Jak smakuje kontakt z drapieżnikiem?

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
mdrv
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 23, 2015 3:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Jak smakuje kontakt z drapieżnikiem?

Post autor: mdrv »

Szanowni Forowicze!

Nie jestem sokolnikiem i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości takim nie zostanę - z uwagi na wykonywany zawód (częste wyjazdy) oraz warunki (mieszkanie w bloku).

Kocham ptaki wszelakie - od nielotów poczynając, na kondorach kończąc. Mam w mieszkaniu papugi, podglądam też osobniki wolne w naturze.

Moje pytanie:
Czy istnieje możliwość aby obejrzeć / nakarmić / pogłaskać dużego ptaka drapieżnego dla kogoś bez odpowiednich kursów, bez przeczytanych pięciu książek o hodowli takich drapieżników? Po prostu taka jednorazowa przygoda - założenie rękawicy i potrzymanie zwierzaka na ręku. ( zdaję sobie sprawę, że to pytanie rodem z przedszkola, ale dla mnie to chyba jedyna możliwość na kontakt z takim zwierzęciem) :)

Jestem z Małopolski, więc te okolice byłyby dla mnie najbardziej optymalne, ale jeśli byłaby taka możliwość to podjechałbym na Śląsk, Podkarpacie lub inne miejsca.[/i]
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Re: Jak smakuje kontakt z drapieżnikiem?

Post autor: bu3o »

mdrv pisze:Szanowni Forowicze!

Nie jestem sokolnikiem i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości takim nie zostanę - z uwagi na wykonywany zawód (częste wyjazdy) oraz warunki (mieszkanie w bloku).

Kocham ptaki wszelakie - od nielotów poczynając, na kondorach kończąc. Mam w mieszkaniu papugi, podglądam też osobniki wolne w naturze.

Moje pytanie:
Czy istnieje możliwość aby obejrzeć / nakarmić / pogłaskać dużego ptaka drapieżnego dla kogoś bez odpowiednich kursów, bez przeczytanych pięciu książek o hodowli takich drapieżników? Po prostu taka jednorazowa przygoda - założenie rękawicy i potrzymanie zwierzaka na ręku. ( zdaję sobie sprawę, że to pytanie rodem z przedszkola, ale dla mnie to chyba jedyna możliwość na kontakt z takim zwierzęciem) :)
Jestem z Małopolski, więc te okolice byłyby dla mnie najbardziej optymalne, ale jeśli byłaby taka możliwość to podjechałbym na Śląsk, Podkarpacie lub inne miejsca.[/i]
NIe wszystkie rzeczy do spełnienia ale polecam Park Lesnych Niespodzianek http://www.lesnypark.pl/

lub Kurs sokolniczy o którym mozesz poczytać tu na tej stronie.

Oferta kursu , pozwolę sobie skopiować .

Jeśli jesteś osobą początkującą, która ma mnóstwo pytań a zarazem chciałaby spróbować sokolnictwa w pigułce wówczas jednodniowy kurs sokolniczy jest idealnym rozwiązaniem gdyż żadne pytanie nie będzie zostawione bez odpowiedzi.


W ramach kursu będziesz miał okazję:
- wyjść samodzielnie z ptakiem w pole
- nauczyć się podstaw obsługi telemetrii
- dowiedzieć się o podstawach układania ptaka
- zapoznać się z akcesoriami sokolniczymi
- poznać najczęstsze choroby i ich zapobieganie
- poznać askpekty prawne trzymania ptaków drapieżnych


Kursy umawiane są indywidualnie (terminy weekendowe). Dodatkowo w ramach kursu każdy uczestnik otrzymuje pakiet materiałów do dalszej nauki.


Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 608454810.
Jestem z Małopolski, więc te okolice byłyby dla mnie najbardziej optymalne, ale jeśli byłaby taka możliwość to podjechałbym na Śląsk, Podkarpacie lub inne miejsca.[/i][/quote]
mdrv
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 23, 2015 3:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mdrv »

Zbadam temat. Dzięki za namiar!
ODPOWIEDZ