co to za gatunek?

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
sebastian1979
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 28, 2016 2:52 pm
Lokalizacja: wroclaw

co to za gatunek?

Post autor: sebastian1979 »

wczoraj koło drzew znalazłem pisklę jakiegoś drapieżnika podejrzewam że to mały myszołów, ptak zdrowy i raczej nic sobie nie połamał bo ładnie chodzi i macha skrzydłami,karmie go surowym kurczakiem 3 razy dziennie,pokarm przyjmuje chętnie, na pobliskich drzewach nie zauważyłem żadnego gniazda. moje pytanie czy to jest myszołów i co mam z nim zrobić?
Załączniki
moje znalezisko
moje znalezisko
moje znalezisko
moje znalezisko
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

to jest pustułka. Patrząc na ogon to raczej samczyk. Co robić - czym prędzej oddać do ośrodka rehabilitacji ptaków drapieżnych. Kilka w Polsce jest i tam najlepiej pomogą. Karmienie jak najbardziej tylko surowym mięsem - z rzeczy "sklepowych" sugerowałbym serca drobiowe tylko okroić z tłuszczu... Aha i z tego co widać to jest trzymany w jakimś transporterze ala dla kota - zły pomysł bo może sobie połamać pióra jeśli drzwiczki są klasycznie siatkowe. Lepiej przełożyć do kartonu na czas transportu do ośrodka rehabilitacji
sebastian1979
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 28, 2016 2:52 pm
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: sebastian1979 »

pustułka trafiła już do ośrodka leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt Fundacji Świętego Huberta w Wyszonowicach, i niedługo będzie wypuszczona na wolność :mrgreen:
ODPOWIEDZ