Zjazd w Czechach

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czegiet
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 11:03 am
Lokalizacja: Warszawa

Zjazd w Czechach

Post autor: Czegiet »

W tym tygodniu był zjazd sokolników w Czechach . Był ktoś ?
Rozpoczęciem był konkurs latawcowy , jako że dostałem wyniki to pomyślałem że się nimi podzielę .
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

pan Dzik był widać go na 8 pozycji
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

mirek pisze:pan Dzik był widać go na 8 pozycji
Ale za to zajął drugie miejsce mimo to ,że ptak na pierwszej pozycji miał trochę niżej do latawca :grin:
To wygląda na ,,spisek sąsiadów '' bo samiczka P.Grzegorza miała najwyżej :mrgreen:
fe91
żółtodziób
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 09, 2011 5:58 pm
Lokalizacja: Waw

Post autor: fe91 »

Trzeba dowiedzieć się, jak zostały policzone punkty, które znajdują się w kwadracikach w kolumnie z czasem i wysokością. Chociaż z daleka wygląda na jakąś "teorię spiskową" ;)
Awatar użytkownika
Czegiet
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 11:03 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czegiet »

Pomiar jest robiony przez dalmierz . Te kwadraciki to współczynnik metrów na sekundę .
fe91 pisze:Trzeba dowiedzieć się, jak zostały policzone punkty, które znajdują się w kwadracikach w kolumnie z czasem i wysokością. Chociaż z daleka wygląda na jakąś "teorię spiskową" ;)
Pan Michał Hortai , który wygrał konkurs , mierzył właśnie swoim dalmierzem , bo stoperami mierzyły 2 osoby .
Nikt nie spodziewał się tak mocnej stawki . Pan dr. Weseli , jeżeli się przyjrzycie , ma poprawioną ocenę . Wylosował nr.1 i miał tak dobry czas że wpisano mu od razu pierwsze miejsce .
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2012 2:49 pm przez Czegiet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

W przedostatniej kolumnie w małych prostokątach jest wpisany stosunek wysokości do czasu i chyba na tej podstawie było to oceniane . Przynajmniej ja taką zależnośc w tym widzę.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Przeliczam i przeliczam i nie mogę się doliczyć jak powstały owe współczynniki z kwadracików w przedostatniej kolumnie. Czegiet piszesz że to współczynnik metrów na sekundę, ale jak liczony? Oświećcie mnie bo chyba za głupi jestem.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

No jak by nie patrzeć wśród Polaków bezkonkurencyjnie i tak zajął 1 miejsce !! :mrgreen:
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

lagger, np popatrzmy na Raroga z 5 miejsca. 225 metrów dzielimy na 3 minuty a to 180 sekund i wychodzi 1,25, a ptaka z miejsca 6 to 228,5 dzielone na 3 minuty i 24 sekundy a to jest 204 sekundy co daje 1,12 ... ale w tysięczne liczby po przecinku im sie juz chyba bawić nie chciało ;p Wkońcu do czegoś sensownego matma mi się przydała ;p heh jak tak dalej pójdzie to sobie może zeszyt z tego przedmiotu założe :mrgreen: Pozdrawiam
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

innymi słowy wyliczasz średni czas potrzebny na pokonanie jednego metra. Przydałby sie taki dalmierz na potrzeby naszych konkursów
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Dzięki za objaśnienie. Liczyłem ale dzieląc minuty nie zamienione na sekundy i dlatego nie mogłem tego ogarnąć. Swoją drogą bardzo sprawiedliwe podejście. Dobrze by było u nas też to zastosować.
Awatar użytkownika
Czegiet
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 11:03 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czegiet »

Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

ODPOWIEDZ