poszukuje sokolnika

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

poszukuje sokolnika

Post autor: perek-psychol »

witam poszukuje sokolnika w woj.Łódzkim chcialbym sie spotkac i zobaczyc jak naprawde wyglada praca z ptakami drapierznymi.
irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

Hej.
Jak chcesz kogoś spotkać, to może lepiej zmień sobie nazwę użytkownika, bo ja widząc to, dwa razy bym się zastanowił zanim bym Cię zaprosił do siebie.

pozdrawiam
Irek
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

^^

Post autor: Vega »

Ha! Trafne spostrzeżenie :) Mało zachęcający do współpracy
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

nazwe moge zmienić ale nazwiska juz nie.....
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

W razie czego jest kurs sokolniczy u nas na forum ale z tego co wiem to jest on w krakowie jednak zadzwonic nie zaszkodzi:)
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

chodzi ci o kurs jedno dniowy czy inny?odległość niema dla mnie znaczenia:)wydaje mi się ,że taki kurs to dla mnie za mało ja potrzebuje praktyki i to sporo aby móc w przyszłości zająć się hodowlą ptaków drapieżnych.przeczytałem forum i stwierdzam .że sokolnictwo to temat ogromny do ogarnięcia, kilka książek i mały kurs nie załatwią sprawy potrzebne jest dużo praktyki bardzo dużo. interesuje się sokolnictwem od 6 lat lecz wiek ograniczał moje możliwości.teraz zaczynam robić małe kroczki aby zgłębić tajniki tej fascynującej pasji.kupiłem książkę i na pewno na jednej się nie skończy.ptaki towarzyszą mi od dziecka, mój tata hoduje gołębie bażanty pawie itp.(ogólnie prowadzi gospodarstwo rolne). ptaki drapieżne interesowały mnie od zawsze ,lubiłem wychodzić w pola i obserwować jastrzębie myszołowy pustułki itp.w przyszłości chciałbym zostać sokolnikiem wiem ,że do tego długa droga ,ale mam chęci i jestem uparty w dążeniu do celu mimo ,że to może być kilka lat.tyle czasu czekałem jeszcze raz tyle mogę na to poświęcić,a o kursie poważnie pomyśle i podzwonie gdzie trzeba taka wiedza też nie zaszkodzi:)
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

chodzilo mi o kurs jednodniowy ale skoro to tak wyglada to teraz ma byc ten kurs w Czempiniu a biorac pod uwage to ze jest to jednak juz kurs przygotowujacy do polowan to chyba bedzie to dobry poczatek:) takze jak wolisz:)
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

ten kurs w czempiniu przygotowuje tylko do polowań czy czegoś odnośnie hodowli i układania się dowiem?
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

perek-psychol pisze:tylko do polowań czy czegoś odnośnie hodowli i układania się dowiem?
Na kursie jak najbardziej uczysz się obsługi ptaka :mrgreen: w sensie co i jak robić byś mu nie zaszkodził , jak wykonać podstawowe akcesoria.
Na kursie mało raczej o polowaniu jest więcej o tym by przygotować osoby początkujące
dobra pizza jest tam w pizzeri desperados o ile jeszcze jest
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

przeczytałem że po kursie jest egzamin.jeśli się go zda otrzymujemy zaświadczenie o zdaniu kursu, czy to zaświadczenie upoważnia mnie do hodowli ptaków drapieżnych?czy potrzebne są jakieś zezwolenia?
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:o

Post autor: Vega »

Główne zezwolenie to wiedza warunki i legalność ptaków.
Co masz na myśli mówią hodowla ? Trzymanie i latanie polowanie czy rozmnażanie ?
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

wiem ,że wiedza to podstawa bez tego ani rusz.ptaka chciałbym hodować w wolierze i latać z nim. może za kilka lat będę myślał o wstąpieniu do PZŁ. na razie muszę nałapać wiedzy i może w przyszłym roku pojadę na ten kurs potwierdzający moją wiedzę i nabyte umiejętności. a co do zezwoleń to chodziło mi o to czy zdany egzamin i dokumenty potwierdzajęce, że ptak pochodzi z hodowli wystarczą?
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Kurs tak naprawde niczego nie potwierdzi ani wiele cie nie nauczy, to tylko pare dni, a w calym kursie rozchodzi sie o czlonkostwo w gniezdzie. Tak samo jak po kursie prawa jazdy nie jestes kierowca, tak i w tym wypadku. Z reszta po egzaminie jakos specjalnie postac rzeczy sie nie zmieni.
perek-psychol
sympatyk
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 25, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: łódz

Post autor: perek-psychol »

ok wielkie dzięki teraz wszystko mi się rozjaśniło. zabieram się do książek i łapania wiedzy.
ODPOWIEDZ