Budowa Woliery

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

1. Między dachem a ścianą nie ma przerwy, co zabezpiecza przed ewentualnymi drapieżnikami
2. Widać przednią ścianę wraz z wejściem
3. Woliera jest kompletna (tzn. skończona budowa) z ptakiem w środku
4. Wcale nie jest powiedziane, że ta woliera ma prawidłową konstrukcję (widać, że w środku jest ciemno)
5. Mam wrażenie, że celowo wstawiasz zdjęcia fragmentów swojej woliery, żebyśmy się czasem do czegoś nie przyczepili (np. wejście jest "tu" czyli gdzie?)
6. Zdjęcie jest zrobione w taki sposó, że widać wszystkie rzeczy (przód-siatka+drzwi, tył i boki-płyta, dach). U Ciebie widać tylko jedną ścianę i dach, reszta jest schowana
7. Drzwi ze szkiełkiem to nie jest dobry pomysł. Ptak może się szarpnąć na ręku (w czasie, gdy będziesz w przedsionku-który ma 70 cm szerokości :???: ), stłuc szybę i pokaleczyć się o odłamki.

To tyle na początek. Pan Waldek z pewnością coś dorzuci, jak wróci z pracy :wink:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Stachu pisze: Pan Waldek z pewnością coś dorzuci, jak wróci z pracy :wink:
No to jestem wywołany do ,,tablicy '' :mrgreen:
Przywołałeś moje zdjęcie jako przykład ;
1.Jest to widok na 2 woliery i za drzwiami jest korytarz /przedsionek / do jeszcze 2 wolier z tyłu .
2.Ta po lewej jest dla ptaków z którymi latam i one są tam puszczone luzem więc jak chcą mogą leżeć na półce przy oknie grzejąc się do słoneczka .
3. Ta po prawej ,,robi'' za rozpłodową lub pierzeniową - jest obudowana pełnymi ścianami ,sufit pokryty siatką nad którą jest daszek z przeźroczystego tworzywa .Zapewnia to dużą dawkę światła słonecznego i zapobiega zalewania wodą deszczową wnętrza ,a za razem zapewnia cyrkulacje powietrza .
,,Czepiamy '' się tej Twojej ,,budowli '' nie dla tego ,że nam się nasze bardziej ,,podobają '' - tylko dla tego ,że woliera dla drapieżników musi spełniać pewne kryteria zapobiegające wypadkom , zapewniające komfort i zdrowie ptaka - wyposażenie wnętrza to odrębny temat ....I to by było na tyle ... :wink:
picasso
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 31, 2014 7:01 pm
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: picasso »

Aha :oops:
ODPOWIEDZ