Siedzisko pętelkowe

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Nostro
sympatyk
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 12, 2016 7:40 pm
Lokalizacja: Siechnice

Siedzisko pętelkowe

Post autor: Nostro »

Witam,


proszę o radę dotyczącą załączonego projektu.

Czy załączony projekt siedziska pętelkowego dla samicy jastrzębia będzie spełniał minimalne rozmiary i będzie komfortowy dla użytkownika?

Czy widzicie jakieś zagrożenia?

Czy odległość 25 cm od ściany jest wystarczająca ?

Potrzebuje siedziska półkowego wewnątrz budynku dla wspomnianej samicy jednak maksymalny zasięg półki od ściany jaki mogę uzyskać to 70 cm, czy możecie proszę zaproponować jakąś alternatywę w tych parametrach ?

Poniżej docelowe wolierowe koncepcje siedzisk pętelkowych.

https://www.google.pl/search?q=loop+per ... ZyBc5cM%3A
Załączniki
Półka.PNG
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a ptak jak się zerwie to przy 25cm nie walnie w ścianę? Strasznie mało miejsca patrząc na ten projekt... A jesli chodzi o tlumaczenie to nie tlumaczyłbym dosłownie jako pętelkowe a raczej jako pałąkowe
Nostro
sympatyk
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 12, 2016 7:40 pm
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Nostro »

25 cm jest między ścianą pokoju a siedziskiem.

Tam gdzie jest 40 cm to część półki wychodząca na otwarty pokój - nie wiem czy widocznie to rozrysowałem. W projektach Angoli między ścianą a siedziskiem jest przerwa 25-30 cm. Ptak siedzi frontem do pokoju a 25 cm -30 cm jest na ogon aby nie ocierał się o ścianę.

siedziska są dwa po 30 cm długości każde i półka z przodu na otwarty pokój jest wysunięta na 40 cm, tak aby ptak mógł użyć jednego jak i drugiego siedziska i po zerwaniu nie wypadł po za krawędź półki. Na dłuższą półkę nie mogę sobie pozwolić - wynegocjowałem, z żoną maks
65 - 70 cm od ściany.

Chyba, że polecacie jakieś prostsze rozwiązanie np wysokie siedzisko pierścieniowe ?

Zależy mi aby w sezonie łowieckim ptak był 4-5 h dziennie w mieszkaniu, na siedzisku na odpowiedniej wysokości w obecności ludzi.
Załączniki
półka 2.png
tall_ring_perch.jpg
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a jesli to ma byc czasowe to ok bo myslalem ze chodzi o trzymanie permanentne :) niemniej ściana i tak będzie ładnie wymalowana:)
Nostro
sympatyk
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 12, 2016 7:40 pm
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Nostro »

Czasowe czasowe - parę godzin w domu aby nie zdziczał w tygodniu.

Na glejty chciałem właśnie zastosować 30 cm osłonę powyżej siedziska - nawet z trzech stron.

Narysowałem z dwóch ale teraz zastanawiam się nawet nad zrobieniem jeszcze dodatkowej.

Rozumiem, że będzie za niska skoro piszesz o posmarowanych ścianach ?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

zależy od gatunku np krogulec potrafi znacznie powyżej tej wysokości zadziałać, jastrzębiowi też się może zdarzyć
ODPOWIEDZ