niezbędne akcesoria sokolnicze. proszę o listę.

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

niezbędne akcesoria sokolnicze. proszę o listę.

Post autor: CRASH00 »

Przepraszam że sprawiam kłopot, ale no wiadomo żeby być sokolnikiem trzeba mieć do tego różne rzeczy (nie licząc woliery).
prosił bym o listę tych rzeczy czyli jakie i ile tych "karabińczyków" czy linek.
Jeśli taka lista powinna znajdować się w książce to z góry przepraszam.
oraz z góry dziękuje za każdy post :D
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Bardzo dobrze, że przepraszasz. W ramach przeprosin mógłbyś pochwalić się swoją podbudową teoretyczną do sokolnictwa, aczkolwiek Twój post pokazuje jasno, że podbudowa została zakopana gdzieś w lesie. Na plus można zaliczyć to, że przynajmniej wiesz, że jakieś akcesoria są potrzebne. Zabrzmi to jak reklama, ale zajrzyj na moją stronkę. Tam poczytasz sobie trochę o akcesoriach itd. Zresztą na większości witryn sokolniczych znajdziesz ogólne informacje na temat akcesoriów.
Ostatnio zmieniony czw paź 03, 2013 1:54 pm przez Stachu, łącznie zmieniany 1 raz.
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

czyli wszytko jest w książce zgadza się?
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

CRASH00 pisze:czyli wszytko jest w książce zgadza się?
Nie. W książce jest tylko teoria, suche informacje, które trzeba przemyśleć, przetrawić, spróbować sobie wyobrazić w jaki sposób funkcjonuje jedno z drugim itd.
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

bardzo dziękuje za odpowiedź, ale jestem jeszcze niedoświadczonym "pisklakiem" no i nie za bardzo wiem co jest za ile.
jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

CRASH00 pisze:bardzo dziękuje za odpowiedź, ale jestem jeszcze niedoświadczonym "pisklakiem" no i nie za bardzo wiem co jest za ile.
jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
zanim zaczniesz sie martwic co jest za ile najpierw dowiedz się co jest do czego. A zrobić to można:
- czytajac słowniczek sokolniczy (na stronie)
- czytając strony np Stacha lub strone główną (choćby w sklepiku jest wszystko opisane)
- liste niezbędnych akcesoriów można określić na: werblik, przedłużacz, pęta, wabidło, rękawica, torba/kamizelka, dzwoneczki, w niektóych wypadkach karnal i telemetria, berło lub pałąk, kuweta
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

na stronie Stacha przeczytałem no i już wiem w co będę musiał zainwestować, jednak w słowniczku są słówka ale nie lista potrzebnych rzeczy (no może jest ale nie są obok siebie ponieważ spis jest alfabetyczny) dziękuję za zaangażowanie się, jak powiedziałeś w artykule "jak zacząć" najpierw przeczytam książkę a potem zajmę się innymi rzeczami.
dzięks.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

CRASH00 pisze:w słowniczku są słówka ale nie lista potrzebnych rzeczy
Może byś tak jakieś wnioski wyciągnął? Poza tym na mojej stronie jest lista akcesoriów i trzeba być ślepym daltonistą, żeby tego nie zauważyć.
CRASH00
żółtodziób
Posty: 56
Rejestracja: śr paź 02, 2013 12:43 pm
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Post autor: CRASH00 »

ale ja przecież napisałem że znalazłem, tylko wcześniej (czyli zanim utworzyłem ten temat) nie patrzyłem na twą stronkę teraz już wiem co jest potrzebne. Dobrze że zrobiłeś tą stronę jest tam kilka potrzebnych informacji ;)
ODPOWIEDZ