Trening ptaków łowczych

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Fox pokazuje to jako sensowny trening dla krotkoskrzydlych i szczerze mowiac nie widze w tym wynaturzenia? Trening wskokami opisywał nasz poprzedni sokolniczy w Myślistwie Ptaszym
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

Trening skokowy u jastrzębia jest to świetna sprawa. Lepsze jest tylko intensywne polowanie, po kilka-kilkanaście pogoni dziennie. Rozwija mięśnie i jest dobrym wskaźnikiem kondycji ptaka, i nie trzeba dodatkowych obciążeń.
Miałem samicę jastrzębia która na początku na wskoczenie na rękawicę na wysokości ponad 2 metry potrzebowała 4 machnięcia skrzydłami, po okresie intensywnego polowania i treningu skokowego wystarczały tylko 2 machnięcia. Była wtedy w niesamowitej kondycji i skuteczność na bażanty była 75-100 procent przy kilkudziesięciu złapanych. Moim zdaniem każdy powinien spróbować.
pozdrawiam

Irek
Lukasz Jaros
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 8:16 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Lukasz Jaros »

Widziałem jak ktoś stosował to z samicą jastrzębia w pierwszym piórze, przesadzona była chyba waga obciążnika bo ptak sie wg mnie troche męczył, wyrabianie kondycji powinno bardziej polegać na ilości powtórzen wskoków z bardzo małym obciążeniem lub bez niego, co doprowadzi do zwiększenia wydolnosci ptaka. Tak jak kolega wyżej opisał widac efekty.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

http://www.youtube.com/watch?v=fn68tlW6gh4
Pamiętam jak mój samczyk raroga w początkach układania kilka razy siadał na drzewie nim ,,raczył '' zlecieć na wabidło Tu jest również tak ,,frustrująca'' sytuacja . :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Adam zmobilizował mnie do zmontowania ,,wyciągarki '' -silnik 12 v zasilany z akumulatora całość włączana aparaturą do zdalnego sterowania modeli latających - mam nadzieję iż będzie to działać podobnie jak na tym filmiku .Pod koniec tygodnia pierwsze próby ! :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=nhIgDu6WmUw
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Na drugiej stronie opisywałem jak uczyć ptaka przylotu do samochodu i teraz natrafiłem na filmik który mniej więcej ukazuje ten proces ;
http://www.youtube.com/watch?v=WIbp29G3-kc
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

W zeszłym roku zrobiłem wyciągarkę elektryczną do treningu ptaków ....czas leciał a ja jakoś nie miałem ,,weny'' by ją obudować ...wczoraj ,,zebrałem chęci '' i zrobiłem jednak obudowę do niej montując akumulator / wcześniej podłączałem ją do akumulatora samochodu /
Tak to wygląda .
https://www.youtube.com/watch?v=5NyXUrfBsJ8
W najbliższych dniach wrzucę filmiki z ptakami które trenują przy pomocy tego urządzenia .
lusaka
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:17 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lusaka »

Fajna sprawa, jestem bardzo ciekaw filmiku z treningu ptaków :wink: . Mam pytanie, ile metrów linki maksymalnie można nawinąć na tą szpulę? na filmiku dystans wydaje się nie przekraczać 20m.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Na szpuli jest 200 m dwa razy po 100 m - można jeszcze ze 300 dołożyć -miejsce na szpuli jest .
Dzisiaj próbowałem coś nakręcić , ale ptak na jednej ręce , kamera w drugiej i ......zabrakło mi trzeciej ręki do obsługi ,,pilota '' :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Ptaka na dach z auta, wabidło przykryć trawą czy czymś kamera i akcja :D
Poza tym Macgyver by tego lepiej nie zrobił fajna sprawa do treningów ptaków :P
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Tak dla wyjaśnienia - silniczek jest z wentylatora samochodowego -/ podarował mi kolega / -szpula z marketu budowlanego -/prezent / -koła pasowe i pasek z pralki ,,frani '' - przewracało się to -to w piwnicy sklejka wyciągnięta z ,,przydasi '' na działce - zdalne sterowanie z zabawki od syna znajomego ,,który z tego wyrósł '' .Kupiłem 2 łożyska ,2 motki żyłki budowlanej i mały akumulator = Koszt całkowity nie przekroczył 200 zł .Trochę pracy i jest ......
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Waldek chyba ci podpis bede musiał zmienic na MacGyver sokolnictwa :P
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Eeee ....Ty mi Adaś przy podpisie nie ,,kombinuj '' :wink: Już raczej sam sobie coś ,,po majstruje '' :razz:
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

W ramach przerabiania - zaraz po nowym roku , wymienię cały system sterowania na bardziej nie zawodny i bardziej ,,kompaktowy '' http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-rad ... 16396.html

Może moje ,,eksperymenty '' pozwolą komuś zmajstrować sobie też coś takiego -zawsze można tego używać na ,,zawodach '' zamiast gołębi - jastrząb ,harris , raróg ?
Od ,,biedy'' jako zwijarka do latawca wspomagana ręcznie ......
Ps; Może ma ktoś jakieś pomysły jak taką ,,wyciągarkę '' udoskonalić ?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

w UK jak to ciagali to jeszcze robili pomiedzy kołkami układając np kształt litery Z wówczas ptak musiał manewrować goniąc wabidło
ODPOWIEDZ