Potrzybuje Waszej pomocy

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Piotrek
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 5:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Potrzybuje Waszej pomocy

Post autor: Piotrek »

Witam!

Mam nietypową prośbę. Jestem studentem architektury i biorę udział w konkursie na zaprojektowanie terenu na ktorym znajdują sie sokolniki oraz budka sokolnika. Prosze o jakieś wskazówki cego potrzebuje u siebie w domku sokolnik co jest wazne jesli chodzi o ptaki oraz o ich budki. Co wygodnie aby znajdowalo sie jeszcze na zagospodarownym terenie.

Wszelkie informacje milo widziane.

Pozdrawiam Piotrek
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Potrzybuje Waszej pomocy

Post autor: garbus2 »

Piotrek pisze: na ktorym znajdują sie sokolniki oraz budka sokolnika.
Rozumiem że "polska język trudna język" ale jako sokolnik nie mam i nigdy nie miałem budki a znajomi to raczej sokolnicy a nie sokolniki. Chyba że chodzi o miejscowość Sokolniki bo takowych kilka w Polsce jest. Więc pomóc bym chciał ale nie za bardzo rozumiem pytanie.
BartekOpole
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 4:42 pm
Lokalizacja: Opole

Post autor: BartekOpole »

Jak dla mnie, jeśli ktoś bierze udział w konkursie to chyba dlatego że czuje się "silny" w temacie. Pewnie chodzi o zagospodarowanie przestrzenne miejscowości Sokolniki:)
Mbeluba
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 12:34 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mbeluba »

Witam!
Chciałbym sprostować wszystkie niejasności.
Jako studenci WAPW, mamy za zadanie zaprojektować na nowo budkę sokolnika na lotnisku Modlin.
Mowa o terenie na którym znajduje się kilka budek dla ptaków drapieżnych, w większości jatrzębi, kilka wolier, pomieszczenia gospodarcze, chodowla szczurów i gołębi i budka mieszkalna dla sokolników.

Nasze pytanie do was brzmi - czy widzicie jakieś potrzeby dla ptaków i/lub ludzi, które powiniśmy spełnić, a jako ludzie nie zajmujący się chodowlą ptaków nie możemy o nich wiedzieć. Być może są jakieś wygody albo rozwiązania, o których zdarzyło się wam pomyśleć, albo zawsze wam brakowało?

Jak na razie jesteśmy na samym początku procesu projektowego, więc nie potrafimy podać zbyt wielu konkretnych problemów, ale będziemy wdzięczni za wasze sugestie.

Peace!
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

A nie lepiej porozmawiać z sokolnikiem który tam pracuje?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a mozna prosić o rozwinięcie pojecia budka bo nadal nie wiem co to ma być. Co do samej sokolarni to na pewno bym radził by woliery były połączone w jeden kompleks z zamkniętym korytarzem stanowiącym wejście pośrednie.
Mbeluba
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 12:34 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mbeluba »

Oglądaliśmy teren i rozmawialiśmy z sokolnikiem, tu prosimy tylko o wasze dodatkowe spostrzeżenia.
Budka oznacza niewielki budynek do pracy i życia z możliwością spania, ale to akurat jest obiekt co do którego potrzebujemy najmniej porad - projektowanie dla ptaków jest tutaj trudniejsze niż projektowanie dla ludzi.
Dzięki za radę garbus2, bardzo przydatne w dalszej pracy.
Mateusz Świtek
sympatyk
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 7:44 pm
Lokalizacja: Jastrzębia

Post autor: Mateusz Świtek »

Uważam, że projektowaniem i tworzeniem pomieszczeń dla ptaków używanych w sokolnictwie niech zajmą się doświadczeni sokolnicy. Wyjdzie to wtedy z pożytkiem dla sokolników, a tym bardziej ptaków.
ODPOWIEDZ