WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak smakuje kontakt z drapieżnikiem?
Autor Wiadomość
mdrv 
pisklę

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 5:09 pm   Jak smakuje kontakt z drapieżnikiem?

Szanowni Forowicze!

Nie jestem sokolnikiem i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości takim nie zostanę - z uwagi na wykonywany zawód (częste wyjazdy) oraz warunki (mieszkanie w bloku).

Kocham ptaki wszelakie - od nielotów poczynając, na kondorach kończąc. Mam w mieszkaniu papugi, podglądam też osobniki wolne w naturze.

Moje pytanie:
Czy istnieje możliwość aby obejrzeć / nakarmić / pogłaskać dużego ptaka drapieżnego dla kogoś bez odpowiednich kursów, bez przeczytanych pięciu książek o hodowli takich drapieżników? Po prostu taka jednorazowa przygoda - założenie rękawicy i potrzymanie zwierzaka na ręku. ( zdaję sobie sprawę, że to pytanie rodem z przedszkola, ale dla mnie to chyba jedyna możliwość na kontakt z takim zwierzęciem) :)

Jestem z Małopolski, więc te okolice byłyby dla mnie najbardziej optymalne, ale jeśli byłaby taka możliwość to podjechałbym na Śląsk, Podkarpacie lub inne miejsca.[/i]

bu3o 
żółtodziób

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 8:51 pm   Re: Jak smakuje kontakt z drapieżnikiem?

mdrv napisał/a:
Szanowni Forowicze!

Nie jestem sokolnikiem i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości takim nie zostanę - z uwagi na wykonywany zawód (częste wyjazdy) oraz warunki (mieszkanie w bloku).

Kocham ptaki wszelakie - od nielotów poczynając, na kondorach kończąc. Mam w mieszkaniu papugi, podglądam też osobniki wolne w naturze.

Moje pytanie:
Czy istnieje możliwość aby obejrzeć / nakarmić / pogłaskać dużego ptaka drapieżnego dla kogoś bez odpowiednich kursów, bez przeczytanych pięciu książek o hodowli takich drapieżników? Po prostu taka jednorazowa przygoda - założenie rękawicy i potrzymanie zwierzaka na ręku. ( zdaję sobie sprawę, że to pytanie rodem z przedszkola, ale dla mnie to chyba jedyna możliwość na kontakt z takim zwierzęciem) :)
Jestem z Małopolski, więc te okolice byłyby dla mnie najbardziej optymalne, ale jeśli byłaby taka możliwość to podjechałbym na Śląsk, Podkarpacie lub inne miejsca.[/i]

NIe wszystkie rzeczy do spełnienia ale polecam Park Lesnych Niespodzianek http://www.lesnypark.pl/

lub Kurs sokolniczy o którym mozesz poczytać tu na tej stronie.

Oferta kursu , pozwolę sobie skopiować .

Jeśli jesteś osobą początkującą, która ma mnóstwo pytań a zarazem chciałaby spróbować sokolnictwa w pigułce wówczas jednodniowy kurs sokolniczy jest idealnym rozwiązaniem gdyż żadne pytanie nie będzie zostawione bez odpowiedzi.

W ramach kursu będziesz miał okazję:
- wyjść samodzielnie z ptakiem w pole
- nauczyć się podstaw obsługi telemetrii
- dowiedzieć się o podstawach układania ptaka
- zapoznać się z akcesoriami sokolniczymi
- poznać najczęstsze choroby i ich zapobieganie
- poznać askpekty prawne trzymania ptaków drapieżnych

Kursy umawiane są indywidualnie (terminy weekendowe). Dodatkowo w ramach kursu każdy uczestnik otrzymuje pakiet materiałów do dalszej nauki.

Rezerwacje terminów i szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 608454810.
Jestem z Małopolski, więc te okolice byłyby dla mnie najbardziej optymalne, ale jeśli byłaby taka możliwość to podjechałbym na Śląsk, Podkarpacie lub inne miejsca.[/i][/quote]

mdrv 
pisklę

Wysłany: Wto Mar 24, 2015 8:50 am   

Zbadam temat. Dzięki za namiar!

Odpowiedz do tematu