zagubiona samica harrisa

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

zagubiona samica harrisa

Post autor: haggard »

dwa dni temu na terenie portu w Gdyni zgubiła się 7 letnia samica harrisa. A dokładniej upolowała coś w miejscu do którego nie było dostępu. Następnego dnia sygnał był już bardzo słaby dość dziwny (bateria w nadajniku jest nowa). W tym momencie sygnał zniknął całkowicie. Ptak ma adresówkę i nadajnik RT plus na częstotliwości 216.005. Gdyby ktoś miał jakieś wieści o miejscu gdzie ją widziano będę bardzo wdzieczny. Mój nr tel 533138656
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Dawid jak masz jeszcze jednego harrisa ,,na chodzie '' -to spróbuj z nim polatać w tej okolicy ,,zagubiony '' ptak na 90% przyleci do niego gdy go zobaczy ...gdy nadajnik nie działa jest to jakaś szansa na ściągnięcie zguby.Jak mi samica ,,poszła '' w czasie pierzenia to tak ją ,,ściągnąłem'' po 4 dniach / młodym ptakiem którego nie znała /.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

wiem wiem ale pozostałe odstawione do pierzenia w full kondycji. Zbicie kondycji żeby były na chodzie to minimum tydzien. Problemem jest teren który wygląda tak. Masa zakłóceń odbić itp. z praktyki wiem że sygnał może w tym miejscu zanikać nawet na kilkadziesiąt metrów. http://www.pois.gov.pl/Wiadomosci/Publi ... Gdynia.jpg do tego setki pracujacych dźwigów, maszyn i ludzi. Koszmar. Sygnał ostatni raz miałem wczoraj w nocy i miałem wrażenie że dochodzi z dachu budynku. o świcie wleżlismy na dach jak tylko dostalismy zgodę ale sygnału już nie było. mam podejrzenie że mogła trafić w czyjeś ręce bo była bardzo ufnym ptakiem
ODPOWIEDZ