a tymczasem na wawelu

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

a tymczasem na wawelu

Post autor: garbus2 »

co prawda na grupie sokolniczej na FB kilka razy wzmianki o tym byly niemniej na forum nie widzialem info wiec z przyjemnością kopiuje zdjecie. Dzikie sokoly wedrowne po raz pierwszy wyprowadzily leg w Krakowie na Wawelu :)
Załączniki
DSC003012.jpg
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Mój brat mieszka ,,pod wawelem '' i 4 dni temu zdawał mi relacje z obserwacji tej pary -z braku zdjęć /obiecał ,że coś pstryknie / nie wychylałem się z tą informacją .Adam robił ktoś zdjęcia w gnieździe podczas odchowu i ile jest młodych ?
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Zdjęć z gniazda nie ma, bo to na dzwonnicy, w jakiejś szparze po odpadnięciu kawałka blachy. Dostać się tam nie ma jak. Poza tym samiec złamał skrzydło podczas polowania http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html i samica poluje teraz sama, więc przy dobrych wiatrach wyprowadzi 2 młode, bo nawet jeśli dobrze poluje, to ciężko się jej dostać do gniazda, ponieważ miejsce jest ekstremalnie niewygodne do lądowania ze zdobyczą.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

no dokładnie. Poza tym wyglada tak ze jedno mlode to samiec a jedno to samica. Co do zdjec gniazda to w takiej malej dziurze sobie wybraly....
Załączniki
DSC_3400.JPG
ODPOWIEDZ