Nie polujący HH

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
orzel0216
żółtodziób
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 11, 2010 8:35 pm
Lokalizacja: małopolska

Post autor: orzel0216 »

Ja szanuje ludzi "prawie" we wszystkich zwichrowaniach ale jeżeli czegoś nie mogę robić to nie robię!
A nie na siłę bo ptak mi się podoba!
A z P. Waldkiem się zgadzam w 100%
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

Może to być jakaś prowokacja, ale odpowiem:
Dzisiejsze sokolnictwo czyli polowanie z ptakiem drapieżnym ma wymiar symboliczny i często ma bardziej za zadanie zachować dobrostan drapieżnika.
Są ludzie którzy mają ptaki i tylko i wyłącznie latają z nimi- nie polują. Ważne aby wybrać odpowiedni gatunek. Mówi się, że jastrząb i sokół wędrowny to nie są gatunki dla lataczy. Harris może być i polujący i towarzyszący (heh on zawsze jest "towarzyszący" :razz:) . Inne opcje to myszołów zwyczajny- bardzo trudno go "namówić" na to aby polował- w Pl się jednak nie hoduje. Można dostać je za granicą.
Musisz jednak wiedzieć że takiego ptaka karmi się świeżym surowym (rozmrożonym) mięsem, a w tym celu np. gołębia czy przepiórkę trzeba zabić.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Aleksandra skąd masz informacje, że Myszaków nie ma w naszych hodowlach? Ja właśnie z takiej mam swoją samicę :-)
Awatar użytkownika
Alexandra
stażysta
Posty: 101
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:48 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alexandra »

A to przepraszam za wprowadzenie w błąd - byłam przekonana że nie ma- o rdzawosternych słyszałam że są. O zwyczajnych nic.
ODPOWIEDZ