Polowanie z myszołowem

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SOKOLEOKO
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:44 pm
Lokalizacja: Namysłów

Polowanie z myszołowem

Post autor: SOKOLEOKO »

Czytałem wcześniej post forumowicza, w którym polecał aby na początek przygody z sokolnictwem zacząć od myszołowa. Mam pytanie odnośnie regulacji prawnych związanych z tym ptakiem. Czy trzeba należeć do PZŁ aby łowić z nim łowić ? Z tego co mi wiadomo jego ofiarami są drobne gryzonie(myszy, norniki rzadziej szczury) oraz żaby, węże, padalce sporadycznie osłabione ptaki i ssaki do wielkości bażanta i królika. Niektórzy leśnicy obwiniają go o wyrządzanie dużych szkód wśród zajęcy i królików. Czy polowanie z myszołowem bez uprawnień na gryzonie jest kłusownictwem?
Matsu
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 30, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Matsu »

Przeciez to wszystko jest na forum napisane po 100 raZY!
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Poza tym, ze cytujesz fragmenty artykulow z ksiazek i neta wiedzy to ty nie masz, a wystarczy troche wnikliwiej przegladnac forum...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Polowanie z myszołowem

Post autor: garbus2 »

SOKOLEOKO pisze:Czytałem wcześniej post forumowicza, w którym polecał aby na początek przygody z sokolnictwem zacząć od myszołowa. Mam pytanie odnośnie regulacji prawnych związanych z tym ptakiem. Czy trzeba należeć do PZŁ aby łowić z nim łowić ? Z tego co mi wiadomo jego ofiarami są drobne gryzonie(myszy, norniki rzadziej szczury) oraz żaby, węże, padalce sporadycznie osłabione ptaki i ssaki do wielkości bażanta i królika. Niektórzy leśnicy obwiniają go o wyrządzanie dużych szkód wśród zajęcy i królików. Czy polowanie z myszołowem bez uprawnień na gryzonie jest kłusownictwem?
oj chlopie zycze ci duuuzo wytrwałosci:) zasunąłeś z grubej rury :) Forumowicze drodzy - tylko spokojnie wyjasnijcie koledze zamiast od razu atakowac - ja nie mam sił :) Dodat tylko ze odnosnie ostatniego zdania to jestem lesnikiem i nigdy o to biednego myszolowa nie oskarzalem, a co do przedostatniego zdania to owszem poza myszami ssaki do wielkosci bazanta/krolika O ILE TO PADLINA ...
Awatar użytkownika
SOKOLEOKO
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:44 pm
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: SOKOLEOKO »

Dzisiaj znalazłem temat założony przez forumowicza o nicku morgan pt. Myszołów. Wybaczcie, że się nie podczepiłem postem pod niego. Wynika z tego, że myszołów do polowania się nie nadaje. A odnośnie regulacji prawnych mam rozumieć, że prawo łowieckie to prawo łowieckie. Koniec kropka i tyle na ten temat.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Nie nalezysz do PZŁ= NIE POLUJESZ, polujesz bez uprawnień=KŁUSOWNICTWO, znajdz 10 gatunkow roznych zwierzat, badz tez ptakow, ktore nie sa pod ochrona, badz tez ochrona czesciowa to dostaniesz 5, poczytaj ten post http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... ight=#2991
opiolicA
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 27, 2008 7:08 pm

Post autor: opiolicA »

o o o o juz zaczyna sie, bo ktos mlody zileony pyta!1 to wy juzz, atak!!! wkurzacie mnie, klucicie sie i nic wieej nie wnosicie do forum!!1 NIC , jak nie zaczynacie przegadywanki to forum cichnie!!1
ponizajace to! a gdzie niby ma sie precyzyjnie dowiedziec??? jak nie tu, a ktory sokolnik chetnie na pytania odpowioada?? zbywacie-troche wiecej otwartosci, 29. kwietnia mialam okazje byz na egzaminie sokolniczym w krakowie i ktorys z egzaminujacych mowi tak" panowie sokolnictwo to juz szczyt, piekna sprawa!!" pochwale sie ze moj zacny malzonek jest juz pelnoprawnym sokolnikiem na papierze, 3 lata mu zetrwlao zdobycie potrzebnych papierkow, treaz po terorii nadejdzie czas na praktyke1 i bez nerwow tez pytal na poczatku i pewnie nieraz jeszce zapyta...
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Prosze zachowac spokoj, nie odpowiada sie tu na kazde pytanie, ktore bylo juz zadane, odsylamy do wczesniejszych postwo bo po co pisac cos 2 razy, druga rzecz ze kots pyta, wiec nie zadal sobie nawet trudy poczytac forum tzn stare posty (Bez osobistych wycieczek). Dlatego tak jest a z tymi nerwami to juz tak jest, ze czasem dla warto.
Awatar użytkownika
anek96
sympatyk
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 5:15 pm
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: anek96 »

a ja popieram opiolice jesli ktos jest w tej dziezinie zileony to w juz swoje madrosci tu piszecie ...opanujcie sie ..ktos tu pisal..kto pyta nie bładzi ... ja tez jetem tu nowa ale poza kilkoma postami tu sa same kłotnie...
pozdrawiam :lol:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

anek96 pisze:a ja popieram opiolice jesli ktos jest w tej dziezinie zileony to w juz swoje madrosci tu piszecie ...opanujcie sie ..ktos tu pisal..kto pyta nie bładzi ... ja tez jetem tu nowa ale poza kilkoma postami tu sa same kłotnie...
pozdrawiam :lol:
czyli standard jak na każdym forum i nie kłótnie a polemika :P pomijając kilka wyjątków
pigeon
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 03, 2015 9:55 pm
Lokalizacja: machowa

Post autor: pigeon »

Napisz mi ktoś czy myszołów może mieć taką dietę jak jatrząb?
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

pigeon pisze:Napisz mi ktoś czy myszołów może mieć taką dietę jak jastrząb?
Karmi się go tak jak jastrzębia - w naturze żywi się drobnymi gryzoniami ,płazami ,czasem capnie jakieś młode bażanty , kuropatwy czy małego zajączka -ale to rzadkość .Zimą ,, robi za sępa '' zjadając padłe dziki ,sarny ewentualnie inną padlinę jaką znajdzie / kiedyś znalazłem potrąconego przez pociąg lisa którego myszołowy jadły przez 2 tygodnie /
Ps; Legalnych myszołowów / z papierami z hodowli / w Polsce jest zaledwie kilka sztuk - pozyskiwanie z natury jest zabronione i podlega sankcjom przewidzianym przez prawo !!!!!!
pigeon
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 03, 2015 9:55 pm
Lokalizacja: machowa

Post autor: pigeon »

Dzięki za odp.
ODPOWIEDZ