Praca inżynierska

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Agnieszka88
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 10, 2012 6:41 pm
Lokalizacja: Świętochlowice

Praca inżynierska

Post autor: Agnieszka88 »

Witam, jestem studentką i chciałabym napisać prace inżynierską na temat "sokolnictwa w Polsce" mam, więc ogromną prośbę o pomoc w wymyśleniu jakiegoś ciekawego tematu owej pracy. Chciałabym w niej opisać prace z ptakami, układanie ich. Gatunki etc. ect....I bardzo bym prosiła o pomoc. A także, jeżeli ktoś zna jakieś publikacje, artykuły, książki, filmy, to proszę o linki i tytuły.... Z góry dziękuje.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Poszukaj na forum sokolników ze Śląska, jest kilku, niektórzy nawet sympatyczni.
mini sowiarz
początkujący
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 04, 2012 8:17 pm
Lokalizacja: wieś

Post autor: mini sowiarz »

///
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2012 5:58 pm przez mini sowiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

I po co od razu pisac ''w niskich cenach'' najlepiej napisz, ze dostanie je za bezcen...ewidentne lizanie tylow, jak ja tego nie znosze... abstrahujac od tego, ze polowa forum nie wierzy w historie z 8 letnim bratem...
Agnieszka88
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 10, 2012 6:41 pm
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Agnieszka88 »

Wiem, że w księgarniach jest dużo książek tematycznych ,a w internecie dużo artykułów i na pewno będę szukać, tylko zawsze mniej do szukania jak ktoś pomoże.
amber12
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 11:50 am
Lokalizacja: warszawa

Post autor: amber12 »

Wiesz no jakby Ci to powiedzieć, ale to nie my piszemy pracę inżynierską tylko właśnie ty!


Ale ogólnie życzę wytrwałości w szukaniu ciekawych informacji.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Agnieszka88 pisze:Wiem, że w księgarniach jest dużo książek tematycznych
Nie chcę wyjść na bezczelnego chama :mrgreen: ale akurat o sokolnictwie (a już szczególnie polskim) to raczej niewiele znajdziesz w księgarniach. Proponuję poczytać forum, może w międzyczasie jakaś publikacja sokolnicza wpadnie Tobie w ręce. A nuż jakiś pomysł zaświta pod czapką... No i okaże się, że jesteśmy inspirującą grupą ludzi :razz:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

polecam poczytac forum a znajdziesz jednego z uzytkownikow ktory zbiera wszelkiego rodzaju ksiazki o sokolnictwie. Oprocz tego jest kilka tlumaczen, zaś książek stricte polskich i wydanych "wspolczesnie" sa dwie pozycje
janek
sympatyk
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 13, 2011 10:01 am
Lokalizacja: Torun

Post autor: janek »

Polecał bym książkę "Z sokołami na łowy" dużo historii
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:)

Post autor: Vega »

W lekturze forum jest mnóstwo informacji lecz pewnie jak nie ma czasu to chęci czytać i wybierać co się nadaje a co nie daj znać na PW to pomogę.
Mam kontakt z kimś kto nie dawno pisał o tym jak wyglądało sokolnictwo kiedyś.
Krog
stażysta
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 3:10 pm
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Krog »

Kiedyś w necie znalazłem informację na temat pracy magisterskiej chyba na UW na wydziale archeologii. Nazwisko Bogacki, jeśli się nie mylę. Może coś Ci pomoże.
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

podepnę się pod temat ...

Nazywam się Daria Zblewska i obecnie jestem już absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na wydziale Leśnym. Pracę inżynierską piszę w katedrze Łowiectwa i Ochrony Lasu. Interesuję się sokolnictwem od kilku lat, a dokładniej od czasów technikum w Warcinie.

Jestem na etapie pisania pracy inż. o sokolnictwie. Chciałabym przedstawić jak wygląda sytuacja sokolnictwa w Polsce tzn. z jakimi gatunkami się poluje z jakimi lata ..
Dlatego zwracam się z ogromna prośbą o pomoc ..chodziłoby o wypełnienie anonimowej ankiety, która jest niezbędna abym mogła ukończyć pracę. Zależy mi aby dotrzeć do jak największej ilości sokolników aby wynik badania był rzetelny. Mam nadzieję że praca ta pomoże ocenić stan obecnego sokolnictwa w Polsce.


1. do jakiej grupy sokolniczej Pan / Pani się zalicza.. (nie potrzebne skasować)
a sokolnik - myśliwy nie zrzeszony w Gnieździe Sokolników
b sokolnik - myśliwy należący do Gniazda Sokolników
c sokolnik - latacz / sokolnictwo rekreacyjne

2. z jakimi gatunkami ptaków Pan / Pani poluje / lata
-
-
-
-
-
-
-


3. Jaki miał Pan / Pani pokot w ostatnim sezonie łowieckim z danym ptakiem ?
(pyt. dot. sokolników - myśliwych)
-
-
-
-
-

Ostatnie pytanie (dosyć osobiste) ale chcę przedstawić że sokolnicy to nie barbarzyńcy co tłuką wszystko co się rusza:)

Miała bym też ogromną prośbę by w miarę możliwości zachęcić osoby nieuczestniczące w życiu forum o wypowiedzenie się, dało by to jeszcze szerszy obraz na skalę i różnorodność tej formy łowiectwa w naszym kraju.

Ankietę proszę o przesłanie w wiadomości prywatniej lub na maila
daria.circus@poczta.onet.pl

z góry dziękuję za pomoc ...
Chwal Ćwik
ODPOWIEDZ