harris

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

harris

Post autor: perek-psychol »

witam.
mam pewien problem.byłem z ptakiem u weterynarza ,który zażądał ode mnie pozwolenia na przetrzymywanie ptaka.chciałbym wiedzieć czy jest coś takiego wydawane i gdzie?nigdzie nie natrafiłem na coś takiego odnośnie hh.
z góry dziękuje za odpowiedz.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Na dobrą sprawę teraz na wszystkie ptaki jest taki papier. Wydają go w Urzędzie Miasta. U mnie podczas rejestracji ani razu o to się nie dopopminali i pierwszy raz spotykam się z tym, żeby weterynarz tego wymagał. Zmień weterynarza i problem z głowy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Milada
sympatyk
Posty: 29
Rejestracja: pt cze 01, 2012 3:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Milada »

Zgoda na przetrzymywanie to chyba rdoś
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

milada napisz coś więcej o tym.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

RDOŚ czyi Regionaly Dyrektor Ochrony Środowiksa- tam gdzie rejestrowałeś ptaki i tam musiał byś się udać
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Na ptaki z aneksu ,,B'' nie jest wymagany ,, cites '' i nie trzeba pozwolenia na przetrzymywanie - tak jak na papugi które podlegają takim samym regulacjom .
zac
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 15, 2013 11:51 am
Lokalizacja: dębica

Post autor: zac »

Wystarczy,zebys pokazal ten papier ze starostwa powiatowego.Chyba ze nie rejestrowales.
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

dzięki za odpowiedzi. sprawa się wyjaśniła na drugiej wizycie. pokazałem świadectwo z hodowli i wytłumaczyłem ze byłem w starostwie i tam mi powiedzieli że nie muszę mieć pozwoleń.a zarejestrować nie mogę bo nie występuje w spisie.a od razu chciałbym się dowiedzieć gdzie mam się udać aby uzyskać pozwolenie na przetrzymywanie i na jakich podstawach to wydają.
pozwolenie jest wystawione na odpowiedni gatunek czy jako całokształt na wszystkie drapieżne?mógłby mi ktoś tą sprawę naświetlić ?
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Jak nie chcą zarejestrować Ci bo nie występuje w spisie, to powiedz im żeby dali pismo (potwierdzenie) że chciałes zarejestrować ptaka i to wszystko.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

gdzies cos dzwoni ale widze ze momentami daleko:) to dla jasnosci:

- pozwolenie na przetrzymywanie wymagane moze byc w stosunku do rodzimych gatunkow (wiec nie HH) i tylko takich ktore nie maja citesu (dokladnie rzecz ujmujac swiadectwa 338/97) i faktycznie wydają je RDOŚ
- rejestracja to osobna sprawa niezalezna od citesu czy tez pozwolenia na przetrzymywanie i fakt zarejestrowania nie uprawomocnia faktu przetrzymywania ptaka (wbrew temu co sie wielu urzednikom wydaje)
- cites jest rozumiany jako posiadanie zezwolenia m.in. przetrzymywanie przy czym w swietle niejasnych przepisow samo ministerstwo roznie to interpretuje i np w ub. roku mieli moment kiedy uwazali ze zezwolenia sa potrzebne a potem im przeszlo...
- rejestracja obowiazuje na wszystkei gatunki ptakow niezaleznie od tego czy sa rodzime czy nie i popieram ze warto poprosic o odmowe na pismie bo HH podlegał i podlega rejestracji i to ze pani Gienia nie ma tego w spisie nie znaczy ze rejestracji nie podlega
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

z tą odmową to postaram się na dniach załatwić.wiem że na hh pozwolenie nie jest wymagane. chciałem się dowiedzieć czy pozwolenie jest wydawane na konkretny gatunek czy ogólnie na ptaki drapieżne?jak rozumiem jeśli ptak ma cites to takowe pozwolenie jest wymagane?
na przykład w przypadku AG?
Mateusz Świtek
sympatyk
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 7:44 pm
Lokalizacja: Jastrzębia

Post autor: Mateusz Świtek »

słuchajcie Admina bo dobrze gada
ODPOWIEDZ