WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Sokolnictwo rekreacyjne
Autor Wiadomość
janosik76 
pisklę
czerwona tęczówka

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 7:04 pm   

Nie przemyślałem mojej wypowiedzi na temat szukania sokoła za pomocą telemetrii, jest to moje subiektywne zdanie laika. Co zaś tyczy się harrisa to myślę że przedział myszołowów, blotniaków stawowych itp jest już za mną, jestem zdecydowany na AG, nie wykluczam w późniejszym czasie stażu ale myślę że na początek żeby jastrząb się nie nudził wystarczy napuszczanie. Czasu mam dużo, a gołębników tu gdzie mieszkam jest jak na lekarstwo. Jeśli ktoś posiada hodowle AG to bardzo proszę o namiar. Przepraszam wszystkie falcony.

Wilq 
stażysta
Marcin

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 7:33 pm   

janosik76 napisał/a:
....żeby jastrząb się nie nudził wystarczy napuszczanie. Czasu mam dużo, a gołębników tu gdzie mieszkam jest jak na lekarstwo.....

Byś nie znalazł kolego później twojej pociechy nabitej na widły za te napuszczanie

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 11:27 pm   

janosik76 napisał/a:
Co zaś tyczy się harrisa to myślę że przedział myszołowów, blotniaków stawowych itp jest już za mną, jestem zdecydowany na AG,

Jeżeli uważasz ,że harris to taki ,,myszołów lub błotniak '' to się grubo mylisz !
Menu Harrisa -żaby ,jaszczurki , myszy , szczury ,tchórze ,łasice ,króliki , zające , /lubi sarnie lub psu ,,przyłożyć '' zwłaszcza samica / z ptaków ; wróble ,kosy ,drozdy ,sierpówki ,grzywacze ,kawki , gawrony ,wrony , sroki , bażanty , kaczki ,gęsi - zwłaszcza ,,przydybane '' na nie wielkim stawie , jak mu się krogulec nawinie to ma pecha :wink:
Dobrze socjalizowany nie boi się miejskich przestrzeni , ludzi ani wszelakich urządzeń .
W zasadzie to bliżej mu do jastrzębia niż do myszołowa - podstawowa różnica to ; ,,inteligentniejszy'' od AG ,nie ,,bawi'' się w odległe pogonie jeżeli widzi ,że nie ma szans , nie dziczeje i ma Cię za partnera aktywnie będzie Cię szukać - gdy straci z Tobą kontakt wzrokowy / jedyne ptaki polujące w grupie / świetnie rozpoznaje ludzi - wie kto jest obcy .Dla niektórych łatwość układania tych ptaków to wada ! :lol:
Krótko mówiąc wpierw choć jednego ułóż , a potem spróbuj z czymś porównać ! :wink:

wojtektkn 
młodszy sokolnik
Wojtektkn

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 9:35 pm   

Pudlak Waldemar napisał/a:
Dla niektórych łatwość układania tych ptaków to wada !

Waldi, takie teksty to chyba trzeba pisac DUŻYMI LITERAMI..... :wink:

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 11:08 pm   

Wojtek - Twoje ,,lotniskowe'' jastrzębie i tak nic nie ,,pobije'' - bez nich to Okęcie zawiesiło by loty :mrgreen:
Trochę mnie tylko śmieszy jak ludzie nie mający wcześniej kontaktu osobistego z hh porównują go z lekceważeniem do myszołowa .Ten sam błąd popełniła dziś samica myszołowa ....chciała przegonić moją samicę hh / waga łowcza 1000 g / ..... no cóż Mira nie dała się zlekceważyć i po krótkiej pogoni ,,ściągnęła '' przeciwniczkę na ziemię .
,,Myszakowi '' ucierpiała tylko duma !!!!!Chociaż gdyby nie moja interwencja skończyła by jako ,,obiad'' :wink:
Po tym zajściu tak się nakręciła ,że ,,walczyła'' ze swoim odbiciem w szybie samochodowej - ,,bandziorek '' z niej straszny . :mrgreen:

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Sro Lut 26, 2014 6:48 pm   

pisanie o jastrzebiu w dziale sokolnictwo rekreacyjne to już głęboka pomyłka i niezrozumienie tematu a tekst o napuszczaniu jest sprzeczny z prawem wiec widac ze niektorzy wrecz prosza sie o problemy

Kuku1985 
stażysta

Wysłany: Sro Lut 26, 2014 8:06 pm   

Hehe ona walczy z odbiciem a mój atakował naklejkę z wizerunkiem HH :-)

Odpowiedz do tematu