drapol z UK

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
KamilM
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 09, 2013 8:25 pm
Lokalizacja: Jastrzębia Góra

drapol z UK

Post autor: KamilM »

Witam.
Jestem tu nowy, więc serdecznie wszystkich witam.
Nie posiadam jeszcze żadnego ptaka, lecz będę się starać w przyszłym roku o zakup harrisa. w tym roku mam zamiar przygotować się organizacyjnie i w głębić się jeszcze bardzie w tematykę układania, opiekowania sie tym gatunkiem. A co najtrudniejsze przekonać żonę, że ten ptaszek jej krzywdy nie zrobi ( ledwo się oswoiła z kanarkami):D

Przechodząc do sedna tematu. Czy ktoś mógłby mi w późniejszym czasie pomóc w kupnie harrisa z UK. Niestety nie znam angielskiego, a czytając forum wiem, że co niektórzy sprowadzali już z tego kraju ptaki. Chodzi mi konkretnie o to aby mój przyszły ptak trafił do mnie cały i zdrowa.Również zgodnie z przepisami. Jednak najchętniej nabyłbym takiego ptaka w Polsce od naszych sokolników za rozsądną cenę.
Czy w przyszłości mógłbym liczyć na taka pomoc.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

zaczynasz troche od tyłu. Kupno ptaka to ostatni krok. Wczesniej troche wiedzy, woliera, akcesoria itp Hodowli w kaju z roku na rok przybywa wiec i za rok bedzie na pewno o wiele prosciej kupic HH niz w tym wiec kupowaniem poki co bym sie nie martwil na twoim miejscu. Skup sie najpierw na wiedzy
KamilM
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 09, 2013 8:25 pm
Lokalizacja: Jastrzębia Góra

Post autor: KamilM »

Dlatego napisałem, że ptaka nie kupie w tym roku ponieważ chce się przygotować na niego. Wiec chyba od tyłu nie zaczynam;) Nie pisałem nic na temat wolier itd. Ponieważ na forum jest sporo opisów i podpowiedzi co jak kiedy i gdzie. Poza tym chciałbym się spotkać z kimś obcykanym w tych temacie osobiście. Nie ma to jak wiedza praktyczna( przynajmniej tak mi się wydaje) Co do ptaka to najchętniej nabyłbym ptak od polskiego hodowcy lecz z tego co sie zorientowałem to rozbieżność cenowa jest spora miedzy PL a UK.
Cena się teraz nie martwię. Gdyż tak jak pisałeś najpierw woliera, wiedza, a na końcu ptak

pozdrawiam
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

KamilM pisze:Co do ptaka to najchętniej nabyłbym ptak od polskiego hodowcy lecz z tego co sie zorientowałem to rozbieżność cenowa jest spora miedzy PL a UK.
Cena się teraz nie martwię. Gdyż tak jak pisałeś najpierw woliera, wiedza, a na końcu ptak

pozdrawiam
nie wiem gdzie pytales niemniej smiem twierdzic ze koszt zakupu hh w UK plus jego transport do kraju vs cena w kraju to roznica rzedu max 20%. Przynajmniej u wiekszosci hodowcow. Pewnie sie tam ktos znajdzie z cenami z kosmosu ale rynek szybko zweryfikuje...
ODPOWIEDZ