Początkujący Sokolnik

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
virus1010
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 14, 2015 3:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Początkujący Sokolnik

Post autor: virus1010 »

Witam, mam kilka pytań więc od razu przejdę do rzeczy.

Czy istnieją ptaki drapieżne (z tych mniejszych) które mógłbym trzymać w domu w dużej klatce zamiast wolierze na zewnątrz ? Prosiłbym o konkretne nazwy oraz ich przybliżone ceny.

Jakich dokumentów potrzebuję abym mógł zostać pełnoprawnym sokolnikiem ?
Proszę o dokładne informacje (kurs sokolniczy - uprawnienia sokolnika) i coś jeszcze ?
Czy jest w okolicach Warszawy możliwość zdania takiego kursu ?

Pozdrawiam
Pani Sowa
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 01, 2014 4:22 pm
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Pani Sowa »

virus1010 pisze:Czy istnieją ptaki drapieżne (z tych mniejszych) które mógłbym trzymać w domu w dużej klatce zamiast wolierze na zewnątrz
Nie.
sajo
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 09, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Miechucino/Gdańsk

Post autor: sajo »

Ogólnie bardzo zły pomysł z trzymaniem ptaka na stałe w domu. Pierwsze nie nadążysz sprzątać po nim do tego jeszcze zapach z jedzenia. Nie wspominając o pierzeniu. Straszna męczarnia dla ptaka. Ale każdy ma swoje zdanie i robi jak chce widziałem kilka filmów gdzie ludzie mają ptaki w dużych klatkach lecz to głupota.
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Początkujący Sokolnik

Post autor: Wilq »

virus1010 pisze:Witam, mam kilka pytań więc od razu przejdę do rzeczy.

Czy istnieją ptaki drapieżne (z tych mniejszych) które mógłbym trzymać w domu w dużej klatce zamiast wolierze na zewnątrz ? Prosiłbym o konkretne nazwy oraz ich przybliżone ceny.

Jakich dokumentów potrzebuję abym mógł zostać pełnoprawnym sokolnikiem ?
Proszę o dokładne informacje (kurs sokolniczy - uprawnienia sokolnika) i coś jeszcze ?
Czy jest w okolicach Warszawy możliwość zdania takiego kursu ?

Pozdrawiam
Jest taka ukryta opcja ,,szukaj'' na forum :>
z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytania, ale to trzeba chcieć i zadać sobie trochę trudu :roll:
ps
co do ptaka do trzymania w domu... hmm Ara
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Dziecko...

Czy istnieją ptaki drapieżne (z tych mniejszych) które mógłbym trzymać w domu w dużej klatce zamiast wolierze na zewnątrz ? Prosiłbym o konkretne nazwy oraz ich przybliżone ceny.
Na upartego możesz w domu trzymać wszystko: konie, słonie, nosorożce i rozwielitki. Pytanie tylko, jak to wpłynie na kondycję fizyczną i psychiczną trzymacza i trzymanego (jak już wyżej ktoś zaznaczył).

virus1010 pisze:Jakich dokumentów potrzebuję abym mógł zostać pełnoprawnym sokolnikiem ?
Proszę o dokładne informacje (kurs sokolniczy - uprawnienia sokolnika) i coś jeszcze ?
Przede wszystkim członkostwo w PZŁ (czyli staż, kurs przygotowawczy, egzamin). Kurs sokolniczy w dalszej kolejności.

virus1010 pisze:Czy jest w okolicach Warszawy możliwość zdania takiego kursu ?
Kurs sokolniczy się ODBYWA, a egzamin się ZDAJE.


Ogólnie rzecz biorąc - naszła mnie dzika fantazja na coś oryginalnego i akurat wpadło mi w oko sokolnictwo. W moim odczuciu - post na poziomie średnio rozgarniętego dziesięciolatka.
orzel0216
żółtodziób
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 11, 2010 8:35 pm
Lokalizacja: małopolska

Post autor: orzel0216 »

A tak się składa że mam takiego ptaka .
Pracowałem nad nim dwa lata ale się udało
Oglądał ze mną wszystkie filmy z Youtube o drapolach i w końcu chwycił
Cena to ok 2 koła
Ostatnio jak córka nie dała mu karmy to wpieprzył świnke morską która była obok niego
Mały żółty wariat i na dodatek rano śpiewa polecam !
Jacek4621
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 31, 2015 8:50 am
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Jacek4621 »

Darz Bór,
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2015 10:36 am przez Jacek4621, łącznie zmieniany 1 raz.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Jacek4621 pisze:już go wyleczyłem ponieważ jestem technikiem weterynarii
dzikiego ptaka nie wolno przetrzymywać - musi trafić na wolnośc jeśli to możliwe albo do wyspecjalizowanego ośrodka rehabilitacji ptaków drapieżnych. Trzymanie dzikich ptaków jest nielegalne niezależnie od intencji. Co do rozpoczecia stażu sokolniczego należy zgłosić się do Gniazda Sokolników z prośbą o przyjecie na staż.
ODPOWIEDZ