdzie latanie nie jest grzechem a polowanie niczym niezbędnym

Moderator: kuba08111994

Kestrel UA
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 24, 2018 5:54 pm
Lokalizacja: Torun

Sokolnictwo dla Obcokrajowców w Polsce

Post autor: Kestrel UA »

Witajcie! :)

Nie znałazłem podobnego tematu na Forumie. Jestem początkujący w POlsce :). Ale nie zupewnie wcalosci. Ostatni raz latałem z wędrowym dobrych 10 lat temu.Między innymi miałem myszolowa, kobuza, pustulki.
Potem żona- rodzina, budowa, zmiana pracy, przeprovadzki. Teraz mieszkamy w RP i mogę zacząć znow myślić o swej pasji.

Z tego co zrozumiałem nie uda się mi otrzymać pozwolenie polować ponieważ musze być obywatelem (prosze poprawić gdy się mylę). Ale zanim zacznę o polowaniju chcę najpierw powoli wrucić do tematu. To bym bardzo prosił o kontakt sokolnika bliz Torunja (niema na mapie). Lub jaku kolwiek informacju postępu dla początkującego sokolnika-obcokrajowca. Czy zasady dla mnie są take same czy są rzecze którę się różnią? I na co zwrócic uwagę. Z czego zacząć. Rzeczewiśćie o ptakach na teraz nie chodzi. Myslię o zakupie ptaka przez rok półtory czasu narazie. Zależy jak nam z Państwem razem pójdzie.

Dzięki za ćierpliwosć. Zaczynam się uczyć chodzić odnowa. I przepraszam za grammatykę.
Rino
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 25, 2009 10:39 pm
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Post autor: Rino »

Myślę że na początek trzeba by się zapytać w Starostwie i w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska czy obcokrajowiec może zarejestrować zwierze podlegające ochronie, na mocy konwencji waszyngtońskiej (starostwo) i przepisów ustawy o ochronie przyrody (RDOŚ), na terenie RP by móc legalnie je posiadać/przetrzymywać.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Żeby polować to droga trochę wyboista może być - kwestia czy posiada się uprawnienia łowieckie w swoim kraju i wówczas na tej podstawie ewentualnie polowanie dewizowe.

Jeżeli chce się tylko latać to posiadać np harrisa na terenie Polski może każdy o ile pochodzi on z hodowli i ma dokumenty i jest zarejestrowany. Obywatelstwo nie ma tu raczej znaczenia.
Kestrel UA
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 24, 2018 5:54 pm
Lokalizacja: Torun

Post autor: Kestrel UA »

Dziękuję za odpowiedzi. Bęndę kontynuował badania w temacie. Właśnie narazie pomyslałem o FHH lub Kobuz? ale z kobuzem chyba sie nie uda..

Wogule czy w Polsce jest możliwosć legalnego nabycia :mrgreen: kobuza (F.subbuteo) do latania rekreacyjniego?
To jest mój ulubiony ptak do latania :).
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

z tego co mi wiadomo to nie ma w Polsce hodowli kobuza
Kestrel UA
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 24, 2018 5:54 pm
Lokalizacja: Torun

Post autor: Kestrel UA »

garbus2 pisze:z tego co mi wiadomo to nie ma w Polsce hodowli kobuza
szkoda, ja uwielbiam tego ptaka.

ponizej moje video z nascie lat temu :)

https://www.facebook.com/ros.sorish/vid ... 0424435217
ODPOWIEDZ