kto pomoże?- młody fan szponiastych z Warsawy

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Olban
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:11 pm
Lokalizacja: Warszawa

kto pomoże?- młody fan szponiastych z Warsawy

Post autor: Olban »

Witam serdecznie,
jestem mamą trójki dzieci, w tym 6-letniego ornitologa, fana szponiastych (oraz - bardziej "przyziemnie"- sikorek i wróblowatych), który marzy, aby w przyszłości zostać sokolnikiem :) (ma już nawet wybrany gatunek i imię ;)) szukam pasjonata sokolnictwa z Warszawy lub okolic, który mógłby opowiedzieć mu, na czym polega sokolnictwo (choć mamy kilka książek, jednak "real" to zupełnie inne przeżycie), jak dbać o ptaki itd. Marzeniem syna jest potrzymać szponiastego na rękawicy, pogłaskać, zbiera też pióra, choć niestety krukowatych dużo, nawet dzięcioły, ale szponiastych niet...
Czy ktoś zechciałby wspomóc "młodzież" w tej niezwykłej pasji?
pozdrawiam,
Olban
olban.waw@tlen.pl
Mandej
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 11, 2012 3:39 pm
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: Mandej »

Witam, na SGGW na Ursynowie działa sekcja sokolnicza. Myślę, że nie będzie problemu, aby osoby należące do niej pokazały młodemu na czym polega praca z ptakami. https://www.facebook.com/groups/sekcjasokolnicza/ tu ma Pani adres sekcji na facebooku, tam proszę wejść w zakładkę członkowie i znaleźć Ilona Smolaga. Rozmawiałem z nią i zaoferowała pomoc. Na priv wyślę numer do niej, ale prosiła aby kontaktować się raczej przez facebooka, ponieważ ma problem z zasięgiem. Mam nadzieję, że pomogłem :grin:
Ikran
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 16, 2014 6:41 am
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Ikran »

Jest mapka z sokolnikmi w Polsce i możesz udać się do któregoś, oczywiście jeżeli Ci warunki pozwolą.... (długa trasa, brak samochodu...). Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ