Rehabilitacja ptaków

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
bociek34
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 21, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Rehabilitacja ptaków

Post autor: bociek34 »

Witam. Byłem niedawno na pewnym pokazie ptaków drapieżnych. Okazało się, że osoby zajmujące się ptakami posiadaja też ptaki dzikie, co mnie trochę rozgniewało. Wytłumaczyli to tak, że zajmują się rehabilitacją tych ptaków. Zastanawia mnie jakie uprawnienia muszą mieć do rehabilitacji ptaków. Czy ci ludzie to weterynarze? Zaintrygowało mnie to bo interesuje się ptakami, nie koniecznie drapieżnymi, ale między innymi. Może jesteście w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

by przetrzymywać ptaki dzikie należy posiadać odpowiednie zezwolenie z Ministerstwa Środowiska (najczęściej w imieniu MŚ wydają je RDOŚ lub GDOŚ).
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Po zgłoszeniu takiego ptaka ,,odpowiednim organom '' - przyjeżdża zwykle 2 panów / komisja / i po ustaleniu warunków przetrzymywania i sprawdzeniu powodów przetrzymywania / może być to młody ptak , lub w jakiś sposób uszkodzony - tu trzeba wykazać sposoby leczenia /- udzielają - / lub nie / okresowego lub bezterminowego pozwolenia na przetrzymywanie !Ot cała ,,tajemnica '' :razz:
W 99% sokolnikom zależy by jak najszybszym możliwym czasie wypuścić takiego ,,rehabilitanta '' - bo to czas pochłania , gotówkę na weterynarza , pokarm i do tego zajmuje miejsce w wolierze ......
ODPOWIEDZ