Sokolnictwo-pierwsze kroki

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Rastuch
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 31, 2011 5:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Sokolnictwo-pierwsze kroki

Post autor: Rastuch »

Witam mam przestudiowane praktycznie cale forum.

Pojawia sie zatem tylko kilka pytan. Chcialbym powoli zaczac przygotowywac sie, do hodowli ptaka drapieznego.

Jestem wlasnie na etapie budowy woliery planowane wymiary to minimum 4x4m podstawa plus ewentualnie dobudowka na zime ocieplona 2x2m wysokosc okolo 2,5-3m

Pojawia sie teraz pytanie czy takiego ptaka bede mogl karmic szczurami z wlasnej hodowli plus ewentualnie jakies tygodniowe kurki?

Posiadam hodowle karmowa gryzoni z wzgledu na weze ktore tez musza cos jesc:)

Na dzien dzisiejszy jestem w posiadaniu Siedziska oraz dzwoneczkow. Planuje niedlugo najprawdopodobniej po nowym roku jak juz skoncze budowac woliere zakupic reszte a potem upragnionego ptaka.

Pytanie najwazniejsze: Czy w naszym kraju jest mozliwosc zakupienia pustulki? Z papierem , obraczka itp?
Obserwowalem te ptaki przez jakies 2 miesiace.. Cale wakacje ktore spedzilem u rodziny. Sa to piekne stworzenia i wlasnie takiego ptaka chcialbym miec.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Najwłaściwsza odpowiedź dla Ciebie brzmi: skoro masz całe forum do przestudiowania (jak sam mówisz), to je przestudiuj, a dopiero potem zadawaj pytania. Poza tym ten temat http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#18617 rzuca trochę inne światło na wszystkie Twoje pytania. Nie wyszło z harrisem/lannerem?
Rastuch
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 31, 2011 5:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rastuch »

Napisalem ze mam przestudiowane forum..
To nie tak ze nie wyszlo. ale z wzgledow czysto prywatnych wstrzymalem sie z kupnem ptaka jak i budowaniem woliery wtedy. Teraz mam swoja wlasna dzialke wybudowany dom i duzo czasu zeby zajac sie ptakiem.

Edit-Czasem trzeba dojrzec do pewnych decyzji. Z harrisem/lannerem nie wyszlo bo dziadek niestety nie dozyl etapu skonczenia budowy. teraz mam wlasna dzialke mieszkam przy lesie, woliere bede robic jako dobudowke do domu ktory juz stoi. Wszystko moge zrobic na miejscu.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Rzeczywiście literki mi się popier*** Ale teraz to co? Dziadek chciał lannera/harrisa? A ty nie chciałeś? Bo tak rozumiem Twoją wypowiedź. Jeśli to Twój pierwszy ptak, to juz milion razy było wałkowane, że dla początkującego pustułka się nie nadaje.
Rastuch
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 31, 2011 5:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rastuch »

Źle to wytłumaczyłem. Mój błąd przepraszam. Po prostu zastanawiałem się nad pustułką, ale jesli się nie nadaje na pierwszego ptaka, to zostaje przy harrisie jako że teraz nie mam zbyt dużej możliwości latania z lannerem. Mieszkam przy lesie.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Rastuch pisze:zastanawiałem się nad pustułką, ale jesli się nie nadaje na pierwszego ptaka, to zostaje przy harrisie
Czyli jednak z całego "przeczytanego" forum przeczytany został tylko nagłówek. W jakiś sposób także jest to "przeczytane całe forum" :neutral:
Rastuch
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 31, 2011 5:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rastuch »

Widzisz mylisz się. Nie szukałem informacji o pustułkach. Mam tez przeczytane książki dla początkujących. Nie oceniaj mnie po poście. Po prostu spodobały mi się wtedy kiedy je obserwowałem. Wybacz nieścisłośc z mojej strony.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Na forum nie ma informacji o pustułkach. Jest za to sporo temtów i postów dotyczących ptaków dla początkujących i w każdym z nich powtarza się, że pustułka nie jest odpowiednim ptakiem dla osób zaczynających przygodę z sokolnictwem.
Rastuch
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 31, 2011 5:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rastuch »

Ok. Dziekuje. Lecę do pracy.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

co do szczurow to np moje harrisy za takowymi nie przepadaja ale z tego co widze to roznie bywa i sa takie ktore sie nimi zajadaja
Rastuch
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 31, 2011 5:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rastuch »

Pytam bo mam hodowlę szczurów z względu na weze
ODPOWIEDZ