Zakup chorego ptaka

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

herbaciana
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 10:23 pm
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: herbaciana »

Waga spadała, ptak nic nie jadł...

Temat można zamknąć - dziękuję za informacje przesłane na skrzynkę.
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Nazwisko tego "hodowcy" powinnaś podać,z dopiskiem-OSZUKAŁ MNIE- niech inni uważają.
Pozbył się chorego ptaka, za pieniądze i udaje że nic się nie stało....
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Wojtek , nie znam gościa jak i Ty ...ale daleki bym był od takich opinii .....sowa za dnia zawsze zachowuje się spokojnie ,a nie jak ptaki dzienne -przestraszone wykazują nadmierną ruchliwość .
Pióra w porządku brak objawów zewnętrznych ...No cóż według mnie to bardziej ,,wypadek przy pracy '' nikt kto miał styczność z tym ptakiem nie zauważył symptomów choroby .Hodowca wysłał go przekonany ,że jest zdrowy , przewożący ptaka był przekonany ,że ptak jest zdrowy ...nawet właścicielka nie zauważyła z początku jakiś szczególnych symptomów choroby .Ptak po kilku dniach / nie jadł od razu co akurat też nie jest dziwne - zwykle się tak dzieje / - padł . Sekcja wykazała choroby które rozwijają się w dłuższym okresie czasu i gdyby nie to iż ptak trafił do kogoś innego z czasem zdechł by u hodowcy .
Podsumowując - nie widzę tu niczyjej winy .Natomiast - uczciwość i dbałość o swą reputacje jak by obliguje hodowcę do pozytywnego rozpatrzenia sprawy na korzyść osoby kupującej ptaka .
Myślę ,że się dogadają i nie ma co tej sprawy specjalnie ,,rozdrapywać '' bo taka historia może się przydarzyć każdemu kto z jakiś powodów przekazuje bądź co bądź żywe stworzenie komuś innemu .
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Co nie zmienia faktu że ptak był chory, a brnąc dalej to nie wszystkie fakty na tym forum opisano......
Dzięki za maila-p.
ODPOWIEDZ